Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne helyreallitani...

Hogyan lehetne helyreallitani a dominenciat a kutyamnal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerintem azt hiszi hogy o a fonok. Agyra feljon, porazon huz, rangat , ha megsimogatom amikor megyek el akkor morog, ha fel emelem akk odakap. Ezen szeretnek valtoztatni de nem tudom hogyan. Kutya iskolaba jelenleg nem tudom vinni, es szeretnem ha ez miatt nem szidnatok.

Ha elkezdenek szabalyokat vezetni be, hogy pl agyra nem mehet fel stb akkor az segitene? Legyszi adjatok tippeket, vagy kulturaltan mondjatok el a velemenyeteket.

Ja es egy csivavarol van szo es mar 8 eves.



2022. jún. 5. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7es leirta a lényeget.
2022. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nézd, egy elcseszett mentett kutyát is meg lehet nevelni, a ti kutyátokat is. Nem tudom, miért nem opció a kutyasuli, ezt megírod, ha akarod. Amúgy hiába pontozták le, a csivava domináns, sokan ott szúrják el, hogy nem így tekintenek rá, mert kicsi, aztán itt az eredmény. Meg lehet nevelni, csak akkor legyél nagyon következetes. Nincs engedékenység. Egy jó kutyasuli sokat segíthet, de ha nem opció, egyedül is tudsz vele haladni. Az Élj Már Dog Rehab amúgy tart foglalkozásokat azoknak, akik hajlandók foglalkozni a kutyával, nem tudom, milyen feltételekkel, esetleg keresd fel őket.
2022. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
13%
Most miért lett kitörölve a válaszom? Kutyatenyésztők és - idomítók ezeréves tapasztalatát közvetítem: ha a dominanciát akarod helyreállítani, el kell verni. Nem muszáj megfogadni, de attól még működik. Legfeljebb nem fogadod meg, és csodálkozol, hogy még mindig nem te vagy az úr a háznál, hanem egy csivava.
2022. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom azért lett kitörölve a válaszod utolsó, mert egy idióta vagy, aki kutyát legfeljebb csak monitoron keresztül látott. verje el? Mire? Csak úgy a semmire? És mégis abból mit tanulna a kutya?

Most kutyatenyésztők és idomítók (kiképzőknek hívják) ezeréves tapasztalatát közvetítem: a kutyának nagyon erős és fejlett igazság érzete van. Az ok nélküli bántalmazástól rengeteget sérül lelkileg. Akárcsak egy gyerek, ha az anyja/apja bemegy hozzá és ok nélkül elveri. Ebből nem lesz tisztelet és "dominancia helyreállítás", csak félelem, bizonytalanság és bizalmatlanság. A következetesen, jól és jókor adott büntetés, majd az azonnali helyes viselkedés lejutalmazását viszont értik és elfogadják. Azonban ez nem verés.

2022. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeséget beszélsz. Nem ok nélkül kell elverni, hanem amikor okot ad rá. Ahogy a kérdést elnézem, élő-előfordul. Nem mindig, csak egyszer-kétszer, leginkább parancs - jajj bocsánat, nem parancs, hanem szépen kérés - megtagadásakor.

A dominancia nem a kutya igazságérzetéről szól.

2022. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!