Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábbal korrigálom a kutyámat....

Lábbal korrigálom a kutyámat. Ez miért zavar másokat?

Figyelt kérdés

Nem rúgom meg, csak Cesar Millan módszeréhez hasonlóan kizökkentem. Pórázreaktív az ismeretlen kutyákra és ha nincs időm jutalomfalattal elterelni a figyelmét, mert pl a kutya hirtelen tűnt fel és ő bepöccent, már hiába. Nem érdekli a kaja olyankor, csak ha időben elkapom a figyelmét, de lábbal le tudom higgasztani. Leül, fekszik parancsra miután lábbal korrigáltam. Megkaptam ma, hogy miért rugdosom a kutyát... a másik kutya sarkon jött velünk szembe, nem láttam előre és az enyém elkezdett morogni, "támadni". Korrigáltam, egyéb esetben jutalomfalattal elterelhető szépen a figyelme, csak ugye itt váratlanul jött a kutya velünk szembe.


Egyébként kézzel is próbáltam kizökkenteni, de sokkal kevésbé volt hatásos, mint lábbal.



2022. jún. 26. 18:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk pont ugyanez a helyzet, amire lehajolnék hogy kézzel hozzáérjek már rég elszállt a pillanat. A lábam meg mindig kéznél van :D


Rendszeresen kapom meg én is hogy ne rugdossam a kutyákat. Múltkor az utca végéről kiabált egy jó modorú pár, hogy mit képzelek magamról, nem rugdosni kéne a kutyát hanem nevelni. Kutyasuliból mentünk hazafelé...


Nem kell foglalkozni az okosokkal, te látod hogy mi működik a kutyáddal.

2022. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
34%
Basszus, komolyan az egyszeri, buta gyakoris veszi a bátorságot, hogy egy akkora szakértőt megkérdőjelezzen ilyen stílusban, mint Cesar Millan? Hát van képed 1-es... Mondjuk máskor is láttam már, hogy a hasznos válaszokba beleköt egy hozzá nem értő, aki max. annyit ért a kutyákhoz, hogy négy lába van és szőrös...
2022. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#13 pontosan ugyanez :D alacsony kutya, guggolva lenne kényelmes magasságban, lábbal sokkal egyszerűbb és hatásosabb is


Nyilván nem úgy rúgom, hogy fájjon neki, hanem hogy kizökkenjen, érezze a korrigálást. Nem mindegy, hogy meglöknek vagy fellöknek :)

2022. jún. 26. 20:38
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

Azért szólnak be, mert rosszul néz ki, ők meg önkéntes rendőrök...

Én csak ritkán korrigálok lábbal, de még nem szólt senki érte.

Ha zavar, rakj rá egy haltit (lehet, hogy előbb megoldódik a probléma is), de nézz utána a használatának.

2022. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
37%

Nekem viszonylag nyugodt jószágom van. Ugyanígy nálam is az vált be, hogy lábbal csak éppen hozzáérek, és a kutya érti a célzást, hogy na azt vagy ezt nem szabad.

Aki egy kicsit is jártas a kutyák terén, és van egy csepp logikája is, az tudja, hogy ez nevelési célzattal való érintés, nem izomból a kutyába rúgás. Soha semmilyen esetben sem okoznék fájdalmat a kutyámnak. Mert onnantól oda a kutya bizalma.

A kutya a kéztől kaját, jutalmat, dícséretet vár.

A lábról nincs ilyen tapasztalata, mutass. Valakit aki lábbal ad enni a kutyának, vagy fogyelje meg valaki, ha lábbal próbálod meg simogatni a kutyát. Feszült lesz, mert nem tudja hova tenni, hogy most mi történik.


Kérdező. Helyesen neveled, helyesen jársz el. A buta emberekkel meg ne foglalkozz.

2022. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
61%
De miért nem opció, hogy a "lábbal korrugálás" helyett szocializálod és megneveled a kutyádat? Igen, tudom, az több idő és energia. De hidd el, megéri.
2022. jún. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%
Cezar Millan egy showman, a módszereit pedig etológusok is megkérdőjelezik. Kérdező, azt gondold át, hogy ez a bökdösés célt ér-e hosszú távon, vagy örökké bökdösnöd kell a kutyát. Az én mentett reaktív kutyámnál nem működött, etológia alapú módszerrel meg javulást értem el, és nincs visszaesés. Tegnap például már magától ült le, mikor jött kicsit távolabb keresztben egy kutya, amelyiktől fél, és rám nézett, hogy most akkor várjuk meg, míg továbbmennek.
2022. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Mondja a #17, akinek fél a kutyája egy másiktól.

(Megsúgom, ez nem normális.)

2022. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#16 szerinted a korrigálás mi, ha nem nevelés? :D


Tudod mit jelent a pórázreaktivitás? Egy szocializált kutya is lehet pórázreaktív, ez egy túl érzékenység egy bizonyos ingerre (nálunk az ismeretlen kutyák). Egy ilyen kutya teljesen máshogy viselkedhet pórázon, mint anélkül, ezért hívják pórázreaktívtásnak, mert csak akkor jelentkezik. Póráz nélkül ettől függetlenül lehet tök normális a kutya. Enyém is barátságos egyébként, kölykökkel játszik is, de pórázon befeszül.


Szocializáció nem egyik pillantról a másikra történik, illetve pórázon bepöccent kutyát logikus, hogy nem engedem oda a másikhoz. Szabadon meg ugye nem lehet mindig mindenhol, így kénytelen póráz mellett is elhaladni más kutyák mellett. Tehát pórázon csak úgy tudom szoktatni a többi kutya jelenlétéhez, ha korrigálom, vagy időben elterelem a figyelmét kajával és higgadt marad.

2022. jún. 27. 11:00
 20/28 anonim ***** válasza:
89%

Ezt érdemes végigolvasni, tudom, hosszú, de hasznos:

[link]


Ezt is:

[link]


Itt is érdemes olvasgatni:

[link]

[link]

[link]

2022. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!