Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábbal korrigálom a kutyámat....

Lábbal korrigálom a kutyámat. Ez miért zavar másokat?

Figyelt kérdés

Nem rúgom meg, csak Cesar Millan módszeréhez hasonlóan kizökkentem. Pórázreaktív az ismeretlen kutyákra és ha nincs időm jutalomfalattal elterelni a figyelmét, mert pl a kutya hirtelen tűnt fel és ő bepöccent, már hiába. Nem érdekli a kaja olyankor, csak ha időben elkapom a figyelmét, de lábbal le tudom higgasztani. Leül, fekszik parancsra miután lábbal korrigáltam. Megkaptam ma, hogy miért rugdosom a kutyát... a másik kutya sarkon jött velünk szembe, nem láttam előre és az enyém elkezdett morogni, "támadni". Korrigáltam, egyéb esetben jutalomfalattal elterelhető szépen a figyelme, csak ugye itt váratlanul jött a kutya velünk szembe.


Egyébként kézzel is próbáltam kizökkenteni, de sokkal kevésbé volt hatásos, mint lábbal.



2022. jún. 26. 18:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%
18-as, előéletes mentett kutyánál normális, ez folyamatos meló.
2022. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, felejtsd el Cesar Millan módszereit, hosszú távon nem működik, jobb esetben semmibe veszi, rosszabb esetben traumát okozol a kutyának vele, nem oldod a feszültségét ezzel, hanem elfojtja, és majd egyszer robban, amikor nem számítasz rá. Etológia alapú oktatást keress, az működik hosszú távon is. Olvasd el a linkelt cikkeket.

Én etológia alapú suliba vittem a kutyámat, mentett, előéletes, traumatizált, félelmi agresszió is jelentkezett nála, nem kölyökként került hozzám, hanem már felnőttként, és rengeteget javult.

2022. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem a cikkeket. Ő is menhelyi, fél éve van nálunk, most 2 éves. Mellette van 2 másik kutya, velük nincs gond.
2022. jún. 27. 11:26
 24/28 anonim ***** válasza:
83%
Mentett kutyánál főleg nem mindegy, de még időben vagy. A SciDog vezetője pont hó elején írt arról (bizonyos kutyanevelési eszközök betiltása kapcsán) a Facebook oldalukon, hogy az ő kutyáját hogyan cseszték el ilyen elavult módszerekkel, aztán rátalált az etológiára. Persze, helyrehozni mindig több meló, de neki is sikerült, és most már tanítja.
2022. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
37%
Lehet lepontozgatni, akik oda vannak a showmanért, de nekem a traumatizált mentett kutyámat sikerült kizökkenteni tartósan a félelemből eredő vörös ködös örjöngésből etológiai módszerekkel, és nem kell bökdösni, rugdosni. Az még idő, hogy semlegesen el tudjon menni minden számára félelmetes dolog, személy, állat mellett, de feloldódott annyira a félelme, hogy rám figyel olyankor, és nyugodtan helyben marad. Van, ami már egyáltalán nem okoz problémát, van, ami még több idő, de rengeteget fejlődött. Az én kutyám mínuszból indult, ne hasonlítsuk össze egy kölyökkel, aki úgy kerül családba, hogy semmi rosszat nem élt át. A kérdezőnek is mentett kutyája van, valószínűleg átélt pár rossz tapasztalatot korábban, ennek a megmaradt nyomait kell feloldani, nem a tüneteket elnyomni.
2022. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
64%
25: Látod aki leszólja itt C.M-et az le lesz pontozva. Mert a GYK felhasználók számára ő az isten... És aki bármi mást mer mondani az kuruzsló. És az is aki azt mondja, hogy nem szabad rugdosni a kutyát.
2022. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%

26-os, igazából nem érdekel, a kutyám viselkedése, és amit látok azok kutyáin, akik a showman módszereit alkalmazzák, engem igazol.


A Sláger FM-en fel szokták hívni az egyik ismert magyar kutyakiképzőt is, aki látta a CM showt a háttérből is, amiből a közönség semmit sem lát, ő mesélte, hogy a kutyákat előtréningezik a showra, egy kutyát sem kap a színpadra betréningezés nélkül.

2022. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21%
26.: Ugye azt tudod, hogy a kérdező sehol sem rugdosásról írt?
2022. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!