Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

~közepes-nagyobb termetű(20-40kg között)

~nyugodt, de barátságos természetű(ne ugrabugráljon egyfolytában, de azért legyen érdeklődő)

~játékos, de nem hiperaktív(ne igényeljen kb állandó foglalkozást, mentális fárasztást és futtatást, de a napi hosszú sétákat, labdázásokat, játékos tanításokat szeresse, napi 4 órában)

~ne akarja levadászni a két cicámat és a három tengerimalacomat

~erősen kötődjön a gazdájához és egy kicsit legyen úgymond terápiás jellemű, kimozdít, felvidít, stabilitás, magabiztosság érzést ad


Elsőre a golden retriever jutott eszembe, de más fajták is érdekelnek, amik hasonló tulajdonságokkal bírnak.


Amit én biztosítani tudok:

~napi 4 óra aktív foglalkozás

~egészséges táplálás

~rendszeres orvosi ellenőrzés és ellátás

~tisztán tartás, kényelem, biztonság

~rengeteg szeretet


2022. jún. 30. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Fogadj örökbe.
2022. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Szamojéd
2022. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb fajta ezt tudja nyújtani. Vannak kivételek, pl egy angol bulldog nem kimondottan túra kutya, mert félúton megfullad, de egyébként majdnem mindegyik megfelel ebben a méret kategóriában. Ha nem ragaszkodsz egy fajtához (mivel ajánlást kérsz, nem ragaszkodsz), ajánlom, hogy nézz körül egy menhelyen. Nem muszáj örökbefogadni, azzal hogy megnézed a kutyákat még nem kötelezed el magad, de lehet találsz valakit, akivel szerelem első látásra, és ezzel két kutyát is megmentesz. Egyrészt őt, másrészt ezzel megüresedik egy hely.
2022. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
64%
A Rotweilert ajánlom, mert megfelel az általad leírtaknak. A tengerimalac nem zavarja, de a macskákhoz nem tudom milyen viszonya.
2022. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is a Rottweiler-t,nagyon barátságos.
2022. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedvenc fajtám a rottweiler.

De a pszichiáterem nem javasolja ...

Ezt nem akarom annyira reklámozni, de a lényeg, egy kedves, jámbor, cica-malacbarát, játékos és túrapartner, terápiás jellemű kutya felelne meg számomra.

A méret már mellékes, csak szeretem a nagyobb, ölelgethető kutyákat.

2022. jún. 30. 17:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hivatalos terápiás kutya, csak a jelleme legyen olyan, ami higgadt és jó figyelemelterelő.
2022. jún. 30. 17:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Privátban kaptam egy ajánlást, a mudit, róla vélemény?
2022. jún. 30. 17:16
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kicsit túlságosan aktív lenne, még egy nyugisabb egyed is.

Goldenhez hasonló érdekel, ha tudtok.

Menhely volt különben az első utam. A cicák és a malacok miatt ez lutri lenne, vagyis mindenhol ezt mondták, ahol voltam, hogy nem tudnak felelősséget vállalni értük.

2022. jún. 30. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem amstaffom van, ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik amelyeket fent említettél.


Az én pszichológusom mikor megtudta hogy milyen kutyám van, jött az előítéleteivel. Ebből ki is derült számomra, hogy vajon mennyire jó pszichológus, ha ennyire előítéletes.


Egyetlen hátránya az ilyesmi kutyáknak, hogy makacsok, de ha foglalkozva van velük, akkor macskák lesznek. :D

2022. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!