Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretem a mopszokat, de...

Ha szeretem a mopszokat, de nem szeretnék beteges, nyomott fejű kutyát, akkor a tibeti spániel jó választás lehet?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a mopsz, a pekingi és a tibeti spániel egy őstől származik. Pekingit is néztem, de nekik is nagyon lapos a fejük. A tibetinek van orra, nem tűnik olyan problémásnak. Mopsznál csak a nehéz légzése tart vissza.

2022. júl. 23. 21:24
 1/2 Huncut Húgi ***** válasza:
Szia! Nekem egy másfél éves fekete mopszim van, imádom :) Valóban sok a beteges mopsz, a csapból is az folyik, hogy genetikai selejtek, alig kapnak levegőt, lusták, életképtelenek stb... Erre sajnos tényleg nagy esély van, ha szaporítótól származik az "akciós" kutyus - de ez minden fajtáról elmondható. Nem érdemes a Jófosásról olcsó gizsgugyát venni, mert a gatyád is rámegy az orvosi költségeire később. Szedert tenyésztőtől vásároltuk, összespóroltuk a vételárat és hónapokat vártunk rá, de abszolút megérte. A tibeti spánielről nem tudok nyilatkozni, de ha a rövid orrú kutyák rossz híre tart vissza a mopsz vásárlástól, akkor szerintem ne válassz más fajtát, arra figyelj, hogy hivatalos kennelből származó kutyust vegyél magadhoz (facebookon van is ilyen csoport, ungarian Pug Breeders - Hivatalos Mopsz Tenyésztők). Az én kiskutyám az ivartalanításon, kötelező oltásokon és egy szembe került fűszál okozta gyulladáson kívül nem járt még dokinál, egészséges, életvidám, imádni való kutyus <3 Nyersen etetem, így nem kövér, nem röfög (csak ha nagyon izgatott vagy ha nagyon melege van), kap levegőt, nem allergiás semmire. Imád mozogni, sétálni, bolondozni. Az a legjobb, hogy mindenben partner, tehát szívesen kirándul, de ha úgy van, szereti a nyugis napokat is. Tanulékony, okos, szófogadó (jutifalatért bármit :D), nagyon-nagyon bújós kiskutya, - a legjobb döntés volt őt elhozni :)
2022. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos ismerősöm mopsza tenyésztőtől van, törzskönyves és ígyis műteni kellett, hogy normálisan kapjon levegőt. Tudom, hogy nem mindegyik problémás légzésű, de van esély rá. Pedig amúgy imádom a kutyát, irtó jófej, régóta szeretem a fajtát, de amilyen stresszelős ember vagyok, beleőszülnék egy ilyen műtétbe, még a keverék kutyám ivartalanítását is nehezen viseltem 😅 viszont örülök, hogy a tiétek egészséges 😊
2022. júl. 27. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!