Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya dieta hogyan?

Kutya dieta hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy mopsz kutyusunk 3 éves, kissé meghízott az elmúlt időben, szeretném le fogyasztani de nem tudom milyen tápot vegyek neki és abból mennyit adjak. Illetve elég nehezen kap levegőt (mivel nagyon kicsi az orr járata) így max egy 10 perces sétát bír ki.

2022. aug. 3. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csökkentsd a táp mennyiségét. Egyáltalán nem egészséges ha el van hízva, pláne nyáron, pláne légúti problémákkal együtt.

10 perces sétát bír, oké, de azt sűrítheted. Ha eddig levitted 3x 10 percre, akkor kezd el 4x levinni. Több mozgás kell, amit így, szét szedve is lehet és ugyanúgy ki tudja magát pihenni a 10 perc után

2022. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 jól írja, ha mindenképpen tápot szeretnél váltani, akkor nekem a doki ezt ajánlotta Trovet diabetikus táp, meg a royal caninnak van egy tápja de nem jut eszembe a neve.
2022. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress light tápokat.

A légzése miatt ma már igen kidolgozott műtéti eljárás van a nyomott orrú kutyák légzésének segítésére. Eltávolítják a felesleges részt a szájpadlásából és az orrlyukat is meg tudják nyitni kissé.

Ismerősöm francia buldogjánál megcsinálták és a kiskutya sokkal könnyebben éli a mindennapjait.

2022. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orrjáratot a lágyszájpaddal együtt műteni kellene, mert így sokáig nem fog élni.


A diétához meg nem kell semmi extra táp. Maradhat a régi, csak csökkentsd az adagot, és nincs nasi.

2022. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a kutyámnak elkezdtem kalóriát számolni, kiszámoltam a tápjának és a jutalomfalatjainak a kalóriaértékét. Lehet, hogy ez így elsőnek hülyeségnek tűnik, de én azért döntöttem emellett a módszer mellett, mert úgy érzem, hogy mivel nem csak tápot kap egy nap, hanem jutalomfalatokat is, ezért még is csak tisztában kéne lennem azzal, hogy még is miben mennyi a kalória, mert az ilyeneken is el kell rontani. Például van egy olyan jutalomfalatja a kutyusomnak, ami kb. 115 kalória egy darab, és van, ami 25. Azért nem mindegy, hogy mikor melyiket kapja. Szóval én megnéztem egy light kutyatáp adagolásán, hogy ahhoz, hogy fogyjon a kutyusom, 190 grammot kéne kapnia. Annak az 190 grammnak kiszámoltam a kalóriaértékét, és amennyi kalóriaértéket kaptam, az lett a kutyám napi kalóriabevitele. Viszont ha nem kap a kutyus jutalomfalatokat, csak kutyatápot, akkor végül is kalóriaszámlálásra nincs feltétlen szükség, viszont én nálunk biztosra akarok menni, hogy sikerül a fogyás, és néha a családtagjaim túlzásba tudnak menni a jutalomfalatokkal..
2022. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!