Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértetek azzal, hogy házi...

Egyetértetek azzal, hogy házi étrendbe nem lehet annyi vitamint, nyomelemet, ásványi anyagot beletenni, mint egy jó minőségű tápba? Ez az emberi táplálékra is igaz?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom a barf, tudatosan összeállított házi koszt vagy más alternatív etetés elleni érvként, hogy bármennyire is odafigyelsz az összetevőkre, egyszerűen nem tudsz annyi vitamint beletenni, amennyire a kutyának szüksége lenne, ezért jobb választás egy jó minőségű táp.

Szeretném a kutyámnak a legjobb étkezést biztosítani, jelenleg barfozik, annak minden szabályát betartva, nálam tényleg nem csirkefarhát meg marhanyesi a barf, változatosan etetem, kap természetes kiegészítőket is kúraszerűen, lazacolajat, kollagént, csipkebogyóport, máriatövismagot, stb, ezeket is megválogatva, hogy jó minőségűek legyenek, de kifejezetten plusz vitamint nem.

A vérképe rendben van, de fiatal kutya, sokszor hallom azt is, hogy ezeknek a vitaminoknak a hiánya majd csak évek múlva fog jelentkezni és akkor már késő lesz.

Szóval eléggé elbizonytalanodtam, mert a jelenlegi étrendje tényleg a felső határa annak, amit ki tudok fizetni, pluszban jó minőségű vitamin már nem nagyon férne bele. Viszont még a legdrágább felsőkategóriás táp is olcsóbb lenne, mint ez az étrend, sajnos nincs egyetlen hentes/vágóhidas cimborám sem, akitől jó áron tudnék vásárolni, így maradnak a barfos boltok.


A kérdésem másik része nem annyira kutyás, csak a párhuzam miatt érzem idetartozónak, nemrég én is életmódváltásba fogtam (ha a kutyám egészségesen eszik, miért nem teszem meg ugyanezt magamért címszóval), figyelek rá, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyek, legyen megfelelő a fehérjebevitel és kiiktattam az egészségtelen ételeket is. De a házi koszt vs. táp analógiánál maradva nekem is kéne plusz vitamin ahhoz, hogy tényleg egészséges legyek. Szerintetek embereknél is így van, hogy aki egészségesen étkezik az visz be egy csomó plusz vitamint is a szervezetébe?



2022. aug. 7. 10:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként a kutyádon látod hogy melyik etetés a jobb neki. Mint ahogy az előttem lévő is írja náluk a barf a jobb.

Átlag példa: a barfos kutyák "szálkásabbak" nincs vagy csak kevés zsír van rajtuk. A táposak között sokkal több elhízott kutya van.


Szerintem a prémium táp és a nyers ugyan olyan jó, csak a táp egyszerűbb mert rá van írva minden, és csak adagolni kell, míg a nyersnél te állítod össze az adagot hogy megfelelő legyen, nem véletlenül van meghatározva hogy a nyersből mi a jó arány


Farkaskonyhás arányok:

Hús: 50%

Szőr/bőr/csőr/gyomortartalom: 20%

Csont: 10%

Belsőségek + vér: 20%


Vagy egy barfos csoport példája:

60% csontos 40% hús

vagy 50% csontos 40 hús 5% belsőség, 5% zöldség-gyümölcs

2022. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%

Barf vagy fozes. A belsosegben van a vitamin meg a husokban csontokban . Inas ,porcos reszeket is kell adni minden nap.


A premium tap kamu is olyan,mintha csipsz meg konzerven elnel….

2022. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Maya Bunnyheart ***** válasza:
54%

19. es vagyok.

Köszönöm 😊

2022. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egy szint felett már teljesen mindegy, hogy mivel etetsz, meg, hogy te mit eszel az életminőség szempontjából. Egy átlag kutyának sokkal fontosabb, hogy milyen a környezete, a gazdi általános lelki állapota, mennyit foglalkoznak vele, mennyire élheti ki a "kutyaságát", mit, hogy brit care-t, purizont vagy acanát eszik vagy barfoznak vele. Hasonlóan az embernél is, ha már nem gyorskajával tömöd magad és sok zöldséget, gyümölcsöt eszel inkább kellene a lelki egészségeddel foglalkozni, túrázni, kikapcsolódni, mint mindenféle vitamint szedni.
2022. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

Azért a kép minőség is sokat dob a második képen ...

De amúgy az én kutyámról is van ilyen összehasonlítás, az első csúnya képen még acanat evett, a másodikon saját kosztot, főtt ételt, csirke farhátat, pulyka szívet és májat, sárgarépát, cukkinit, barnarizst vagy tk zabpelyhet, almát, natúr joghurtot és tojást evett.

Jobban is szerette, meg jól is nézett ki tőle.

Menhelyes kutyus volt, 4 évesen fogadtam örökbe, 2 évig próbálkoztam tápokkal, 6 éves korától 10 éven át ette a saját főztömet és csak addig voltak emésztési megbetegedései, amíg a tápot erőltettem, onnantól, hogy magam főztem neki, soha semmi baja nem volt, évente vérképet ellenőriztettem, a végsőkig egészséges volt.

16,5 évesen csak simán elaludt és nem kelt fel többé.

2022. aug. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok, de nem az összes választ olvastam el, úgyhogy bocsi ha már valaki írta, de pl.a kalóriagurun gyönyörűen ki tudod számolni adott nyersanyag vitamintartalmát (persze ez sem lesz 100%-os hiteles hiszen két máshonnan származó csirkemáj nem lesz teljesen u.a). Arról viszont szerintem is kicsit hiányos a szakirodalom, hogy miből mennyi kell pontosan de hozzávetőleges értékeket lehet találni erről is a neten. Én is keresztül mentem ezen a túlbonyolított úton, mert a legjobbat akarom a kutyámnak. Mindent grammozok, mindent számolgatok kölyökkorától, tudom milyen nehéz magabiztosan azt állítani, hogy mindent megadok, csak remélni tudjuk, hisz nem vagyunk tudósok -sőt tévedhetetlen abból sincs- de azért a leírtjaid alapján Te is ezen a szinten vagy, hogy talán mondhatnánk ezt.

Költségkímélő ötleteim: barf bolt helyett sima hentesüzlettel nem járnál jobban? Hiába nincs ismerősöd, be lehet kérni egy-két árajánlatot nagyobb tételre. Barfosok valóban nagyon nagy üzletet csináltak ebből sok a túlárazott termék, érdemes összehasonlítani rendes emberi boltokkal. Sőt havi egyszer vidékre is el lehet ám utazni emiatt, ha ott találnál valami jó beszerzési forrást. Olcsó de szerintem jó vitamin és probiotikum egyben pedig a Gasroferm. Ebből megnyugtatásként biztosan nem okoz gondot anyagilag egy-két kúra.

2022. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#26

A kalóriagurus számolás jó ötlet, erre lehet érdemes rászánni egy délutánt és átbogarászni ezeket az adatokat, köszönöm a tanácsot :)

Igen, egy évvel ezelőtt még én is figyelgettem a hentes pultokat, voltak dolgok, amiket ott jobb áron meg lehetett szerezni, de most az itteni piacon olyan szinten elszálltak az árak, hogy ahhoz képest a barfboltok is olcsók.

Van egy 160L-es fagyasztó a kutyának, szóval tudnék nagyobb tételben vásárolni, de a mostani helyzetben már az emberi élelmiszereknél is figyelem az akciókat és ha olyan, akkor magunknak is betárazok pár dolgot, meg őszintén megmondom, nőként annyira nincs érzékem ehhez, hogy egyáltalán nem tudom felmérni a fagyasztó kapacitását, fogalmam sincs, hogy mekkora mennyiséget tudnék egyben vásárolni, amit el is tudok rakni a kutyának :D

Voltak ilyen vidéki magánakcióim egyébként, volt hogy sikerült egész nyuszikat szerezni és abból 15kg-ot kényelmesen el tudtam tenni, de volt olyan is, hogy kecskét vettem, na az ilyen szappanoperába illő katasztrófa volt, az elképzeltnél jóval nagyobb darabokban kaptam meg és másfél napra igazi mészárszékké változott a kis panel konyhám, azóta nem merek ilyesmibe belevágni :D

A gastrofermet ismerem, nekünk bélgyulladásra kevés volt, ráadásul kicsit gyanúsan olcsó nekem, de lehet, hogy kiegészítésként teszek vele egy próbát, mert drágának tényleg nem lehet mondani.


#21

Igen, nagyon megdöbbentő így egymás mellett látni, hogy mennyire eltérő javaslatok vannak, én a végtermék alapján állítottam be az arányokat, nálunk a 60% csontos elképesztően sok, a 10% meg kevés, szóval ő kb. 20% csontosat eszik, de itt az sem mindegy, hogy miből, mert mondjuk nyusziból elég a 10% is, csirkéből meg kell 30%. A gyomortartalom (gondolom itt a zöldpacalra gondolnak) meg egyáltalán nincs, egyszerűen nem bírja a kutya, hiába próbáltam mokkáskanálnyi adagokkal hozzászoktatni, mindig hasmenés lett belőle, így ahelyett maradt a zöldség nálunk. Ráadásul egy ideje a szőrös alkatrészeket sem hajlandó megenni, úgyhogy az is kiesett.

2022. aug. 8. 10:32
 28/28 anonim ***** válasza:
84%

16# "Csak húsból, zöldségből, gyümölcsből pedig nem tudsz bevinni annyit" Látszik, hogy nem igazán vagy tisztában a Barf etetéssel. Szó sincs "csak hús" etetéséről. A nyerskosztos állatok a legtöbb vitamint a májból, illetve más belsőségekből szerzik, plusz táplálékkiegészítőkből, pl. halolaj, sörélesztő. A máj konkrétan egy vitaminbomba, a legfontosabb belsőség, de nem is szabad túl sokat adni belőle, mert a zsírban oldódó vitaminok, elsősorban az A-vitamin túladagolásához vezethet.

Ami a vízben oldódó vitaminokat illeti: B-vitamin van a májban is, C-vitaminra pedig egészséges kutyának nincs az ételből szüksége, mert a szervezete megtermeli, ellentétben az emberrel. Bizonyos esetekben, amikor mégis szükség van pótlásra (pl. bizonyos betegségek), akkor a csipkebogyópor tökéletesen jó alternatívája lehet az aszkorbinsavnak - ezt tapasztalatból mondom, próbáltuk mindkettőt, amikor kellett. (Plusz: a csipkebogyó kiváló vasforrás, ezt már csak extraként írom, mert én pl. vashiányos vagyok rendszeresen, és ezt a problémát a csipkebogyó őrlemény fogyasztása tökéletesen megoldotta. És nem vacakol tőle a gyomrom, mint a vastablettáktól. Bár ez ugye humán tapasztalat.)

2022. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!