Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire biztos, hogy megbünte...

Mennyire biztos, hogy megbüntetnek,ha pár èvig kihagytuk a kutya oltását?

Figyelt kérdés
Pár èvig külföldön éltünk ,addig párom nagyija vigyázott a kutyára.Csak nemrégiben vettük èszre, hogy az idő alatt nem volt oltva a kutya.Most kértem neki időpontot,de őszintén nagyon félek mire számíthatok.Volt már valaki hasonló helyzetben?Mennyire biztos, hogy megleszek büntetve?

2022. aug. 12. 09:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán büntetnek. Az orvosnak rengeteg papírmunka lenne.

Bünti akkor jár, ha oltatlanul megharap valakit a kutya.

2022. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha elviszed állatorvoshoz, nem fog megbüntetni. Neki nincs erre jogköre. Az a hatóság jogköre.

Temperamentumáról függően az állatorvos nem mond semmit, vagy figyelmeztet, vagy esetleg jól letol az oltások elmaradása miatt. De más nem fog történni.

Úgyhogy ne aggódj, inkább vidd el mielőbb.

2022. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5%
Nagyon jól tetted, hogy nem oltattad be. Aki okos, az tudja, hogy az oltások mérgek #bechamp
2022. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3# Persze, egy kis veszettség meg a világ legegészségesebb dolga, ugyebár. Téged a középkorból szalajtottak?
2022. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4%

4 ott kezdem, kell az oltás. Láttam már fiatal koromban kiskutyát parvóban meghalni a barátnőméknél.

De veszett állatot mikor láttál utoljára?

2022. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5# Nem láttam (városban élek), nem is szeretnék, de esetleg kérdezz meg egy vadászt vagy egy erdészt, mert ők szerintem láttak. Egyébként meg harapott már meg kutya, és bizony örültem, hogy rendben volt az oltása és nem kellett nekem azon aggódni, hogy a tetanusz mellé kapok-e még veszettség elleni oltás sorozatot is.
2022. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
6# nem ismerek egyet sem. Állítólag viszont nem nagyon van már jelen, köszönhetően az erdőben rendszeresen kihelyezett vakcináknak.
2022. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos nem buntetnek, pedig az ilyenek igazan megerdemelnek, azert az igazan nem egy nagy mutatvany, hogy evente egyszer elvidd azt a szerencsetlent oltasra. En mindenkinek egy jo kis penzbuntit adnek, aki ennyire szarik a kutyara.


Nyugodtan lehetett volna figyelmeztetni a nagyit is evente, na mindegy.

2022. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Azt senkit ne zavarjon, hogy kismillió, jó minőségű állatorvosi folyóiratban megjelent cikk van arról, hogy az oltást kapott jószágnál több a "veszettség", mint azoknál, amelyek nem kaptak. A veszettség nem más, mint egy idegrendszert érintő, mérgezés által okozott állapot, a kutya szája pedig azért habzik, mint ahogy bármelyik embernél, akit ilyen természetű mérgezés éri. Amikor egy ember szája habzik, egyből veszettségre gondolsz? :) Semmilyen fertőzésről nincsen szó. Se embernél, se kutyánál.
2022. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
9# Gratulálok a biológusi diplomádhoz. Mutass már légyszíves olyan tudományos publikációt, ami megdönti az évszázados "téveszmét", miszerint a veszettséget a Rabies vírus okozza.
2022. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!