Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyaházat hogy érdemes...

Egy kutyaházat hogy érdemes megépíteni, hogy télen ne fázzon benne a kutya?

Figyelt kérdés

A nyáron lett egy kutyusunk, egyelőre egy sima fából épített kutyaházban van, leginkább csak éjszakára megy bele. De lassan jön a tél és mivel ez csak átmenetileg lett neki megépítve ez a házikó szeretnék ötleteket kérni, hogy milyen házat érdemes neki építeni. Fából szeretném, amit lekezelnék majd, illetve hungarocellel tervezem szigetelni és szerzek bele szalmát is neki. Ezen kívül mire érdemes még figyelni az építéskor/berendezéskor?

Arra is gondoltam, hogy valami napelemes megoldással fűtést is építenék be neki, de ez még csak ötlet szinten van meg, fogalmam sincs hogyan lehetne kivitelezni? Erre esetleg ötlet?



2022. aug. 13. 12:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
27%

Hány éves, milyen fajta?

Szerintem elég ha nem ázik be a kutyaház és nem fúj át rajta a szél. Bedobsz neki még egy pokrócot és rendben lesz.

2022. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Keverék kutyus, 1 éves lesz. Menhelyről hoztuk, viszont rövidszőrű! Télen szerintem fázni fog. A pokróc és a külső-belső szigetelés persze alap, de mindenképp szeretnék neki egy spéci(bb) kutyaházat.
2022. aug. 13. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
A kinti-benti lét semmiképpen sem opció?
2022. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az sem kizárt, de ahhoz a benti helyiséget kell átvariálni.
2022. aug. 13. 12:53
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
2es! Szerencsére a természet csodállatos. Ha ősszel megfelő minőségű táplálékot kap fel tud keszűlni a szervezete a télre. Kutyáknál zsírréteg halmozódik fel ami szigetel. Az ötlet jó a szalmát cserélgesd gyakran ha nedves lesz.
2022. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk én úgy értettem hogy van-e bármi akadálya hogy részben veled/veletek is együtt legyen a kutya? Ne csak kicsapva legyen az udvarra, vagy abba bizonyos helyiségbe.
2022. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
2022. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Rövidszőrűt nem túl szerencsés kint tartani télen, nem tudják úgy tartani a hőt. Főleg ha esetleg kisebbtestű. Ha teszel szalmát, cseréld rendszeresen, ne legyen nedves. A fűtőszál jó ötlet, csak vigyázz a vezetékekkel, ne férjen hozzá a kutya, nehogy elkezdje rágni.

Nekem két kutyám van, nagytestűek, egy hosszúszőrű keverék és egy német juhász. Fa óljuk van (egyet használnak, nem hajlandóak külön aludni), 5 centi hungarocellel bélelve, olyan 20 centivel megemelve a talajtól. Szalmát nem szoktam berakni nekik. Teljesen boldogan elvannak.

2022. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha olyan rovidszoru, akinek nulla aljszorzete van (mint pl vizsla, dalmata, rovidszoru tacsko), akkor abszolut alkalmatlan a kinti tartasra.

De nem csak, hogy ejszakara kell beengedni hidegben, hanem napkozben is, es nem csak 0 fok alatt, hanem mar ugy 10-15 fok alatt tuti. Bar az en kutyam rettenetesen fazos, o mar 15 fokban sincs kint el sokaig, inkabb bejon.


Ezt lehet jobban at kellett volna gondolni meg a kutyavalasztas elott.

2022. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Hőszigetelni kell a kutyaházat, vagy már eleve hőszigetelt házat venni neki. Ha van az ajtón az a műanyag átlátszó csík vagy mi, az is szuper, plusz védelem. Nálunk ez miatt nem akart bemenni a házba a kutya, ha ilyen van egyszerűen meg lehet tanítani neki, napokig felhajtva hagyod ezeket, a kutyaház tetejére (a miénk lapos tetős, így felhajtottuk és raktunk rá deszkát ami ott tartja), majd ha szépen ki-be mászkál, leengedsz egyet. Hagyod pár napig, majd leengedsz még egyet és így tovább, fokozatosan engeded le ezeket a műanyag hőtartó bigyokat (tényleg nem tudom a nevét).

A házba ne pokrócot tegyél, hanem szalmát, a pokrócra ha rámegy vizesen az felszívja, de nem szárad meg, hideg lesz és nyirkos, amin nem jó ha a kutya fekszik, plusz elkezd penészedni is.

2022. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!