Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyaházat hogy érdemes...

Egy kutyaházat hogy érdemes megépíteni, hogy télen ne fázzon benne a kutya?

Figyelt kérdés

A nyáron lett egy kutyusunk, egyelőre egy sima fából épített kutyaházban van, leginkább csak éjszakára megy bele. De lassan jön a tél és mivel ez csak átmenetileg lett neki megépítve ez a házikó szeretnék ötleteket kérni, hogy milyen házat érdemes neki építeni. Fából szeretném, amit lekezelnék majd, illetve hungarocellel tervezem szigetelni és szerzek bele szalmát is neki. Ezen kívül mire érdemes még figyelni az építéskor/berendezéskor?

Arra is gondoltam, hogy valami napelemes megoldással fűtést is építenék be neki, de ez még csak ötlet szinten van meg, fogalmam sincs hogyan lehetne kivitelezni? Erre esetleg ötlet?



2022. aug. 13. 12:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Az előzőeken túl:


Semmiképp nem jók azok a kutyaházak, amelyek a legelterjedtebbek: az egyik oldaluk tulajdonképpen nincs, az a bejárat.

Az ilyen fajta a jobb, ahol félre tud húzódni, nem tud közvetlenül befújni a szél, bejutni a csapadék: [link] Itt védett helyre tud félrehúzódni. Persze, a bejáratra itt is kell takaró, legalább áttetsző hőfüggöny a jó.

Ne legyen túl nagy, mert akkor nem tudja bemelegíteni.


Bizony, kutya függő.

A német juhászunk és a kanadai fehér juhászunk sem akart bejönni a lakóházba. Még a védett helyen levő kutyaházat sem mindig használták, volt, hogy még téli hófúvás idején se. Nemegyszer a havon, vagy hóval elfedve aludtak.

A szomszéd kuvaszai sem kérnek a lakóházbeli melegből.

De, például a másik oldali szomszédunk tacskója, hiába fiatal, még nyáron is napon van inkább, mint árnyékban. Azt mondja a szomszéd, hogy a fűtött szobában is jól be kell takargatni, fúrja be magát a takaró alá, még a feje sincs kint.

2022. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Szalmát tegyél a kutyaházba, pokrócot egyéb ruhákat ne.

Akkora az ideális ház amiben szinte csak megfordulni tud, mert azt tudja "befűteni"

De jobb megoldás lenne ha bent lehetne veled a házban, vagy akár egy melléképületben.


Amit viszont nem ajánlok az a PVC hőfüggöny, mert sajnos egy tenyésztőnél ez történt: [link]

2022. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáimnak a házuk raklapokon vannak, az az alapjuk. Arra ment egy réteg deszka, arra pedig linóleum. Oldalai szigeteltek, kívül deszka, fólia, üveggyapot, megint fólia és belülről osb lap. Tetőn nincs szigetelés. Az ajtóban van hőfüggöny, illetve volt bennük fűtőlap, és fekhely, de egyik télen az egyik házban megégette a fűtőlap a fekhely alját, úgyhogy nem merem már bekapcsolni. Amúgy is kinti-benti kutyák, csak azért van házuk, hogy ha kint vannak, mert mondjuk nem vagyunk otthon, akkor el tudjanak bújni.
2022. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megy mindenkinek a zöld kéz!


13-as: el is kedztem építnei, Földön téglák, erre raklap. Raklapon OSB lap, arra felhasználtam ilyen habszivacs anyagot (mindig elrakom az ilyet, ha pl. rendelésnél valami ilyenbe van csomagolva). Az oldalfalak szintén OSB lapból lesznek, amikre megy belülről 2 cm vastag hungarocell. Egyelőre ez a tervem.

2022. aug. 13. 18:37
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

De most ez komoly, hogy kint akarsz tartani egy rovidszoru kutyat telen? Es ez mindenki szerint rendben is van?


Nem ertem :(

2022. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!