Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvarban élő kutyát is napi...

Udvarban élő kutyát is napi kétszer, háromszor kell elvinni sétálni?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves kiskutyáról van szó. Jelenleg egy 30 perces sétától is eléggé lefárad, úgyhogy maximum kétszer szoktuk elvinni naponta, fokozatosan növelve a távot és ezzel az időt.


Ugye kezdődik a suli és naponta maximum egyszer tudom elvinni, de keddenként egyszer se. Konkrétan haza jövök, aztán megyek is, és nyolckor érek újra haza. Hétvégén illetve szünetekben lesz időm a három sétára, sőt többre is, ha arról van szó.


Tudom kompenzálni ezekkel a hétköznapokat és a keddeket? Nagy az udvar, tud futkozni, vannak játékai. A nagyim foglalkozik vele majd, ő itthon van, de egyrészt nem tudja feladni a kutyira a hámot (még nem akarjuk nyakörvvel vinni, egész szépen sétál már mellettem, de ha meglát valami újat oda akar futni, nem akarom fojtogatni nyakörvvel), másrészt már nem fiatal, és a kutyi ki tudja rántani a pórázt a kezéből. A szüleim még később érnek haza, mint én.



2022. szept. 1. 17:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%
#20 kérdező, ez teljesen normális. Azok nem fogják fel, akik el sem bírnak aludni, ha nincs kutyaszőrrel tele a párnájuk.
2022. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, az a lényeg, hogy meglegyen a kutya számára megfelelő foglalkozás, és nincs egy általános recept, ami minden kutyának jó. Most még fiatal, most még nem terhelhető, de a nevelésére fontos odafigyelni. Ki kell vinni sétálni kerten kívül, mert a séta nem (csak) arról szól, hogy elvégzi a dolgát vagy mozog, hanem az új ingerekről is, a szimatolásról, ami a kertben nincs meg egy idő után, illetve a kinti környezetben szocializálódásról, hogy ne vesszen meg, ha egy másik kutya a kerítés mögül ugat, hogy ne rohanjon az orra előtt elszaladó macskák után, hogy rátok figyeljen akkor is, ha elviszitek kutyabarát helyre, hogy ne csak otthon csináljon meg valamit, amit tanítotok neki... stb.

Később, ha teljesen kifejlődött, akkor már lehet jobban terhelni, nagyobb távokat menni vele, sportolni vele, de már most lefektethetitek az alapokat.

2022. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Felolem barmennyit magyaràzhatod. -10ben te tèlen nem fogsz ki t szivni vele 2-3 orakat, erre az osszes vagyonom rateszem. Es a nagyi se.


Mondhattok bármit, èn nem kvittelem a kertbe kib.szott kutyatartàst. Ennyi. Fejetekre álltok, akkor se fogtok meggyözni.

2022. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
#23 Te lehet nem, van sok kutyás, aki meg igen.
2022. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

#23

Sokan télen nem hagyják kint azért egész napra a kutyájukat a -10 fokban. Még egy Huskyt se azért. Nálunk a Goldi feljühet olyankor a lakásba a "kis" ágyára, meg nappaliba. Nem muszáj vele kint "szívni".


"Mondhattok bármit, èn nem kvittelem a kertbe kib.szott kutyatartàst."

egy közepes/nagytestű kutyának mindenképp a kertes kapcsolat a legjobb. Persze nem mindenki tudja kivitelezni, azzal sincs baj, ha foglalkozva van vele kint is bent is, de mindenképp az neki a legjobb, ha kint is tud szabadon lenni. Egy ölebnek nem biztos hiányozna ez, ahogy egy macsesz is elvan a lakásban teljesen.

2022. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
64%
Én már tacskót is láttam, aminek volt bejárása a házba, volt fűtött kutyaháza, na találjátok ki, hova nem ment soha. Hát a házba. Tacskónál persze kritikus, hogy közel van a hasa a hideg földhöz, de rövidszőrűek is rendesn vedlenek, cserélik télire a bundájukat, ha nincsenek panelba zárva, ami összezavarja ezt a természetes folyamatot. Nem állatkínzás kizárni a házból az állatot, csak foglalkozni kell vele, és megteremteni a körülményeket.
2022. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

#23 egy németjuhászról beszélünk az Isten szerelmére! Az apja két lábon nagyobb mint én, pedig egyáltalán nem vagyok alacsony! Hogy a jóanyámba vigyem be a házba? Most még oké, de ha most megszokja, hogy bejöhet, akkor nehéz lesz kiszoktatni, kivinni meg méginkább. Olyan hatalmas mancsai vannak, hogy az állatorvos is meglepődött mikor vittük oltásra. Tudod, ez azt jelenti, hogy nagyon nagy lesz. Kap csonterősítőt is, hogy bírja a növekedést.


Szerintem az én életemben Magyarországon már nem lesz -10 fok, ha mégis, akkor képzeld, olyan szinten vagyok fázós, hogy általánosban télen rövidujjúban mentem ki az udvarra ha kinti szünet volt. Egy idő után a tanárok se foglalkoztak vele, és sose lettem beteg. Akármilyen fura is, nekem nem szívás a -10 fok. Persze, akkor már felkapok egy kabátot meg egy pulcsit. És ha annyira hideg lesz, akkor természetesen van egy fűtött szoba, ahova beengedjük ha hideg van, illetve szilveszterkor is ott leszek vele bent. És képzeld, a nagyi se valami fázós típus :D Jó, annyira nem durva mint én, de télen is ki szokott menni.


Bár a helyesírásodra nézve hiába magyarázzuk. Az, hogy telóról írsz nem kifogás, a legtöbb választ én is arról írtam :D


A többieknek köszi a választ!

A szocializálás tervben van, csak mindig közbejön valami. Legkésőbb jövőhéten találkozunk az egyik barátommal meg a kutyusával, és a kutyasulinak is utánanéztünk. Sőt, most írt, lehet, hogy már ma össze tudjuk hozni :D

2022. szept. 2. 16:13
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"Reggel elmegy a gyeró meg az egèsz pereputty, a kutya napi 24ben egyedul van a kertben"


Sosem éltél kertes házban, ugye? És fogalmad sincs, hogy egyébként kutyától függetlenül mennyi munka van a kertben (akkor is, ha csak gyep van és néhány bokor). Már, ahol nincs kertész, de a magyar társadalom jó része azért maga csinálja. Mindig van kint valami meló. És ahogy az egyik válaszoló is írta, ez nem az az életvitel, hogy 5 perc alatt megkerülted a háztömböt és le van tudva a kutyasétáltatás, hanem ha kimész az nem 5 perc, hanem melózol és kutyázol.

Egyébként fél napra is inkább hagyom a kertben a kutyát, mert hogy így is önmagában háromszor akkora, mint amilyen kis lakásokban tartanak kutyát, bezárva 12 órákra, aztán csodálkoznak, hogy üvölt.

2022. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
10%
Ha nagy az udvar, a világon semmi szüksége nincsen sétára. Mi bp környékén élünk és sztem az utcában lévő kutyák életükben nem voltak kint. Mondjuk itt többszáz, akár tobb ezer nm udvarok vannak.
2022. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

#29 én falun élek, nálunk se sokan sétáltatják a kutyákat, és bármi elmegy egy ház előtt azonnal zeng az egész utca, úgyhogy én inkább elviszem :D


#28 van fa, bokor, gyep, és sok sok virág, de kertész nincs, a nagyim szokta gondozni :D

2022. szept. 5. 16:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!