Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvarban élő kutyát is napi...

Udvarban élő kutyát is napi kétszer, háromszor kell elvinni sétálni?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves kiskutyáról van szó. Jelenleg egy 30 perces sétától is eléggé lefárad, úgyhogy maximum kétszer szoktuk elvinni naponta, fokozatosan növelve a távot és ezzel az időt.


Ugye kezdődik a suli és naponta maximum egyszer tudom elvinni, de keddenként egyszer se. Konkrétan haza jövök, aztán megyek is, és nyolckor érek újra haza. Hétvégén illetve szünetekben lesz időm a három sétára, sőt többre is, ha arról van szó.


Tudom kompenzálni ezekkel a hétköznapokat és a keddeket? Nagy az udvar, tud futkozni, vannak játékai. A nagyim foglalkozik vele majd, ő itthon van, de egyrészt nem tudja feladni a kutyira a hámot (még nem akarjuk nyakörvvel vinni, egész szépen sétál már mellettem, de ha meglát valami újat oda akar futni, nem akarom fojtogatni nyakörvvel), másrészt már nem fiatal, és a kutyi ki tudja rántani a pórázt a kezéből. A szüleim még később érnek haza, mint én.



2022. szept. 1. 17:37
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk a legutóbbi kutyánk a nagy udvarunk helyett egesz nap a konyhában volt. Sétálni sose vittük és gyűlölt az udvaron lenni. Idős korában ment el végelgyengülésben. A macskánk ugyanez, pedig ő is mehetett volna ki. Szerintem ha egy állat "megtalálja a helyét", akkor nincs szüksége sétáltatásra.
2022. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
66%

#31 ez olyan, mintha azt mondanád, hogy egy embernek sincs szüksége arra, hogy elmenjen otthonról. Neked nem lenne halál unalmas, ha sosem mehetnél moziba, sétálni, barátokkal találkozni, bulizni, nyaralni stb? Végülis a négy fal között is le lehet élni az életet, nem? Egy kutyának ugyanúgy igénye van az ingerekre, mozgásra. Alap dolog, hogy egy kutyát vinni kell sétálni, ha nem is minden nap, de legalább heti 3x illene. Nekik az a nap fénypontja.


Én nyáron a Duna-partra viszem őket strandolni és labdázni, járunk erdőbe túrázni, kutyasuliba agilityzni. Szerintem minden kutya megérdemelne ilyen tartalmas életet, én biztos nem tartanék kutyát, ha b*sznék vinni őt bárhova is.

2022. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Elég napi egyszer, ha udvaros és nem annyira aktív.
2023. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
48%
#32,a kutya továbbra sem ember,és eltér a temperamentumuk. A mienk (havanese fajta) utált sétálni,egyszerűen ki nem állhatta. Duna partra sokszor próbáltuk vinni,csak nézett ránk könyörögve,hogy menjünk már innen. De pl a macskával szeretett rohangálni-a házban. Az udvaron nem. Nyaralóba mindig vittük,ott is nagy kert van, ott is a házban szeretett lenni.
2023. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!