Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves nagyszőrű, közepes,...

13 éves nagyszőrű, közepes, eddig kint élő kutyát hogy szokatnátok panelba?

Figyelt kérdés

3. emelet, lift van. Bár az autóba se lehetett soha betenni (extra hányós,nyálzós,pisilős/kakilós/reszketős a kocsiban), nemhogy liftbe....

Szóval nem tudom. De muszáj lesz valahogy.

Másik városba kellene hozni a gazdi betegsége miatt. Egészséges kutyáról van szó. A szőre nem nyírható, a meleget nem bírja. Azt se tudom, hogy bírná a téli meleget, fűtést. Vagy az itteni rengeteg "pitbú"-t, ha értitek,mire gondolok....


Szóval ötletek? Szállításra, szokatásra...bármi jöhet.


2022. szept. 14. 17:32
1 2
 1/20 anonim válasza:
84%

Sehogy vagy nagyon (de tényleg nagyon) nehezen.

“Öreg” kutyus, a szabadsághoz szokott.

Szobatiszta sem biztos, hogy tudna lenni.

2022. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Erre nincsenek csodák. Pótolni kell az eddig elmaradt szocializációt, nevelést és normális foglalkozást. Nyilván nem lesz kis munka.
2022. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10%
Ez te is tudod , hogy kínzàs lesz neki!
2022. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Odavinném és onnantól ott élne. Annyi, hogy az első időben pár óránként vigyétek le eü sétára.

A kocsiban üljön mellette valaki és az ülést takarjátok le valami vízhatlan cuccal.

A liftet szerintem gyorsan össze fogja kötni a sétával és amúgy is kb 1-2 percet kell bent lennie. Legyél nyugodt és határozott és nem lesz baj.

A városi környezethez nehéz megmondani, hogy mit fog szólni, szerezz be egy erős pórázt és hámot/nyakörvet, amiből nem tud kibújni és rajta vannak az elérhetőségeid.

Vidd el kozmetikushoz, ő majd rendberakja a bundáját, a meleget meg majd megszokja.

Elég sok kerti kutyát fogadnak örökbe lakásba/bejárással és nagyon jól alkalmazkodnak, jobban érzik magukat, mint azelőtt. Sok 10 év feletti kutyát láttam már, aki probléma nélkül megszokta a benti létet, sőtt, még nem láttam olyat, akinél ez bármi problémát okozott volna.

2022. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesen, türelmesen.


Olyankor is vidd el sétálni, amikor kevesebb a forgalom, nincs akkora zaj, tömeg hogy lássa hogy olyan is létezik, az talán motiválja majd.

Eleinte ugyanis biztosan félni fog hogy minden mozog, büdös, zajos, félelmetes.

2022. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 évesen fogadtam örökbe egy kutyust. Sajnos már nincs velünk, de az utolsó 4 éve boldogan telt el velünk .

Addig soha nem élt lakásban, egy tanyáról mentették ki, majd állatmenhelyen volt.

Sok türelem kellett hozzá, de hozzá szokott a benti élethez.

Sajnos egy dolog volt amit nem tudott megtanulni, az a póráz nélküli séta, mert olyankor szaladt amerre látott, hívószóra nem reagált.

Pedig a lakásban, vagy pórázon nagyon szófogadó kutyus volt.

Nálunk a szobatisztaságra nevelés szerencsére csak kisebb problémákat okozott, mert a lakásunkhoz tartozik egy kis előkert és oda gyakran ki tudtuk engedni, ott is elvégezhette ha szükségét érezte.

A lényeg, hogy legyetek felé türelemmel és szerettel még akkor is, ha nem mindig lesz egyszerű vele az élet.

2022. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

2!


??? Milyen elmaradt szocializációról beszélsz? A kutya tökéletesen jólnevelt,mindenre meg van tanítva!


Vagy azt gondoltad,hogy mivel kinti,el van hanyagolva?


Nincsen. Szociális, okos kutya. Csak eddig kint élt.

2022. szept. 14. 19:07
 8/20 A kérdező kommentje:

A bundája rendben van,évente megy kozmetikushoz (nem nyírandó szőre van), hetente van fésülve. 1 filc nincs rajta. Szóval ezzel sem lesz baj.



Elég elkeserítő,mit gondolnak itt egyesek a kinti kutyákról....

2022. szept. 14. 19:09
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja, és kb 10 éves koráig volt hosszú sétára hordva a belvárosba. Amúgy város széli kertes házról van szó. Ismer mindent, tökéletesen közlekedik,zebránál leül, kert mögött ugató kutyákat ignorál stb.
2022. szept. 14. 19:11
 10/20 A kérdező kommentje:

Én csak az eredeti kérdésre keresem a választ. Hogy meg tudná-e szokni,hogy bent lakik.


Mert ahol most lakik,nem szeret bemenni,bár kiskorában nagyon sokat volt bent,szobatiszta (volt). De kb 5 éves korától nem hajlandó bemenni a házba.

2022. szept. 14. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!