Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves nagyszőrű, közepes,...

13 éves nagyszőrű, közepes, eddig kint élő kutyát hogy szokatnátok panelba?

Figyelt kérdés

3. emelet, lift van. Bár az autóba se lehetett soha betenni (extra hányós,nyálzós,pisilős/kakilós/reszketős a kocsiban), nemhogy liftbe....

Szóval nem tudom. De muszáj lesz valahogy.

Másik városba kellene hozni a gazdi betegsége miatt. Egészséges kutyáról van szó. A szőre nem nyírható, a meleget nem bírja. Azt se tudom, hogy bírná a téli meleget, fűtést. Vagy az itteni rengeteg "pitbú"-t, ha értitek,mire gondolok....


Szóval ötletek? Szállításra, szokatásra...bármi jöhet.


2022. szept. 14. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig nincs baj vele, lesz ami lesz, nincs választása, meg kell szokja. Legyen egy napirend amihez tud alkalmazkodni
2022. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Akkor pontosabban kellett volna írnod a kérdésben, mert így eléggé félre érthető a kutya eddigi neveltetése, ápolása.
2022. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Semmi olyat nem írtam szerintem, ami arra utalna, hogy ápolatlan.


Én csak azt írtam,hogy kinti. ...

2022. szept. 14. 19:26
 14/20 A kérdező kommentje:

A szőrét nem szokták nyírni, úgy értettem,hogy nem nyírható. Mint a németjuhász szőre. Azt se nyírják. Nem úgy értettem, hogy filces. De azért nagyok az előítéletek...


Én attól félek,hogy ő eddig szaladgált,ugatott,ásott, egeret/patkányt fogott stb. Most meg csücsülhet majd a szobában. Hogy fogja ezt bírni? Komolyan nem tudom, és félek,hogy nem fog menni. Meg tudja szokni vajon? Mert az oké,hogy sétál. De nem sétálhat egész nap...

2022. szept. 14. 19:42
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

Ne viccelj kérdező!


13 évesen? Egy MEGVÁLTÁS lesz neki végre csücsülni a fenekén, hatalmasakat henyélni a mindig egyenletesen meleg lakásban és csak néha kikukkantani a hidegbe.


Meg fogja szokni és imádni fogja a szunyókálást!

Amúgy van bio nyugtató allatfelszerelés boltban, sőt, állatorvosnak van profibb, vényköteles is, amit esetleg lehet igény szerint használni első időkben.

2022. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát ezekkel a plusz infókkal valószínűleg semmi baja nem lesz a lakáskutya léttel.


Nyáron kint a kertben sokkal melegebb van mint egy fűtött lakásban, ez nem lehet probléma.

Ha fiatalnak szobatiszta volt, pillanatok alatt újra az lesz, ahogy megérti mi az elvárás.

Rohangálni a kertben sem rohangált napi 2-3 óránál többet, most csak annyit kell megszoknia, hogy ezt az időt tömbösítve kapja meg.


Nem fiatal kutya, a változás megszokásához biztos kell neki időt hagyni, de ez hasonlóan lenne ha másik kertbe költözne is.

2022. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
100%
Sok türelemmel.
2022. szept. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

"Én attól félek,hogy ő eddig szaladgált,ugatott,ásott, egeret/patkányt fogott stb. Most meg csücsülhet majd a szobában. Hogy fogja ezt bírni?"

Nehezen szegény. Épp ezért ne sokat hagyd "csücsülni" a szobában, hanem foglalkozz vele, vidd ki, fedezzétek fel a környéket. Az első pár napban ez nem fog úgy menni, hogy rázárod az ajtót reggel 7-kor és majd úgy 5 óra felé hazaérsz.


"Egy MEGVÁLTÁS lesz neki végre csücsülni a fenekén, hatalmasakat henyélni a mindig egyenletesen meleg lakásban és csak néha kikukkantani a hidegbe."

Az lesz, persze... Egy hosszúszőrű kutyának az emberi szervezetre tervezett klímával. Megint összekeverjük az ember igényeit és a kutyáét.

2022. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Műszakolok...3 nap 12 óra 6-18ig. A férjem szintén,váltottban vagyunk a gyerek miatt.

Férjem is levinné,de nem úgy,mint én. Az biztos. Szóval 3 nap hosszabb sétái után 3 nap gyors pisikaki séta következne. Bár nem sétál már a kutyus annyit.

2022. szept. 16. 16:48
 20/20 anonim ***** válasza:

Idős kutyák többet alszanak,pihennek.


Mivel jól szocializált. Nem lesz vele gondotok,nyilván szokatlan lesz neki.



Ha nagyon melege van így fűtési szezonban vagy akár nyáron, hűsitő matracot vehettek neki.


Nekem közepes testű kutyám van, nyáron rövid a szőre,de télire meg van hagyva és csak ollózva,igazítva van. Így nagyobb, mivel jár napközibe plusz sokat vagyok lent vele. Ha beindul a fűtési szezon és nagyobb a szőre is,látom melege van előveszem a hűtőmatracát berakom a fekhelyére :)

2022. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!