Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a mopsz kutya?

Miért büdös a mopsz kutya?

Figyelt kérdés

Mit adják neki enni? Mivel furdessem?

Már kezdem úgy érezni h bánom megvettem mert fürdés után is rettenetesen büdös (kozmetika és állatorvos már időpont megvan ) a szeme is kezd csipásodni


2022. okt. 17. 13:26
1 2 3
 11/21 Hovarju ***** válasza:
85%

Szóval nulla kutyás tudással választottál egy nagyon macerás fajtát, (gondolom a jófogáson olcsón) a csak mert a 4 évesnek kutya kell. :-(((


Mennyi idős? oltást kapott? Vidd el minél előbb az állatorvoshoz, mert bármi baj lehet.

Ha kölyök még szerintem nem a bűzmirigyével van a baj. (de nem vagyok látnok)


Vidd minél előbb orvoshoz és kérdezd meg tőle a tartásával kapcsolatos dolgokat.


Készülj sok pénzzel, mert nem lesz olcsó az állatorvos.

2022. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Hovarju ***** válasza:
85%

És nem a kérdésre válaszolva, de kérlek, hogy ha gyerek legközelebb Pónit szeretne, ne engedj a kérésnek.

Volt a szomszédomban példa rá. Ott két gyerek, egy 4 és egy 6 éves könyörgött egy póniért. És mert a szülők megtehették vehettek egyet. Semmit nem értettek a lóhoz. Szegény lovacska a kert végében tengette az életét. Két napig nagyon érdekes volt, aztán nem foglalkozott vele senki. Szerencsére pár nappal később az szülők is belátták a tévedést és kerestek neki egy olyan helyet, ahol normális ellátást kapott.

2022. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Majd aztán a 4 éves pár hét múlva meg is unja, azt majd már azért fog sírni, mert nyűg neki szegény kutya. Hadd gratuláljak előre is. Hogy ez nem volt átgondolva, az hót ziher. Agyalapi dolog, hogy kisgyereknek élő állatot nem veszünk ajándékba, mert nagyon nagy rá az esély, hogy hamarosan megunja és nem törődik többet vele.
2022. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Nálad biztos nem büdösebb!
2022. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves agyhalottak(tiszakiv.) :) én személy szerint nem vagyok kutyafan, de a fiam és a párom igen :) foglalkozunk a kutyussal,bent van a házban kap enni , inni, mint az előbb írtam is ,már van időpontunk kozmetikushoz és állatorvoshoz is nyilván hogy mennyibe kerül gondoljuk . Kapott oltást már egyébként 3at . És nyilván én mint háziasszony szeretem ha nincs bent büdös a házban . Oké kutyaszag. De nem rettenetes kutyaszag . Megtartjuk és nyilván majd a szívünkhöz és nő de nem az volt a kérdés hogy ki ölne meg engem mert vettem egy kutyat amiről nem tudok a-tol z-ig mindent hanem hogy mielőtt meg elviszem az orvoshoz vajon mitől lehet ilyen a szaga .
2022. okt. 17. 16:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az állatorvos netán megállapítja, hogy csak egy átlagos kutyaszaga van, lehet kapni kutyáknak illatosított törlőkendőket pl. Akinek nem volt még kutyája lakásban, eleinte bizony érzi a "kutyaszagot". De ez idővel megszokottá válik és már nem is fogja észrevenni, aki ott lakik.
2022. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Hovarju ***** válasza:
100%

Amitől még lehet szaga: Nem tudom mennyire ráncos, de a fején, szája körül levő redőket rendszeresen tisztítani kell. Benne maradhat nedvesség esetleg kaja maradék is. Ez is lehet büdös.

Az állatorvos vagy a kozmetikus meg fogja mutatni hogyan és mivel tudjátok tisztán tartani.

2022. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Huncut Húgi ***** válasza:
100%
Ahogy fentebb is írták, ha nagyon büdi a kutya, az vmi eü. problémára vagy a helytelen táplálásra utal. Nekem is mopsz kutyusom van, két éves lesz, tenyésztőtől származik, makk egészséges. Nem röfög, fingik alapjáraton, nem dagadt, imád mozogni :D Barfozunk vele, ő egyáltalán nem büdös, még "kutyaszaga" sem nagyon van, max ha vizes lesz. Kint az udvaron vagy sétánál sem lesz koszos, max lábat kell neki törölni, ha sár van. Fürdetve soha nem volt még, csak a szőrét fésüljük. Sőt inkább kellemes illata van :) Remélem, megoldódik a probléma. Lépj be Fbookon a mopsz fajtamentés csoportba, ott is sok hasznos tanáccsal látnak el, ha kevésbé ismered még a fajtát. :)
2022. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó :) köszi a válaszod , te mit szoktál enni adni neki és napi kb hányszor ? Igen az a baj hogy nem “kutyaszaga van “ hanem valami irtó büdös , napközben egesznap szelloztetek de ha valaki bejön rögtön látom az arcán hogy valami ott bűzlik :D egyébként az anyósomnak van egy yorki és egy németjuhász kutyusa és érdekes nekik semmi szaguk nincs , a családban van meg egy tacsi is akit az utcáról fogadtak be szüleim és o sem büdös
2022. okt. 18. 17:10
 20/21 Huncut Húgi ***** válasza:

10 hónapos koráig Purina Pro Plan Puppy Optidigest bárányos tápot kapott, amit a tenyésztő is jaavsolt, 10 hónapos kora óta nyersen etetjük, napi kétszer kap enni, reggel és este. A menü csirke farhát, csirkemáj, lazac, marhahusi, kacsazúza, darált nyuszi + zöldség-gyümi mix (szárítva lehet kapni, vízbe kell áztatni). Pluszba kap táplálékkiegészítőket is (spirulina alga, barna alga, msm, kollagén, zöldkagyló por, csipkebogyó por, lazacolaj, kendermag olaj) időszakosan. Heti egy nyers tojást is kap, illetve néha egy kis banánt, azt nagyon szeretik a mopszok. :) Meg ugye a jutifalat (Fressnapfos Premiere jutifali és préselt kacsa falatok), különböző természetes rágókák (pl. szőrös szárított nyúlfül, churpi sajtcsont). Sem a táp mellett, sem a nyers etetés mellett nem büdi. :) A nyersezésre mondjuk sokat készültem, mert ha rosszul csinálod, baj is lehet belőle, félévente megyünk vérvételre, hogy minden oké-e. Macerásabb, mint a tápozás, mert én magam aprítom, porciózom a húst, de ő nem eszik olyan sokat, mint egy nagytestű kutyus, így havi egyszer rászánok kb. 2-2,5 órát, lefagyasztom az adagokat. Imádja, olyan jóízűen eszi - mondjuk ő mindent szeret :D Ja, és a legfontosabb: leeső falatokat nem kap, nem adunk a kajánkból, bármilyen nehéz is neki ellenállni :D Én úgy vettem észre, nem sokkal drágább a nyersezés mint egy jó minőségű táp, egyszerre talán soknak tűnhet pl. a lazacolaj ára, de sokáig elég.

Írtad még a csipásodást, nálunk is megvolt ez pici korban, de aztán elmúlt, mindig letöröltük neki. A redő tisztításra és a fülpucolásra is figyeljetek, mint fentebb írták, a My Bulldog gyógynövényes tonik nagyon klassz.

A Mopsz gazdik csopiban vannak fent fájlok a helyes etetésről, gondozásról, szobatisztaságról stb. Szeder első kutyusunk, én onnan tanultam meg sok dolgot.

Legyen sok örömötök a kis mopiban, boldog gazdis éveket kívánok Nektek :) <3

2022. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!