Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya fél az állatorvostó...

Ha a kutya fél az állatorvostól, milyen gyakran érdemes az állatorvos felé sétálni szoktatási céllal, hogy magát a sétát ne utálja meg?

Figyelt kérdés
Volt egy rossz élménye állatorvosnál a kutyámnak, váltottunk orvost és rendelőt is, nem oda viszem vissza, ahol trauma érte. Sajnos, mikor először rendelőt választottam, nem feltételeztem, hogy egy állatorvos akár rosszul is bánhat az állatokkal. Szerencsére van alternatíva a környéken, és van rendelő, ahova mentett kutyákkal is járnak állatvédők, szóval a következő rendelőt már tudatosabban kerestem. Itt, ahova most járkálunk, értenek a problémás kutyákhoz is, és nagyon jófejek, de a kutyámnak már megvan az előítélete a korábbi tapasztalatból, viszont mindenképpen fontos eljutni, hiszen az oltást meg kell kapnia. Már az sikerült, hogy az előtérbe az utcáról belép, de tovább még nem jutottunk. Ez ahhoz képest, hogy még pár hete a rendelőtől 100 méterre gyökeret eresztett, nem rossz, bár még mindig tyúklépésben haladunk, ha a rendelő közelébe érünk. Jutalomfalatnak nagyon extrákat dobok be neki erre a tréningre, pl. sült kolbász, sonka, sajt, mert nagyon erős a félelme is. Kap Zylkénét is feszültségoldás céljából.
2022. okt. 25. 09:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Az én kutyám is ilyen helyzetben volt. Én azt csináltam, hogy amikor csak oltás kellett neki, akkor kihívtam házhoz az orvost, így nem volt akkora stressz. Szerencsére olyan dolog, vizsgálat meg ritkán volt, amihez be kellett vinni a rendelőbe.
2022. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%

Az állatorvosnak nem feladata a kutyát kezelni, nevelni stb. Ha kell, az állatorvos lefogja, beköti a száját, hogy a vizsgálat és kezelés menjen. A gazda dolga, hogy a kutyát kontroll alatt tartsa.

Nálam sosem volt szempont, hogy hogyan bánik az orvos a kutyával (a kegyetlenség persze nem tolerálható), az viszont igen, hogy maximálisan hozzáértő és megbízható legyen. Nem megyek sokra azzal, ha az orvos aranyos a kutyával, de nem tud diagnosztizálni, nem tud kezelni.


Minden kutyámnak volt rossz élménye már állatorvosnál, amikor egy láb sérülés kivizsgálásánál, átmozgatásnál nyilván fájdalmat okoztak, hogy megtudják hol a baj. Amikor bélgyulladásnál le kellett fogni a röntgenhez, átnyomkodták a nagyon feszült és fájdalmas hasát, beadták az oltásokat, ami csípi a szöveteket stb.

De az én dolgom, nem az orvosé, hogy a kutya bemenjen, hogy jól viselkedjen, hogy nyugton maradjon, pláne ne legyen agresszív és ne kelljen még több stressznek kitenni miatta.

Neveld megfelelően a kutyát, hogy mindig kontroll alatt legyen és bízzon benned. Akkor nem lesz ilyen, hogy nem megy be helyekre.

2022. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Ha kell, az állatorvos lefogja, beköti a száját, hogy a vizsgálat és kezelés menjen."


Pont ez okozott az én kutyámnak traumát, előzőleg nem félt az állatorvostól, egy ilyen eset volt, azóta pánikol. Szóval ezt kell most nekem feloldani, már több, mint egy éve, lassú lépésekkel. Mentett kutyám van, előéletes, csak az állatorvostól nem félt azelőtt, és ezt nekem egy ilyen felfogású állatorvos elcseszte, köszi, ilyen tanácsokat ne adj.

2022. okt. 25. 11:20
 4/27 A kérdező kommentje:
1-es, gondoltam rá, de nem szeretném ezt a megoldást, mert az én kutyám nem mindig félt az állatorvostól, és kellhet más miatt is menni, illetve nem falun vagyunk, hanem városban, itt nem is biztos, hogy kijönnek.
2022. okt. 25. 11:22
 5/27 anonim ***** válasza:
34%

#4

Városban is kijön az állatorvos. Nálunk legalábbis Budapesten és vidéki városban is kijött.

Valójában minden kutya fél az állatorvosnál, már első alkalommal is, mert rájuk ragad a többiek - a már megtapasztaltak - félelme.

Én biztos, hogy nem próbálnám "edzeni" a séták alkalmával, mert borzalmas lehet neki az örökös stressz, hogy hova is mentek.

A sétának egy kellemes programnak kell lennie, nem egy drukknak.

Az állatorvos és a rendelő iránti félelmet soha nem fogod tudni kinevelni belőle, mert ahogy írtam is, MINDEN kutya utálja.

2022. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező, nem hiszem el, hogy nap mint nap direkt viszed a rendelő felé a kutyádat! Miért múlna el attól a félelme, hogy az odavezető úton nasikat adsz neki? A kettő nem függ össze, a nasit bekapja és tovább fél!

Én ha tudom, hogy valamitől vagy valahol kellemetlenül érzi magát a kutyám, azt a helyzetet nagy ívben kerülöm. Elég egy évben 1x félnie, mint az év 365 napján többször is. Biztos, hogy ezt a módszert nem szakember mondta neked!

2022. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
5-6-os: nagyon tévedtek! Sok rendelőben csinálnak már olyat nyugaton, hogy a kölyköket szocializálják így, hogy ok nélkül menjenek a rendelőbe, állatorvos megsimizi, ad neki jutit, aztán már mehet is:) Az én kutyám meg sosem félt a dokitól, szerencsére, pedig az enyémnek is volt 2-3 rosszabb élménye.
2022. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Én az 5-ös válaszoló voltam és nagyon bánom, hogy válaszoltam neked a tapasztalatom alapján, segítő szándékkal!

Máskor írd ki, hogy csak a hülye teóriádat támogató válaszokat fogadod el, a többit lepontozod!

Felőlem azt csinálsz amit akarsz, csak csóri kutyádat sajnálom!

2022. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

8-as. Üdvözöllek a gyakorikérdések állatok kategóriájában. Tök mindegy mit írsz, mennyire akarsz segíteni vagy sem, itt olyan elborult elmék vannak, hogy igyis-úgyis le fognak pontozni. Érdemes messziről elkerülni ezt a kategóriát, ha nem szeretnéd, hogy lepontozzanak. Épp ezért nem is válaszolok sose, csak kíváncsi voltam a kérdésre.

A kérdezőnek pedig nem is fogok válaszolni, mert felesleges. Itt mindenki profi állatidomár és szakértő.

Ettől csak egy brutálisabb kategória van, a politikai részleg :D Na oda kéne a plusz18-as karika, nem a szexualitáshoz :D

2022. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

5-ös, te meg honnan a nyavajából veszed, hogy a kérdező pontozott le? Ez az oldal nem így működik, mások vagy mások is lepontoztak, pl én is, mert a kérdező egyáltalán nem arra volt kíváncsi, hogy szerinted minden kutya fél az állatorvosnál (nahát!), meg hogy szerinted nem is érdemes próbálkozni vele, meg hogy te kihívod az állatorvost. Kérdezőt nem érdekli a könnyebbik út, nem akarja kihívni és nem is abban kért tanácsot.

Engem is érdekelne a tuti módszer, mert nekem is van egy problémás mentett kutyám, és minden évben szívás elvinni oltatni. De el akarom tudni vinni, mert kell tudnom annyira kontrollálni, hogy ha fél is, bízzon bennem annyira hogy nem fogják odabent megenni.

2022. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!