Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megevett a vizslám egy használ...

Megevett a vizslám egy használt betétet és egy tampont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mikor történt, valószínűleg maximum 1-2 órával azelőtt, mielőtt észrevettük.

A kukából szedte ki és nyomtalanul eltüntette. Általában a legnagyobb falatokat is azonnal lenyeli, nem szokása megrágni, attól tartok, hogy ezeket is egészben ette meg, ráadásul elég nagy betét volt, a tampon miatt nagyon aggódok.

Adtam neki sós vizet, hogy hányjon,(valahol ezt olvastam). Később adtam neki zsírt is, de egyelőre csak kicsit meghajtotta, de nyilván ennyi idő alatt nem megy át rajta. Most elvittem sétálni, hogy mozogjon.

Nagyon aggódok, kicsit lassabban is sétált.

Lehet ebből komoly baja? Járt már valaki így? Sajnos késő este már nincs nálunk állatorvos, ügyelet is másik városban van, de ha rosszabbul lesz, hívni fogom. Tudok még magamtól valamit tenni?



2022. nov. 2. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Reggelig szerintem többet nem tehetsz. Akárhogy is, reggel mindenképp hívd fel az orvost, ha nem is viszed el hozzá.
2022. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne adj neki semmi plusszt! Hasmenéssel azt éred el, hogy megtapad a bél falán és viheted műteni! Normális állagú széklet kell, ami körbe tudja ölelni a megevett dolgot, így gond nélkül fog távozni belőle. Hánytatni már késő, most várnod kell és figyelni a kakiját, kakil-e egyáltalán. Ha 72 órán belül nem távozik belőle, vagy a kutya egyáltalán nem ürít és bágyadt, ilyesmi, akkor kell vinni orvoshoz. Az én kutyám is megevett sokmindent, amíg kajla kölyök volt. Nem szabad túlstresszelned, simán ki is jöhet, csak nem szabad tömni ilyenkor semmivel, mert ezzel árthatsz is.
2022. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
82%
Szerintem mindenképpen beszélni kell az orvosával
2022. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Dehogynem tehet most is valamit! Fel kell szepen hivni egy ugyeletes orvost vagy allatkorhazat es meg kell kerdezni, mi legyen most.

Nem is ertem miert kezdte el a kerdezo szarokkal tomni szerencsetlent, mar reg telefonalnia kellett volna. Basszus, most komolyan, hogy lehetunk mi emberek neha ilyen hulyek? Nem ertem.

2022. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos nem tömném semmivel (sós víz, zsír...) hanem egyből hívnám az ügyeletest vagy egy állatkórházat. Még ha nem is tudják fogadni, csak tudnak valamit segíteni. Valami ügyelet biztos van valahol.
2022. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1. Az egész megyében nincs állatkórház, 2. egy órája próbálom megtudni, hogy ki az ügyeletes és melyik városban.

3. mivel én soha nem jártam így, gondoltam hallgatok azokra, akik igen és sikerrel jártak.

Legközelebb holnap 9-től lesz rendelés, ha addig nem találok orvost egész éjszaka ébren leszek és figyelem, reggel azonnal viszem.

2022. nov. 2. 21:45
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Melyik megye ez? Segitunk keresni.
2022. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Keresem, hogy ki az aki ilyenkor tanácsot tudna adni, bárhonnan az országból, ha csak telefonon keresztül is, az is nagy segítség lenne.

De egyébként valóban nagyon hülye vagyok, hogy a 8 éves vizslámmal most először jártam így és fogalmam sincs mit kell tenni. Rohadt vicces a sztori, nevess csak. Vagy esetleg adhatsz egy kontaktot.

2022. nov. 2. 21:50
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Próbálkozz facebook csoportokban is. Melyik megyében vagy?
2022. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok. Kérdező, nyugi! Látom feleslegesen stresszelnek.. Az orvos sem fog mást mondani, minthogy várni kell a kakit! Ezzel le fogja zárni a témát, hacsaknem ragaszkodsz hozzá, hogy a kutyád kapjon egy nagyvalószínűséggel teljesen felesleges gyomormosást, vagy kapásból meg is műtsék. Mint írtam, az én kutyám is hajlamos volt mindent megenni, zacskó, kesztyű és még sorolhatnám. 2 naponta rohanhattam volna vele orvoshoz. De én nem paráztam rá arra, amire baromira felesleges. Ne csináljunk már úgy, mintha mérget evett volna! Ha nem eteted össze minden szarral, várhatóan 72 órán belül viszontlátod a dolgot. Egyéb esetben állatorvos. De addig az állatorvos sem tud mit tenni, ha nem akarod felesleges stressznek, műtétnek kitenni a kutyádat. Szimplán vár meg amíg kikakilja pár napon belül. Ennyi. Nem kell kétségbe esni!
2022. nov. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!