Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rezgő/ultrahangos ugatásgátló...

Rezgő/ultrahangos ugatásgátló nyakörv bevált valakinek?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem nekem kell. Van a szomszédban egy öregasszony, akinek van egy kutyája, aki rendszeresen rakezd éjszaka, hajnalban. Az öregasszony nem tudja sétáltatni, ilyesmi, hanem csak van a kutya a kertben. Arra gondoltam, hogy megvenném és rárakatnám a kutyára, 10-15 ezer forint környékén már lehet kapni. Hatásos? Árammal rázatni nem akarom, de van olyan, ami ultrahangos, illetve rezgő, ez is zavarja a kutyát.
2022. nov. 3. 15:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
Aztán meg kerek szemmel megy az álszent csodálkozás, hogy megetetik a dögöket.
2022. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%
11-es, téged ki kéne tiltani az univerzumból is. Nincs jogod bántani az állatokat! Kártékonyak a hozzászólásaid is.
2022. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

ma 16:54

Miért ugat éjjel a kutyád? Legyél már tekintettel másokra is! Vagy az is rendben van, ha a szomszéd kiteszi a hangfalat az ablakba és tízpercenként nyomat egy ötperces mélynyomós szólót?

2022. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

Mikor panzióban dolgoztam rezgő és elektromos nyakörvet is használtunk, kb azonnal megszüntették a problémát és még számomra is érdekes volt, de egyik kutya sem lett tőle depressziós, hanem ugyanúgy futkároztak laza vagy felcsapott farokkal a többiekkel, csak csendben.


Sajátjaimon csak legvégső esetben használnám és kicsit etikátlannak tartom, hogy így próbálnál meg elcsendesíteni egy olyan kutyát, akinek nincs megadva a lehetőség napi szinten, hogy levezesse az energiáit. Ne érts félre, értem a problémád és egyáltalán nem gondolom, hogy neked kellene bármit is tenni, hogy javuljon a helyzet (nonszensz, hogy te járj vele sétálgatni és egy berögzült magatartáson nem is biztos, hogy segítene). A nénivel kéne beszélni, hogy oldja meg a helyzetet.

2022. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem jartok el kocogni?? A kutya csatlakozhatna!!
2022. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A pár hasznos kommentnek köszönöm a válaszokat.

Akik szerint állatkínzó meg ilyesmi vagyok, nyugodtan viheti haza a saját ablaka alá az ugató kutyát.


A szomszéd kutyájával pedig nem én fogom foglalkozni. Baszott nagy, nem szocializalt, szerintem oltasai sincsenek. Nem az én feladatom lefarasztani.


További hasznos válaszokat megköszönöm.

2022. nov. 3. 21:47
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér.

Hogy oda vannak itt, h a kutyának kellemetlen...igen az, általában miután megszokta nem is nagyon kell bekapcsopni.

A lovakat nem sajnálja senki pl? Az a csúnya villanypásztor eléggé csíp...

2022. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!