Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi jó választás egy kezdő...

A pumi jó választás egy kezdő kutyatartónak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pumi volt az első kutyám. és utána a második is :) nagyon imádtam őket. ha kinti kutyát szeretnél akivel nagy sétákat lehet tenni,nagyon barátságos,viszont azért tudsz foglalkozni vele,tökéletes választás.

Ha nem is értesz hozzá akkor is fontos megismerkedned szőre kezelésének módszereiről,hogy hogy mivel kell etetni,és fontos hogy tudd,nagy a pumi mozgásigénye. mi sokszor voltunk terepszemlén,ami abból áll,hogy elengeded kutyát egy csapat birka közelében és figyeled,hogy ösztönből összetereli e őket. az enyémek egy másodperc alatt összeszedték őket. óriási élmény a gazdinak is,nemcsak a kutyának. és nem mellesleg,tök jo közösségi program bográcsozással stb. :) én nagyon szerettem őket,én ajánlom :)

2010. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát...úgy van ez, mégis melyik fajta ajánlott egy kezdőnek? Hiszen minden fajtával lehetnek gondok.


Inkább azt mondanám, a pumi akkor nem ajánlott, ha nem tudod eleget mozgatni és szellemileg lekötni.

2010. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Harrr ***** válasza:
100%

Azért olvass utána a kutyanevelésnek, minden pumiban legbelül van egy "kis kapitány".

Egyébként jó választásnak tartom, ha le tudod mozgatni. Egy energiabomba, arra készülj fel. A terrier vér nem hazudtolja meg önmagát :D

2010. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A sétákkal nem lesz gond, viszont úgytűnik, hétküznaponként órákra egyedül kell majd hagynom.
2010. szept. 28. 21:55
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a barátnőm kezdő kutyás, és nagyon-nagyon nagyon pumit akart. Mindenhol lebeszélték ahol utánajárt, bár nem feltétlen a kezdősége miatt, hanem sokkal inkább a mozgásigény miatt. Végül nem vállalta be, inkább talált egy helyes kis menhelyi pumi szerű keveréket.


De neked kell tudnod, hogy mire kell kutya. Ha pörgős vagy, pörgős kutyát akarsz, lenne kedved kutyás sportokhoz, vagy tereléshez, akkor menni fog. Kérdés, hogy mennyire bírsz egy ilyen energikus kutyával, és hajlandó vagy-e menni sokat télen, mikor havazik, ősszel mikor esik, stb.


Itt a pumi fórum, esetleg kérdezz rá: [link]


És ha mégis a pumit választod, nagyon ajánlom a pumiworld kennelt, mikor pumi ügyben kutakodtunk nagyon profinak tűntek, a barátnőm tőlük vett volna, ha vett volna.

2010. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Juhászkutyák között mégis terrier jellemű és kicsit makasócs, pörgésre hajlamos és ugatós. Én akkor már inkább a mudit mondanám ha nagyon ilyen irányba keresgélsz.
2010. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Harrr ***** válasza:
100%
Nekünk egy hangja nincs kint. Egyedül a macskákat morogja meg, azokat is csak kötelességből. A német vizslánk többet ugatott, mint a pumink. Persze ha hozzánk jön valaki, ugat. A hangja alapján tudom, hogy idegen, vagy ismerős. És sohasem őrjöng ha le van mozgatva. Ha nincs, az más tészta. De akkor minden kutya ideges, izgága.
2010. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

NEM!!

Kezdő kutyás semmiképpen se vegyen elsőre pumit!!!!

Másképp kell kezelni mint a többi fajtát.Türelem és hozzáértés kell hozzá!!És humorérzék.

Még ha kutyasuliba járnál vele rendszeresen nem csak egy tanfolyam erejéig akkro esetleg,de en majánlom.Keress egy könyebb kutyát kezdésre.

Tapasztalt pumi tartó vagyok,hidd el kezdőknek nagyon nem ajánlott.

2010. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy a pumi más néven ^magyar terrier^.

kettő:munkakutya vagyis nem elég neki ha csak úgy sétálnak vele.

Három: nagyo nembercentrikus nem leeht órákra egyedűl hagyni vagy fél napokra,attól kikészűl!

Négy:Olyan kennel nincs,hogy pumiworld....az csak az oldal neve a kennelnév Szürkebarát kennel!!!!

Ha bevállalod és úgy tartod madj ahogy írod,akkor garantáltan szétszedi a lakást majd...a dúrva bánásmódot harapással hálálja meg.

A mudit még nehezebb kezelni mint a pumit.

A magyar kutyafajták mind makacsak és megvan hogyan kell velük bánnni.Okosak de nagyon hozzáértő kézre van szükségük.

2010. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vállalj be elsőnek egy pumit. Főleg, ha órákra magára hagyod a kutyát rendszeresen. Egy megfelelő felnőtt menhelyi viszont kibírná az egyedüllétet arra az időre.
2010. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!