Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik fényképezőgép lehet a...

Melyik fényképezőgép lehet a legideálisabb választás egy "kezdő" fotós számára a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés

Fujifilm S3000: 7x optikai zoom, 5 MP alatt, elemmel, táskával 3db memóriakártyáva 16 000 Ft-ért.

Fujifilm S1500: 10x optikai zoom, 7,1-10 MP-ig, elemtöltő+elemek, táska, SD-kompatibilis 29 900 Ft-ért.

Fujifilm S5800: 10x optikai zoom, 8 MP, USB, nyakpánt, SD-kompatibilis 27 000 Ft-ért.


Nagyon kezdő hobbifotós vagyok, jobb képeket akarok csinálni, nem profi gépre van szükségem, nem akarok feleslegesen kidobni sok pénzt. Ha pl. a 7x optikai zoomosat jobban ki tudom most még használni, mint a 10x drágább verziót, vagy nincs köztük sok különbség, akkor nem szeretnék sok pénzt pocsékolni. (Szakmát két év múlva tudnék ténylegesen tanulni, úgy gondolom elég a későbbiekben komolyabb gépekben gondokoznom, most csak pár jobb minőségű képet akarok csinálni, a választáshoz kérném a segítséget.)


2011. jún. 29. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
2. vagy 3. 5megapixel alatt nem nagyon lehet szép képeket csinálni.
2011. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
panasonic dmc fz38...már sokszor írtam:)jó gép én is nemrég vettem kezdőként és nem bántam meg.Szerintem sokkal jobb befektetés mint 10en akárhányezerért venni és ha komolyan érdekel a fotózás akkor érdemes jobb géppel kísérletezned.nekem 80e körül jött ki ez a gép.
2011. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
S1500. Az a legújabb ezek közül.
2011. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"...2. vagy 3. 5megapixel alatt nem nagyon lehet szép képeket csinálni...."


Ez egy általános tévedés, ami sajna hozzájárul, hogy a digitális fotóipar rossz írányba tart a pixelháborúban.


Valóban régen a 0.1-0.3 MP gépek korában ez volt a sarkalatos pont, de gyakolratilag az 1MP gépekkel már inkább előtérbe került az érzékelőlapka felülete/MP szám.

Sajna ezeken a kisgépeken kis érzékelő lapka van és a túl sok pixelt eröltetnek rá akkor csökken a hatékonyság.


Nekem egy Fuji A204 2MP gépem volt és gyönyőrű képeket csinált, aztán vettem egy panasonic FZ7 6MP-el, mondván előre lépés, de aztán meglátva a képek görbült a szám.

gyengép képe volt a panának hiába 3x több MP.

Az a helyzet, hogy a kopakt méretű gépek érzékelő lapjához bőven elég a 3MP, az felett csak rontja a képminőséget.

2011. jún. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdeklődő amatörnek elég a S1500 viszont ha közeljövőben tanulni zseretnél fotózást akkor inkább belevágnék egy használt DSLR vázba, mert ez csak felesleges kitérő lenne:

Pl.:

[link]

[link]

2011. jún. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az elsőt semmiképpen nem ajánlom. Ha ezek közül kell választanod, akkor az s1500-ra voksolok. De ha szóba jöhet más is, én a fujifilm s5600-at ajánlanám. Nem drágább mint a felsorolt gépek, annyiban különbözik, hogy sok mindent tudsz komoly gépekhez hasonlóan állítani - ha akarsz. Így megvan az hogy jobb képeket csinálsz automata módban, de tudsz ismerkedni a funkciókkal is, melyekkel később dolgozni fogsz ha ilyeneket fogsz tanulni.
2011. jún. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az S5600 már 6 éves gép, nem éri meg olyat venni még 15-20-ért sem, mikor 30-ért S1500-at lehet kapni.
2011. jún. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Az utolsó válaszíróval egyetértek, az a pár ezer ft ott már nem oszt, nem szoroz.
2011. jún. 30. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!