Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdem feladni a reményt,...

Kezdem feladni a reményt, valakinek lenne esetleg tippje mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Van egy angol staffy kislány kutyám, 2 éves. 6 hetes kora óta tanítom, volt kutyaiskolában, volt hogy trainerrel dolgoztunk már 3-on túl vagyunk. De egyszerűen kb. “Kár bele”. Nagyon szeretem félre értés elkerülése végett, szimplán kezdem elveszíteni a reményt…

A problémák;

-Hiperaktív, egyszerűen tudatálloptán kívűli állapotba képes kerülni és bárki bármit csinálhat semmi nem működik, mintha nem is hallana. (Le van fárasztva, napi 2 hosszú séta erdőben és még napközben is 3-4x min. leviszem, játszunk is.)

-Húz…nagyon. Senkinek nem sikerült még normálisan sétálni vele. Max pár percet figyel és ennyi. Kutyaiskolában is dolgoztunk rajta, trainer is próbálta, volt jutalomfalatos, pozitiv megerősítéses próba, játékával is próbáltuk, fojtónyakörvet is megnéztük és mind hiába.

-Másik kutya mellett kiskora óta nem tud nyugodtan elsétálni. :(((( Annyira domináns hogy hihetetlen, meglátja a másik kutyát belassít figyeli lecsapott fejjel és várja hogy elég közel jöjjenek, ha megpróbálnék elmenni mellettük akkor ugrana is oda…sajnos nem mindig tudunk cikázni az út másik oldalán hogy elég táv legyen és figyelni tudjon.

-Nagyon erőszakos is más kutyákkal,nem tud egyszerűen szépen játszani, a családban lévő kutyák menekülnek előle…pedig szocializálva lett, bemutattam más kutyáknak, pórázon sose üdvözlünk másik kutyát, próbálok mindent megtenni amit tudok de néha nagyon fárasztó mentálisan. 😔


Ha valakinek lenne bármilyen tippje, javaslata, kritikája nagyon szívesen meghallgatnám! Köszönöm!



2022. dec. 18. 15:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
71%

Amikor a fajta mellett döntöttetek, tudtátok, hogy sportkutyátok lesz? Készültetek erre? Milyen tervetek volt vele sportolni? A sétálgatás meg egy kis játék ennek a fajtának kevés, ha ennyit tudtok a kutyának biztosítani, más fajtát kellett volna választanotok. Vele aktívan kellene sportolni, futni például, canicrossnak nézz utána.

Ettől függetlenül kezdeni kell azzal valamit, ahogy más kutyákra reagál, mert az meg nem fajtajelleg, hanem helytelen nevelés eredménye. Kinél voltatok trénernél, hova jártatok kutyasuliba, milyen módszerrel tanítottak? Akit ismerek ilyen kutyást, és látom, hogy jó kézben van a kutya, azok nagyon határozott gazdik. Nem agresszív módszert alkalmaznak, sose láttam náluk ilyet, de minden bepróbálkozásra azonnal reagálnak és nem engednek, így a kutyáik akár kutyatársaságban is tudnak viselkedni, van, amelyik tankként játszik, akkor az ő gazdija arra is figyel, hogy csak hasonló termetű kutyákkal engedje játszani, mert egy kistestűt akár véletlenül is letarol, de ismerek olyat, aki elvan kicsikkel is, és nagyon óvatos, max. a méretétől rettennek meg, amíg nem ismerik, de kitér a konfliktusból, ha egy nála kisebb kutya megijed tőle. Nem minden tréner ért minden kutyához, olyat kellene keresned, akinek jó eredményei vannak az ilyen jellegű kutyáknál. Nekem például előéletes utcáról mentett kutyám van, és nagyon örültem, hogy olyan trénerünk volt a kutyasuliban, aki tapasztalatból ismerte azokat a problémákat, amikbe én a kutyámmal belefutottam, célzottan néztem olyan sulit, ahol nem fogják a módszereikkel traumatizálni az amúgy is problémás előéletű kutyát, hanem inkább oldani tudjuk a félelmeit.

2022. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogy lassan ha eldobok egy féltéglát, az tuti egy "kutyatréner" fejére esik. Nincs rá képzés, így minden hülye csinálja. Ezért nem tudnak megoldani egy ilyen egyszerű problémát. Keress olyan kutyaiskolát, ahol ÉRTENEK a kutyákhoz. Felejtsd el a "láthatatlan pórázos" szarokat. Mielőtt dolgozni kezdesz egy oktatóval, kérdezz bele etológiai és tanítási dolgokba. Pl.:

-mi az a nyitott genetika?

-mi a negatív jutalmazás vagy pozitív büntetés?

-hány féle tanítási metódust ismer? (Minimum 6.)

-tanít-e téged az otthoni együttélési szabályokra?


Tudom, nehéz dolgod van. Én imádom a mi sulinkat, a tréner, akihez járunk varázsló. Szerintem beszéli a kutyám nyelvét. 2 sulit megjártunk előtte, az egyikben már altatást javasoltak, náluk eltöltött 3 hónap után már napközis bulikba is mehetett a kutyám. Látom mennyi átverős és hozzánemértő "kiképző" lepi el a facebookot. Válogass.

2022. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!