Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár megfelelő lenne?...

Magyar agár megfelelő lenne? Melyik kennelből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Gyógypedagógiát tanulok, a jövőben pedig állatasszisztált terápiával szeretnék foglalkozni.


Nagyon sokat olvastam az agarakról (főként magyar) és úgy gondolom a terápiázáshoz kiválló választás lehetne, de szívesen fogadom a véleményeteket. Fontos lenne, hogy jól tudjon alkalmazkodni a környezetéhez, jól viselje a különböző hangokat. szagokat, stb... Az idegeneket/gyerekeket pedig semlegesen vagy barátságosan kezelje. Bár tudom, hogy ezek a dologok nagyon egyed függőek és sok más tényező is jászik, később pedig a tréner segít kiválasztani a kutyust. Azonban mégis jó lenne kapni egy visszajelzést, hogy a megfelelő nyomon haladok-e.


Amennyiben tényleg alkalmas

lenne ez a fajta erre a feladatra, esetleg melyik kennelt ajánlanátok? Semmi más célom nem lenne vele. Illetve milyen árban mozognak ők kb.?


Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm, további szép napot nektek!:)



2023. márc. 18. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább maradj a jól bevált fajtáknál. Nem kizárt hogy van ilyen agár, amelyik alkalmas de nem ez az általanos
2023. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az agár nagyon nem lenne jó. Pont hallottam egy sztorit, miszerint nagyon megbánta egy ember, hogy vakvezetőnek képeztette ki. A különböző tevékenységekhez sem lesz sokkal jobb és alkalmasabb.
2023. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 magyaran ***** válasza:

Szia,

nem tudom, hol és mit olvastál nagyon sokat, de valami ott az infók között félremehetett. Az agár nem ilyen feladatokra való kutya. Érdemes egyébként tartókkal és tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot, ha komolyan gondolod, biztos szívesen mesélnek az agarak természetéről, és főképpen funkciójáról és azokról a tulajdonságokról, amik ezzel a funkcióval járnak.

Ahogy az előttem szóló mondta, nyilván lehet ilyen egyedet találni, de ez főképp szerencse kérdése lesz és igen ritka. Az még ritkább lesz, hogy "kiváló" lesz benne, inkább tolerálni fogja.

Ha az elsődleges célod, hogy terápiás legyen és másodlagos, hogy milyen kutya, akkor én is azt mondom, hogy olyan fajtát válassz, amelyik fajtának az általános habitusa lehetővé teszi, hogy nagy eséllyel találj ilyen egyedet köztük.

2023. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Terápiás ír farkas agárról meg egy perzsa agár mixről már hallottam úgyhogy nem lehetetlen feladat ez egy agárral ha megvan a megfelelő egyed, de nagyon nem ez a dolguk. Magyar agár tenyésztőt meg nem fogsz találni ehhez. Inkább válasz másik fajtát.
2023. márc. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!