Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava mennyire mozgásigé...

Egy csivava mennyire mozgásigényes egy yorkihoz képest?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a yorki állandóan pörög, csak akkor alszik, amikor te is alszol vagy, ha nem vagy otthon, de ha vele vagy, folyamatosan hozza a játékait, ugrál, futkosik és mindennap kell neki két 45 perces aktív, más kutyákkal játszós séta, hogy le legyen fárasztva. Nem igen marad meg ölben, mert a yorki egy félreértett munkakutya, terrier, nem pedig öleb.


Ellenben a csivava elvileg öleb, szeret punnyadni a gazdi ölében, le sem lehet tenni, mert árnyékként követ, de nem pörög a fején egész nap, de egy mopsznál azért többet mozog. Neki elég 3x 20 perces séta, de az alatt sem rohan, húz maga után, kicsit játszik másik kutyákkal, otthon plüsst dobálsz és ennyi.

Mennyire igaz?


Illetve melyik a betegesebb, kényesebb?


2023. ápr. 7. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csivavám van. Ha nem mozgatom le eléggé, akkor egész nap pörögne a lakásban.

Kertes házban élünk, sokat játszunk az udvaron, plusz legalább egy órát sétáltatom naponta. Hetente kétszer kutyasuliba megyünk, ott is sokat játszik más kutyákkal.

2023. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem volt yorkim, tényleg folyamat pörög.

Most yorki-csivava keverékem van, ő sokkal nyugisabb.

2023. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nincs akkora mozgásigenye a csivinek mint a yorkienak, de bőven kell mozgatni.
2023. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

4 csivava / csivava keverék van a családban + 1 tacskó mix


A tacskó mixnek jóval nagyobb a mozgásigénye. 4 csivavából az egyik pörgősebb, de azt se mondanám nagy mozgásigényűnek, csak jobban "zizeg", de tény, hogy még fiatal is (1 éves). Az én csivavám kimondottan lusta típus :D ettől függetlenül simán jön velünk kirándulni és becsületesen végviszi, de utána 2 napra kifekszik :D csivavákat közepes mozgásigényűnek mondanám, napi kb 1 óra séta elég nekik + játék, foglalkozás

Szeretnek sétálni, felfedezni, de a tv előtt a gazdi ölében punnyadni is. Nagyon gazdacentrikusak, valóban szinte levakarhatatlanok. Idegenekkel bizalmatlanok, távolságtartóak, nem haverkodnak mindenkivel.


Fajtabetegségeik a fog problémák, patella ficam és légcsőszűkület. Ez a yorkikra is ugyanúgy jellemző. A patella ficam szinte mindegyik kistestű fajtánál előfordul, lehet örökletes és szerzett, lehet két oldali és egy oldali, tehát vagy mindkét térdet érinti, vagy csak az egyiket. A patella ficamot lehet műteni, ha szükséges, de sokszor odafigyeléssel és porcvédő tabletta szedésével szinten tartható. A légcsőszűkület az apró termetű (4kg alatti) és nyomott fejű fajtáknál gyakori. Rosszabb esetben gyógyszeres kezelést igényel, hörgőtágító tablettát ír fel az állatorvos, de az esetek nagy részében gyógyszerezés nélkül is remekül elvannak. Melegben nem lehet az ilyen kutyákat terhelni, a poros helyeket kerülni kell velük. A fog problémákat meg lehet valamilyen szinten előzni, én mosom a fogukat, mert nem szeretném egyiket sem egy fogászati vizit miatt bealtatni. Ami még nagyon fontos, hogy ne lépcsőzzön. Sem a hátuknak, sem a térdüknek nem tesz jót, hatalmasak a lépcsőfokok hozzájuk képest.


Télen nem fogsz vele 3 x 10 percnél többet sétálni, mert 2 réteg ruhában is fáznak. Nem szabad velük 1-2 fok alatt sokáig kint lenni. Mexikói fajtaként nem erre az éghajlatra vannak tervezve :)

2023. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)

Azért kérdeztem, mert akárhány yorkival találkoztam eddig mind hiperaktív, ugatós, ugrálós, pórázon körbe-körbe futkosós kis hajasbaba volt, a gazdik mind azt mesélték, hogy azért vettek yorkit, mert kis szobacirkálót szerettek volna, akivel napi 3 háztömbkerülős séta után együtt tv-znek, de nagyot csalódtak. És mind azért választotta a yorkit a csivivel szemben, mert a két legkisebb kutyafajta közül neki nem hullik a szőre.

Csivavával nem sokkal találkoztam, úgy veszem észre, a yorki divatosabb fajta, de az a néhány csivava nagyon nyugis volt, el sem lehetett volna hagyni, tapadt a gazdira, szépen sétált vele, elszaglászott, mind mondták is, nem ugrálós, nem ugatós, jó, örömében kicsit zizeg, de amúgy nyugisan elvan a gazdival, ölben, játékos, de nem pörög, pattog, mint a yorki-teniszlabda:D

2023. ápr. 7. 11:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem pörögnek, nem terrierek. Ugatni viszont a többségük szeret :D nálunk 4 csivavából 3 ugatós, de hozzáteszem, hogy a tacskó keverékem übereli őket :D annak be nem áll a szája, ha oka van rá
2023. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szőrhulláshoz annyit, hogy sokat számít mit esznek. Nálunk tavasszal van egy hónap mikor sok szőr hullik, akkor többet kell fésülni őket és takarítani, de utána egyáltalán nem vészes. Rövidszőrűek mind. Én inkább takarítok picit többet, mint hogy a yorkit havonta kozmetikába vigyem és eső után tiszta sár legyen a szőre. Enyémeket eső után is fél perc alatt megszárítom, yorkiknál viszont látom hogy néznek ki saras időben és köszönöm, de nem :D azt az 1 hónapot leszámítva alig hullik a szőrük, de ők minőségi tápot és konzervet esznek
2023. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Szerintem amúgy is normális dolog a vedléses kutya, könnyebb gondozni, mint a kozmetikásakat.
2023. ápr. 7. 15:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát látod, kinek mi. Sokan választják a yorkit a szőre miatt. Nekem is mondta egy yorkis gazdi, mikor megsimogatta a csivavámat, hogy azt hitte nekik nagyon hullik a szőrük, de egy darabot nem tudott kiszedni belőle :D
2023. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkinek más. Én inkább kozmetikázom itthon meg fésülöm naponta. Persze tökmindegy hullik e a szőre, mert van egy német juhászom is.

A yorkim nem ugatós és szépen sétál. De igen, eléggé hiperaktív.

2023. ápr. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!