Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava mennyire mozgásigé...

Egy csivava mennyire mozgásigényes egy yorkihoz képest?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a yorki állandóan pörög, csak akkor alszik, amikor te is alszol vagy, ha nem vagy otthon, de ha vele vagy, folyamatosan hozza a játékait, ugrál, futkosik és mindennap kell neki két 45 perces aktív, más kutyákkal játszós séta, hogy le legyen fárasztva. Nem igen marad meg ölben, mert a yorki egy félreértett munkakutya, terrier, nem pedig öleb.


Ellenben a csivava elvileg öleb, szeret punnyadni a gazdi ölében, le sem lehet tenni, mert árnyékként követ, de nem pörög a fején egész nap, de egy mopsznál azért többet mozog. Neki elég 3x 20 perces séta, de az alatt sem rohan, húz maga után, kicsit játszik másik kutyákkal, otthon plüsst dobálsz és ennyi.

Mennyire igaz?


Illetve melyik a betegesebb, kényesebb?


2023. ápr. 7. 09:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%

Mindkettő pörög. Nekem yorkim van, 10km-t gond és fáradság nélkül legyalogol, még hazafelé menet is rohan. Nem fiatal kutya, már akkor sem volt az, amikor örökbe fogadtam. A csivaváról sincs más véleményem. Sokszor vigyáztam egy barátnőm csivavájára. Kedves, ragaszkodó(nem hullott a szőre neki sem) de ő sem az a TV előtt punnyadós fajta.

Mindkét miniterminátor éberen őrzi a házat, ha kint van. Intézkednek, ugatnak és a pindur labaikon megkerülnék a földgolyót 2x egymás után. Ha ez megvolt, esetleg belefér egy kis TV nézés is :) aki TV rajongó, lusta állatra vágyik, az szerezzen macskát, vagy egy öreg, fáradt kutyát, aki örül, hogy meg eldöcög a sarokig, meg vissza.

2023. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Csivavám van, imád mozogni, ahogy én is, lételemem a mozgás! Napi 1- 1,5 órát sétálok vele, kertesházban élünk, így itt is van lehetősége mozogni! Nagyon élénk, szeret más kutyákkal játszani! 🐶❤ Kutyafuttatóba is szoktam vinni!

Apukám tacskót tart, a tacsi szeret labdázni, de sétálni lusta és sokat fekszik...🤣

34/N

márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!