Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szabály vonatkozik a...

Milyen szabály vonatkozik a kutyám szállítására helyi járatos buszon?

Figyelt kérdés

A mai napon szálltam fel a buszra tacskó keverék kutyámat a karomban tartva, amikor a buszsofőr rám parancsolt, hogy azonnal vegyek jegyet a kutyámnak, mert hogy az már nem számít ölebnek.

Teljesen ledöbbentem, hiszen eddig senki nem szólt rám, hogy a 7.5 kg-os kutyámat nem vihetem fel kézben a buszra és én ez így is tudom, hogy ha nem teszem le a földre, hanem végig a karomban tartom, akkor akár bernáthegyim is lehet, nem kell jegyet váltanom.

tudtom valamilyen határozatot vagy törvényt, amiben ez konkrétan le van írva, hogy -ahogy a sofőr is mondta- "milyen kutya számít ölebnek" ?

előre is köszönöm a válaszokat

(még mielőtt bárki is írni, szájkosár természetesen volt a kutyán)


2010. okt. 9. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyi busztársaság szabályozását nézd meg. Amúgy a BKV-n tudom, hogy a kutya szállításához a kutyának is jegyet kell venni (nem kötik mérethez).
2010. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosárral, jeggyel utazhat a kutya, kivéve a vakvezető ill egyéb vezető kutyákat, azoknak nem kell jegy.
2010. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, időközben megtaláltam egy rendeletet. bemásolom az erre vonatkozó sort, hátha másnak is segítek:

"1) A kézipoggyász módjára (ölben, táskában dobozban, stb.) szállított kutya szállítása díjtalan."

2010. okt. 9. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

1.2. Állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó zárt szállítóeszközben szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.

Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.

Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.

A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes.

A megkülönböztető jelzéssel megjelölt kísérő kutya (fogyatékkal élő személyt kísérő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.


Az olyan kisebb élő állat - méreténél fogva a kutya is - díjmentesen szállítható

______ állatok szállítására alkalmas eszközben____!!, (nem kézben és ölben!!)

amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be.


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__323463-hogyan..

2010. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én Fótra járok suliba (Gödöllőn lakok) és egyik nap mikor jöttem haza akkor egy nő két keverék nagy testű kutyával szált fel a buszra és nem kellet jegyet venni a kutyáknak ,( szájkosár mindkettőn volt) szerintem meg sofőr függő hogy kell e jegy a kutyának vagy sem ..nekem ez a benyomásom
2010. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MME ***** válasza:
Pontosítok: jegyellenőr-függő :) Az ő véleménye számít, az övé az utolsó szó. Nem ide kapcsolódóan, de én már kaptam büntit vagy szóbeli figyelmeztetést ellenőrtől a sofőr bénasága, hanyagsága, és engedékenyésge miatt is.
2010. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!