Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan utazhatok kiskutyával...

Hogyan utazhatok kiskutyával vonaton, buszon?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos bolognese kiskutyám, és szeretnénk vonaton és buszon utazni vele. Milyen feltételekkel lehet, kell-e ilyen kiskutyának valamilyen hordozó vagy elég csak a póráz? mennyibe kerül a pótjegy, ez mitől függ? csak a távolságtól? mivan, ha utközben pisilnie vagy kakilnia kell? :)

még sose utaztunk..ez lesz az első vele..és kicsit aggasztanak a fenti kérdések.

Köszönöm!


2009. júl. 16. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Elég a póráz, nem kell hordozó. Hivatalosan szájkosár is kell egy kutyára, de én ilyen kis testűn még nem láttam. Őt ölbe is tudod venni, nem kell félni, hogy megharap valakit. Nekem annak idején a 7 kg-os kutyámnál egyszer szóltak csak szájkosár miatt a 14 év alatt. A mostani kutyáimnak is csak a nyakába szoktam akasztani, és ha szólnak (de nem szoktak) akkor rájuka adom. Bkv-n vonaljeggyel utazhat a kutya, vagy teljes áru bérlettel. Vonaton pár száz forintért lehet neki jegyet venni, úgy rémlik az nem függ a távolságtól, egységár van (ebben azért 100%-ig nem vagyok biztos, de így rémlik). Pár órát minden kutyának ki kell bírnia pisi és kaki nélkül. Mielőtt felszálltok a járműre sétáltasd meg rendesen, és legyen nálad azért neilon, papírtörlő, ha baleset történne.
2009. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Mi minden héten szombaton utazunk vonattal és busszal is egyaránt és a yorkim is jön velünk. Vonaton kell fizetni a kutya szállításáért, buszon ha nem rakod le a földre nem kell fizetni bárhová mész is. A vonaton a távolságtól függ mennyit fizetsz. Szerintem kibírja pisilés és kakilás nélkül. Mi is amikor mentünk a Balatonra vonattal nem kellett neki.

Amúgy jó lenne kérni dokitól utazási betegség elleni gyógyszert amit indulás előtt beadnátok neki. Az enyém nem beteg ettől, de sok kutya szenved emiatt. Jah és indulás előtt 1 órával ne adjatok neki enni.

Jó utat:) Elég csak a póráz mind a kettő járművön.

2009. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

No, eddig a véleményeket olvashattuk. Nézd, felőlem elég csak a póráz, de most mutatom neked a hivatalos szabályzatokat (BKV, MÁV, Volán):


[link]


1.2. Állatok szállítása


A kutya utaztatásának díja (mérettől függetlenül) azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy vagy gyűjtőjegy a vonal teljes hosszára érvényes. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. Az értékszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A rendőrségi, a mozgáskorlátozott személyt segítő és a vakvezető kutya utaztatása díjtalan. Egy járművön (kocsinként) csak egy kutya szállítható, szájkosárral, pórázon és tiszta állapotban.


Egyéb kisebb állat (pl. macska, vadászgörény, stb.), illetve a kutya is díjmentesen szállítható olyan, állatok szállítására alkalmas csomagolásban, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be. (vagyis szállítódoboz, meg a divatos kutyatáskák, ami nem hiszem, hogy a kutyusnak kényelmes)


[link]


Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A vakvezető kutya kivételével nem vihető be élő állat


* az 1. osztályú kocsiba,

* az étkezőkocsiba,

* a pót- és helyjegyköteles, helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.


[link]


5. Állatok


Állatok csak akkor szállíthatók, ha egyetlen utas sem emel kifogást bevitelük ellen. Kutya felnőtt jegy árának feléért szállítható, szájkosárral. Egyéb kis háziállatok ketrecben vagy más alkalmas tartályban elhelyezve vihetők be, díjmentesen fuvarozhatók. Az állatok nem okozhatnak sérülést, nem piszkíthatják be a környezetüket, szagukkal, zajjal nem zavarhatják az utazást.


[link]


VIII. Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,


b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,


c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,


d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,


e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva. Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.

2009. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

én nem bkv-n és nem is külföldre utaznék...és a 3. válaszoló válaszára reagálva akkor mégiscsak igaz, amit az első két válaszoló írt...vagyis elég a póráz, nem kell szájkosár és hordozó...

köszönöm!

a díjakat közben megtaláltam én is.

2009. júl. 16. 10:00
 5/13 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, de mindegyik utazási feltétel írja a szájkosarat vagy kis kutya esetén a hordozót... Nem csak a BKV és nem csak a külföldi.
2009. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba." (MAV, engem ez érint)

vagyis a kutyáért mindenféleképpen fizetni kell, de ezekszerint lehetőség van nem csak pl. szákosárral, ketrecben vinni a kutyust, mert egyébként nem sorolná fel a lehetőségeket. és gondolom kutyától is függ, hogy milyen "védőfelszerelés" kell.

de utánajárok majd akkor a mAV-nal is.

mégegszer köszönöm az infot!

2009. júl. 16. 10:17
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
de egy bolognese kiskutyára nem kell szájkosár anélkül is engednek utazni.
2009. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 3 hónapos kis kutyát mindenképp érdemes valamilyen hordozóban vinni. (nem túl tiszta a környezet és ki tudja milyen fertőzéseknek van kitéve a kutyus)
2009. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, tanulj már meg szöveget értelmezni. Fizetni kell, oké, de VAGY a szájkosár VAGY a hordozó KÖTELEZŐ ezen túl.
2009. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10:58 - Van egy szabályzat, amit be kell tartani, az más kérdés, hogy van olyan dolgozó, aki nem szól, ha az utas nem tartja be, de ha neadjisten olyannal akad össze a kedves utas, aki igenis minden pontját szigorúan veszi, akkor a kedves utast megbüntetik. Nem éri meg egy bírságot kockáztatni arra a kis időre.
2009. júl. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!