Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmondhatja egy ember, merre...

Megmondhatja egy ember, merre sétáltathatok kutyát ?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap szoktam vinni a kutyát sétálni, és amerre szoktunk menni van egy kutya ami kivétel nélkül teljes erőből rohan a kerítésüknek ami majdnem hogy kidől. A ház lakói már 2x beszóltak, hogy hogy merem a kutyámat arra sétáltatni, mert őket zavarja a kutyaugatás.

Az lenne a kérdésem, hogy nekem lehet e ebből bajom/feljelenthetnek e ezért ?

Köszömöm a válaszokat előre.



2023. jún. 24. 20:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

"mert őket zavarja a kutyaugatás."


A te kutyád ugat?

2023. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Tok jó, hogy ilyen sokan elintézik annyival, hogy ne menj arra. Én pont az ilyenék miatt az utcából sem tudok kimenni, kocsival kell kivinken a kertes övezetből a kutyámat sétáltatni. Ez sem normális:( - de mint látod, én is inkább elkerülöm az ilyen szerencsétlen kutyákat. (Sajnálom őket, mert nem az ő hibajuk)
2023. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

12

Így van! Nem az a megoldás, hogy kerülni kell utcákat csak azért, mert mások nem megfelelően tartják az állataikat, és még nekik áll feljebb. Az utca nem az övék. Csinálják meg a kerítést és neveljék meg a kutyájukat.


Kérdező, azért állatokra is hatásos gázspry legyen nálad.

2023. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem mondhatja meg. De neked miért érdeked, hogy konfliktusba kerülj sétáltatáskor? Miért mész arra?
2023. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

Én babakocsival jártam így anno. Kétszer is sikerült egy olyan ház előtt elmenni a babával, ahol a kutya őrjöngött, amikor meghalotta hogy tolom a babakocsit.


Egyszerűen elkerultem azt a részt. Problem solved. Ennyi.

2023. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Igazából neked lennejogod feljenenteni ezeket a tahó g*ciket! Te teljesen jogszerűen sétáltatsz közterületen, amit ők próbálnak korlátozni, amihez az ég világon semmi joguk nincs! De rühellem az ilyen szarházi bu*eránsokat!
2023. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

Arra mész amerra akarsz a kutyáddal közterületen. Ha nincs veszélyessé nyilvánítva a kutyád akkor csak a póráz kötelező.


Feljelenteni feljelenthet ő dolga de ebből neked bajod nem lesz, hogy sétálsz egy utcán a kutyáddal.

2023. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

Szép is lenne ha minden ilyen részt el kéne kerülni... Vidéken minden utcában vannak ilyen kutyák. Ha más útvonalon kezdesz sétálni, ott is lesz ilyen...

Menj arra nyugodtan, nehogy már ők mondják meg merre sétálj. Neveljék meg a kutyát inkább. Kivéve persze, ha tényleg úgy látod hogy egyszer kijut hozzátok a kerítésen a kutya, akkor a saját épségetek érdekében inkább ne.

2023. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

A tulajt kéne helyre tenni amiért pofázik jogtalanul, mégis kinek képzeli magát, hogy övé az utca? Nyílván akkor lenne csak igaza ha direkt ott állnál 0-24 a kutyájukat ingerelni de (valószínű) nem erről van szó és az se normális, hogy a kutya ennyire megvadul arra a pár percre..

Nekem van egy hasonló sztorim, Pesten kertvárosban lakom, sétáltattam a közepes testű kutyám, egy olyan ház mellett mentünk el ahol egy nagytestű kutya (nem emlékszem a fajtára) látszólag kíváncsian figyelt a kertből.

Aztán észreveszem, hogy kinyílt a kapu és futott utánunk persze higgadtan vártam ott, nem bántott csak megszagolták egymást de akkor is ijesztő volt egy pillanatra, a gazdi futott is ki utána nem sokkal..

A te esetedben viszont lehet rosszul végződne és a gazdi lenne felháborodva..

Lehet jobb lenne elkerülni azt a részt mindkét kutya miatt, ők csak áldozatok.

2023. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
Én elkerülném azt a szakaszt, de nem miattuk, hanem a saját magam és a kutyám biztonsága érdekében. Esetleg ha pocsék a kerítésük, és félő, hogy a kutyájuk kilóg, akkor egy fotót dobnék illetékeseknek, hogy nézzenek rájuk.
2023. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!