Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék hozzáértő tanácsát...

Szeretnék hozzáértő tanácsát kérni. Édesanyám sokat van egyedül, és szeretne egy fajtiszta, többnyire lakásban tartható, kevésbé ugatós ,nem túl nagy mozgásigényű kiskutyát. Amit kinézett magának : "Havanese " Segítesz? Megbízható tenyésztő esetleg?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 07:20
1 2
 11/20 anonim válasza:
69%
Én is a menhelyre szavazok, ott tudnak segíteni találni egy ideális kutyust és mehet is vele ismerkedni, "összeszokni", mielőtt hazaviszi, így biztosítva azt, hogy kompatibilisek. :) Persze ez a legtöbb tenyésztőnél is így van, örökbefogadás/vásárlás előtt van jó pár "pofavizit" - legalábbis én így tapasztaltam mind saját magam, mind a barátaim körében akik onnan hoztak el kutyust/cicát.
2023. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Fajtatiszta kutya az, amelyik TÖRZSKÖNYVES, és a szülei is azok, elismert, elfogadott, FEOR által bejegyzett tenyésztőtől van.

A fajtiszta meg minden olyan egyed, amelyik úgy néz ki, mintha egy bizonyos fajta lenne, de nincs rá bizonyíték hogy az, rondább nevén fajtajellegű keverék.

Ez a különbség. A menhelyet javaslom én is.

2023. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszöm a segítséget mindenkinek!

Sziasztok!

2023. aug. 10. 10:00
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem jarna jobban egy macskaval? Setaltatni nem kell, simogatni lehet.
2023. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14

Ötleted jó, csak az a baj vele, hogy egylégtérben lenne 3 hullámos papagájjal...)))

2023. aug. 10. 10:16
 16/20 anonim ***** válasza:
96%

Tacskót ne. Ugatós, makacs, magas vadászösztönnel. Terrierek szintén felejtősek.


Amik jók lehetnek: havanese, bolognese, shih-tzu, törpe uszkár, esetleg mopsz.

2023. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Menhelynél nincs jobb. Fiatal kutya nem megfelelő anyudnak. Rombolás, ugatás, nagy mozgásigény jellemzi a kölykök 95%-át. Emiatt jobb egy már pár éves kutyát nézni. A menhelyekben az a jó, hogy szó szerint hozzád és az életmódodhoz tudnak kutyát ajánlani. Érdemes úgy nézegetni menhelyeket, hogy neki mi fontos. Például vannak olyanok, ahol a kutyák már szépen sétálnak pórázon, szobatiszták (bent élnek) és a szocializációjuk is megvolt.


Azt viszont nem árt elfelejteni, hogy a kert 3 dolgot nem tud helyettesíteni: kutyaiskola, otthoni tanítás és séta. Ezekre mind szüksége van egy kölyök és egy felnőtt kutyának is. Másképp rá is igaz lesz az “elkényeztetett vakarcs” jelző. Bármilyen kicsi a kutya, ugyanúgy kell tudnia az alapvető dolgokat.

2023. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
41%
11:49 Te sem értesz a kutyákhoz, a törpe uszkárnak sokkal több mozgásigénye van mint a tacskónak, ráadásul kozmetikaigényes.
2023. aug. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

A bichonok is kozmetikaigényesek, a kérdező azt nézte ki... szerinted ez akadály? :D


Jah csak annyira nem értek, hogy 4 kutyám volt eddig, 3 uszkárt 8 tacskót ismerek és egyik kutyám is tacskó keverék. De sebaj :D a tacskó nagyon más kategória és habitus, mint egy uszkár és 98%-uk ugatós, hatalmas hanggal megáldva


Egy normálisan tartott tacskónak több a mozgásigénye és nehezebben is kezelhető, mint egy törpe uszkár. Nem hiába nem ajánlják kezdő kutyásoknak.

2023. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Menhelyről fogadjatok örökbe idősebb kutyust. Nyugodtabb is lesz, és hálásabb is, hogy a hátralévő életét nem rácsok között kell lennie. Nem tudom édesanyád hány éves, de a legtöbb állatmentés nem ad kölyköt idősebb érdeklődőknek, mert hogyha ne adj isten valami történik a gazdival, mi lesz a kutyussal.( természetesen fiatal gazdival is történhet bármi, nem azt mondom ) Tenyésztők ezzel nem fogalkoznak, és ez baj. Bármennyire is rosszul hangzik, és őszintén remélem semmi ilyenre nem kerül sor, de végig kell gondolni, mi lesz vele, hova kerül, ha valami történne. Még nekem is van listám, hogy kihez kerülhet csak és kizárólag a kutyám, ha velem valami történne, és 32 éves vagyok.
2023. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!