Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita szeret nagy...

Amerikai akita szeret nagy családban élni , szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom hogy amerikai akitát vennék család kutyának , nagyon tetszik a fajta , van 3 gyermekem egy 8 éves és két 11 éves (ikrek). Az akita szereti a gyerekeket?

2023. aug. 14. 07:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése, de szerintem nem a legideálisabb családi kutya.

Miért ez a fajta tetszett meg?

2023. aug. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Komoly kutyás tapasztalat kell ehhez a fajtához. Az megvan?
2023. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Hovarju ***** válasza:
93%

Az Akita egy csodaszép kutya.

(a amerikai meg még a japánnál is sokkal szebb :-) )

Következetese, határozott gazdát kíván.

Védelmezi a családot, egy embert fogad el főnöknek. A család gyerekeivel, ha következetesen van nevelve, elvan.

DE : nem szereti a tutujgatást, nem szereti az idegent. Inkább magában van el.

Nem ideális családi kutyának.

2023. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem a legjobb családi kutyának.
2023. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Az őseivel medvére vadásztak. Nem családi kutyának való.
2023. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szereti ,nekem 3 akitám van , 2 amerikai és 1 japán , 4 gyermek melett , azt hozzá teszem hogy gyermekkoromban én is akitákkal nőttem fel , a családom tenyészti őket , a kutyák soha nem bántanák a gyermekeimet , ellenben védelmezik őket és legjobb barátok , együtt nőttek fel azt hozzá teszem , kölyök kutyát könyebb gyerekekhez hozzá szoktatni , de felnőtt kutyával sem lehetetlen. Egyetértek a fentebb hozza szólókkal ,nem a legideálisabb család kutyának , valóban egy embert fogad el főnöknek és sorrendbe állítja az egész családot magát is bele érteve hogy ki áll alatta és ki áll felette , fontos hogy megértessük vele hogy ő az utolsó a rangsorban, ha pedig többen vannak majd ők maguk közt lerendezik hogy ki hol áll. Sok munkával jár ,kitartással, türelemmel , és kutyákhoz való hozzá értés is nagyon szükséges ! Nyílván egy akitát nehezebb megnevelni mint pl egy golden retrivert , de nem lehetetlen egyáltalán . Tényleg nevelés kérdése az egész.. Sok ember mondogatja hogy japán akitát könyebb nevelni , ezzel nem értek egyet , talán csak külsőleg vannak különbségek , belül mind a két fajta ugyanolyan makacs. Az első dolog amit tisztázz magadban az az hogy miért is akarsz akitát , ha az a válasz hogy mert szép és tetszik külsőleg, akkor kérlek ne válaszd az akitát , sajnos egyre több akita kerül , utcára , menhelyekre , mert küllemre választják de nem tudják megnevelni és a fejükre nő. Ha van hozzá akarat , erő , határozottság akkor bátran merem ajánlani. Sok sikert , és nagyon sok türelmet kívánok!
2023. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem egyszerű fajta,nem igazán családi kutya. Ha nincs kölyök korban szocializálva akkor veszélyes is lehet , le kell már kölyök korában fektetni nálla a szabályokat. Ha rendesen megvan nevelve akkor tökéletes barát , védelmező , hűséges társ válik belőlle. De én család mellé nem választanám az biztos, bár én nem vagyok elég egy ilyen kutyához , lehet ezért érzem így.
2023. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Bevallom tényleg a fajta külseje fogott meg, már nagyon régóta tetszik , de igen, soha nem volt még kutyám , és első kutyának lehet nem lenne jó , nyilván vinném kutya oviba majd suliba de most kicsit beparáztam. Esetleg tudnátok nekem olyan kutya fajtát ajánlani ami családos kutya, szereti és bírja a hosszú túrákat , szeret nagyon játszani , nem lusta? Most eldöntöttem hogy nem figyelek a kutya küllemére , csak egy amit szeretnék hogy nagy testű legyen de emelett is elmegyek , csak felelős gazdi szeretnék lenni.
2023. aug. 14. 19:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriever, de azt csak jó tenyésztőtől szabad venni, mert rengeteg a szaporítós, diszpláziás kutya. A környéken is van egy ilyen, nagyon aranyos, de 8 hónapos kora óta szedi időnként a szteroidot (műtétre nincs pénzük).
2023. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Hovarju ***** válasza:
80%

Ha nem ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához, látogassatok el a gyerekekkel együtt egy menhelyre.

Nézzetek körül, a gondozók fognak tudni ajánlani nektek való habitusú kutyát.

Hátha beleszerettek egybe.

2023. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!