Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita szeret nagy...

Amerikai akita szeret nagy családban élni , szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom hogy amerikai akitát vennék család kutyának , nagyon tetszik a fajta , van 3 gyermekem egy 8 éves és két 11 éves (ikrek). Az akita szereti a gyerekeket?

2023. aug. 14. 07:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Menhelyes kutyát nem javasolok gyerek mellé.
2023. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Gobdolkodtam már én is menhelyes kutyán.

11-es te miért nem javasolsz menhelyes kutyát?

Egyébként gyermekkoromban volt a szüleimnek egy utcáról befogadott kutyája aki utálta és félt a gyerekektől , sokszor agresszív is volt gyerekekkel szemben, lehet azért mert őt gyerekek bánthatták.

De ha ha menhelyről hoznék ki kutyust akkor kölyköt szeretnék mindenképpen , meg gondolom ott azért értenek hozzá hogy olyan kutyust adnak akit szabad gyerekek mellé. Vagy nem tudom.. még gondolkodom rajta.

2023. aug. 15. 09:15
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Sok menhelyes traumatizált, de nem lehetetlen gyerekek mellé, csak nagyon alaposan meg kell nézni, melyik lenne kompatibilis a családba. Ismerek kisbabás családot menhelyes kistestű keverék kutyával, semmi gond nincs. Ott mondjuk a kutya volt előbb, de fordítva is elsülhet jól.

8 és 11 éves gyerekek azért annyira már nem picik. Viszont egyedül, felnőtt nélkül ne sétáltassanak kutyát.

A retriever fajtamentést keressétek meg.

2023. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
39%

Azért nem javasolok, amit a 13-as is írt. A legtöbb menhelyes kutyának már berögzült gondjai vannak, traumatizált, szeparációs szorongás, félelmi agresszió, stb. röviden: el vannak rontva. Így egy tapasztalatlan kutyásnak főleg gyerek mellé nem javallott. Akkor tudom csak elképzelni, ha nagyon megvan a kémia és fiatal, szinte még kölyök az állat, mondjuk 5-8 hónap alatti.

Akkor valóban én is inkább a fajtamentéseket javasolom, kulturáltabbak, mint a menhelyek, jobban értenek az adott fajtához.

A legjobb azonban mindenképpen az, ha 8-12 hetes kiskutyát vesztek.

2023. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Én pont nem kölyköt javasolnék gyerekek mellé, hanem egy nyugodtabb természetű fiatal felnőttet. Egy kölyköt ugyanúgy el lehet rontani, a picik mindent harapdálnak a tűhegyes fogaikkal, bepisilnek, bekakilnak, aztán jön a kamaszkor, alkalmi süketté válnak, csibészkednek, ilyenkor szoktak menhelyre kerülni, mert a család nem tudja kezelni.

Nekem egy másik fajtamentéstől lett kb 1,5 éves kutyám, ideiglenesnél volt, persze, a traumáin dolgozni kell, de alapvetően nyugodt, szobatiszta volt már, a nem velem élő családtagokkal összebarátkozott egy kis jutalomfalat segítségével. Idegenekkel nem mindig bizalmas, de ezt nem is akarom, ha semleges, vagy rám hagyatkozik, az elég. A Kutya Gurunál csináltuk az alapozó képzést, ők jól értenek az ilyen kutyákhoz is.

2023. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pedig az idősebb örökbe fogadásos kutyáimmal (3 volt) gyűlt meg a bajom, mindegyiknek volt valamilyen stiklije, és nem is lehetett már őket lenevelni róluk, míg a kölyökkortól nálam lévő kutyáim majdhogynem mintapéldányok lettek viselkedésben.
2023. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt gondold át, hogy mi az, amit a család vállalni tud, anyagilag is, időben is. Szaporítót ne támogass, ez alap. Tenyésztőket meg kell válogatni.

Legyen törzskönyv (ne téveszd össze az oltási könyvvel), szerződés (amiben legyen benne az is, hogy a tenyésztő mire vállal garanciát), lehessen a tenyésztő elérhető, ha segítségre, tanácsra van szükségetek, nézhessétek meg a kutyáikat személyesen ott, ahol élnek, kérdezzétek ki, mit foglalkozik a kutyákkal, milyen szűréseik vannak a szülőknek. Ebben az esetben nem lesz olcsó a kutya, és valószínűleg várólista van. Tervezz úgy egy kölyökkel, hogy lesz még egy gyereked.

Mentetteknél az előélet a kockázatos, mivel gyerekek mellé kerül kutya, ebben az esetben az egyesületet szűrjétek olyan alaposan, mint a tenyésztőt, találkozzatok több kutyával, menjetek sétáltatni, ha rátok akarnak sózni kutyát, az legyen gyanús, onnan ne fogadjatok örökbe, kérdezzetek a kutyák múltjáról, van, amelyik utcán élt, van, amelyik a menhelyen nőtt fel, van, amelyik elhunyt gazdijától került be, ha ideiglenes befogadónál van kutya, az előny lehet, ott már családba szocializálják.

Kamasz kutyát sehonnan ne vigyetek haza, az a legmacerásabb korszak.

2023. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es és mindenki!


Köszönöm a tanácsokat!

Bár tapasztalatlan vagyok , saját kutyám még soha nem volt de azt már a legelején tudtam hogy szapis kutyát nem szeretnék , a nővéremnek van egy 'beagle' kutyájuk , beteg állandóan, gyulladt a szeme stb... szóval marad a menhely vagy a tenyésztő. Kutyát valójában majd jövő tavasszal szeretnék , szóval van időm gondolkodni és nézelődni , most csak még a felkészülés időszakában vagyok ezért kérdezgettem itt most. Nem szeretnék felkészületlenül bele vágni, tényleg köszi mindent!

2023. aug. 15. 14:10
 19/19 anonim válasza:
0%
Nekem két amerikai Akitám van, nem értem miért írja mindenki, hogy nem való családi kutyának! Nekem 2 gyerekem van, imádja őket mindkét kutya, a szuka kutyám a lányomat szereti a legjobban a családban. Nagyon szeretnek társaságban lenni, akárki jön hozzánk nem ugatnak, nem harapnak hanem örülnek nekik. Macskat akkor hoztunk mikor mindkettő 1 illetve 1,5 éves volt nem bántják őt sem, együtt alszanak. Szerintem tanítása sem vészes, persze kell velük foglalkozni de azt minden kutyával. Nagyon okos, ragaszkodó kutyák csak ajánlani tudom őket!
2023. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!