Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy ruházati...

Miért kell egy ruházati üzletbe is kutyát bevinni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon egy Budaörs közelében található üzletközpont egyik sportruházatot árusító üzletében vásároltam, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik vásárlóval egy kutya volt az üzletben. Megnéztem az üzletközpont weboldalát, amely – vélhetően az évek óta egyre erőteljesebb kutyalobbi – hatására „kutyabarát” helyként írja le magát. Véleményem szerint súlyos gondot jelent, hogy már a boltok eladótereiben is a kutyákat kell kerülgetni, nem beszélve arról, hogy sok ember fél a kutyáktól, több ember allergiás a kutyaszőrre. A nem kutyások jogai ez esetben is semmibe vannak véve. A kutyák eladótérben történő megjelenése az előbbiek mellett még jelentős higiéniai, rongálási és kutyatámadási kockázatot is jelent.

Most őszintén, a lakókörnyezet mellett miért kell még a boltokba is kutyákat vinni?


37/F



2023. nov. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 31/49 anonim válasza:
79%
Nálunk ez simán elképzelhető, Bécsben biztos, hogy nem fogsz ilyet látni.
2023. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
72%
20-as válaszolóval egyetértek. Egy macska akkor is neked ugrik ha csúnyán nézel rá :D Kérdező te meg ne itt elégedetlenkedj.
2023. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
89%

"Véleményem szerint súlyos gondot jelent, hogy már a boltok eladótereiben is a kutyákat kell kerülgetni, nem beszélve arról, hogy sok ember fél a kutyáktól, több ember allergiás a kutyaszőrre. A nem kutyások jogai ez esetben is semmibe vannak véve. A kutyák eladótérben történő megjelenése az előbbiek mellett még jelentős higiéniai, rongálási és kutyatámadási kockázatot is jelent."


Az én véleményem szerint az jelent súlyos gondot, hogy felfújsz egy olyan dolgot, ami a nyugati országokban régóta teljesen normális jelenség. Ez ugyanis uszítás. Nem kell "kutyákat kerülgetni" a boltokban, mert nem szoktak tömegével bent tartózkodni, egy csomó ember a gyerekeket sem szereti, mert idegesíti őket, mégsincsenek gyerekmentes boltok, kutyamentes boltok annál inkább. Rengeteg ember allergiás kozmetikumokra is, példának okáért tüsszögőrohamot kap parfümöktől, mégsem küldenek ki egy erősen bepacsulizott vásárlót egyetlen üzletből sem. A múltkor egy autós átvételkor a kocsi túlsó oldalán éreztem az eladó parfümjét, töményen! Ha engem az irritál, az az én egyéni szocproblemem, ha téged egy jólnevelt kutya irritál egy kutyabarát helyen, az pedig a te egyéni szocproblemed. A nemkutyások jogainak semmibevételéről beszélsz, amikor kutyával egy csomó parkba sem lehet bemenni, még pórázon sem??? A mi környékünkön például egyetlen parkba sem, pedig egészen nagy is van. Nincs nemhogy kutyás kuka, de még normál szemetes se utcaszerte, csak és kizárólag a buszmegállókban, de tőlünk, kutyásoktól elvárják szegény jogtiprott nemkutyások, hogy szedjük fel a kakát és vigyük akár fél órákat is magunkkal, míg szemetest találunk, urambocsá a múltkor valaki egyenesen azzal szólt be, hogy "amúgy haza is vihetem" mert "nem elvárható, hogy azért szemeteseket tegyen ki az önkormányzat, hogy nekem legyen hova dobni a kutyasz...t". Hozzátenném, a szemetes hiánya azt jelenti, hogy senki semmilyen szemetet nem tud hova kidobni, ugyebár, tehát szerintem igenis jogosan zavaró, kutya témától függetlenül. Szóval ne haragudj meg, de nagyon nem tudlak sajnálni a jogaid semmibevétele miatt.


A rongálás és kutyatámadás lehetősége ilyen helyen és körülmények közt elenyésző, sokkal nagyobb a bolt elé kikötött kutya esetében, mint a gazdája mellett levőnél. Ami a higiéniai problémát illeti, az a bolt dolga, hogy ha "baleset" történik (bár jól szocializált, szobatiszta kutyánál ennek is kicsi az esélye), akkor feltakarít, szerintem kutyával is tisztábbak az ilyen helyek, mint odakint az utca.

Ami azokat illeti, akik félnek a kutyáktól, semmivel sem viselkedem másként odakint az utcán, mint odabent egy üzletben: ha valaki fél, és szól vagy látom rajta, láb mellett tartom a kutyát az utcán is vagy félrehúzódok vele, egy idegen ember fóbiái csak annyiban tartoznak rám, hogy nem teszek neki tudatosan keresztbe. Hozzáteszem, általában inkább olyan élményeim vannak, hogy ismerkedni akarnak a kutyámmal vagy megsimogatni, vevő is, eladó is. Ezt jelenti a kutyabarát hely.

2023. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim válasza:
90%

Az, ha boltba beviszi valaki a jól nevelt, jól szocializált, tiszta, szobatiszta kutyáját az nem gáz.

Viszont vannak olyan kutyások akik bárhová beviszik a kutyát, ahová nem szabadna, oda is. Volt példa rá, hogy idősebb hölgy bejött a nagytestű kutyájával a játszótérre (gyerek nem volt vele), leült telefonálni míg a kutya szaladgált össze-vissza a játszótéren, oda csinált a fűre, rá se hederített a gazda. 2 éves kislányom sírva fakadt mert megijedt tőle, haza kellett mennünk. A öregasszony nem kapott észbe, hogy a kutyával tilosban jár, csak kiabálta hogy nem bánt a kutya... Köszi szépen. Na ez nettó taplóság.

2023. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
68%

34!

Ez az. Nálunk a cigányok hordják be a kutyát a játszóra. Mégis a kutya csinálja a legkevesebb rongálást a játszótéren...Velük ellentétben.

2023. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim válasza:
87%
Az is taplóság, hogy állateleség boltba behoztak egy kicsike, de annál harciasabb yorkit, aki se szó, se beszéd, egyszerűen megharapott egy 7-8 éves gyereket? Nem is látta, hogy pórázzal szaladgál az a kutya a boltban! Aki ilyen harapós kis patkányt beenged, oda többé nem megyek! Ezt a gyerek nagymamája mondta és kivágtatott az unokájával a boltból. Aki meg elengedte a kutyát, az csak a vállát vonogatta. Neki fontosabb volt kutyaruhát válogatni, mint vigyázni a kutyájára.
2023. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
67%

"Az is taplóság, hogy állateleség boltba behoztak egy kicsike, de annál harciasabb yorkit, aki se szó, se beszéd, egyszerűen megharapott egy 7-8 éves gyereket? Nem is látta, hogy pórázzal szaladgál az a kutya a boltban! Aki ilyen harapós kis patkányt beenged, oda többé nem megyek! Ezt a gyerek nagymamája mondta és kivágtatott az unokájával a boltból. Aki meg elengedte a kutyát, az csak a vállát vonogatta. Neki fontosabb volt kutyaruhát válogatni, mint vigyázni a kutyájára."


Ez már amúgy messzebb mutató probléma mint az a dilemma hogy most hová engedjünk be vagy éppen ne kutyákat.

El tudom képzelni az a kutya is honnan származott milyen szaporító hozzá nem értése gyártja le az ilyen degenerált kutyákat. Egy rendes tenyésztőtől származó kutya az nem igen harapdálja az embereket ok nélkül. Persze a nevelés is közre játszik de az ilyen ideggyenge kutya esetében inkább a hibás gének.

2023. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
96%
Miért megy kutyabarát helyre, aki utálja a kutyákat?
2023. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
88%

"Ha valaki allergiás akkor ne mehessen boltba csak mert valaki sétáltásnak használja a vásárlást?"


Aki allergiás, az a segítőkutyákra is allergiás, a segítőkutyák pedig bárhova bemehetnek a gazdáikkal. Például ilyenek a vakvezető kutyák. Akiknél egy vakvezető kutyára hirtelen elmúlik az allergia, az valójában csak hisztizik a kutyák miatt, és nem allergiás valójában. De van például rohamjelző, vércukorszint jelző kutya is, akik a vakvezető kutyákhoz hasonlóan bemehetnek a gazdáikkal bárhova, mert a gazdáiknak szükségük van rájuk a betegségeik miatt.

2023. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
89%

"Véleményem szerint súlyos gondot jelent, hogy már a boltok eladótereiben is a kutyákat kell kerülgetni"


Én a kisgyerekeseket utálom kerülgetni, kutyásokkal kutyabarát helyen még nem volt problémám, mert olyanok viszik ilyen helyre a kutyáikat az esetek nagy többségében, akik oda is figyelnek a nevelésükre, illetve az apróbb kutyák esetleg táskában vannak. Például az IKEA kutyabarát, és ott a nagy bevásárlókosárban szokott lenni a kutyám, ha kutyával megyek oda. Van kutyáknak készült autós ülésem, azt beleteszem a kosárba, rögzítem, a kutyát is a hámnál, ő ott elvan, nyugodt, csendes, nézelődik, nem zavar senkit, én is könnyebben tudok vásárolni, nem azzal kell foglalkoznom, hogy még a pórázon a kutyát is irányítsam. Kánikulában vagy hidegebb, esős, szeles napokon kifejezetten szeretek kutyabarát boltba menni a kutyámmal, mert ez a fajta inger kiválóan le tudja fárasztani még kevés mozgás mellett is, a boltban meg kellemes szobahőmérséklet van.

Persze, a viselkedni nem tudókat én sem szeretem, de ehhez nem kell kutyásnak lenni. Abban biztos vagyok, hogy nem a kutyák szoktak beleenni élelmiszerboltban a fagyiba, pékáruba, hanem az emberek, aztán ott hagyják megrágva...

2023. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!