Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy ruházati...

Miért kell egy ruházati üzletbe is kutyát bevinni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon egy Budaörs közelében található üzletközpont egyik sportruházatot árusító üzletében vásároltam, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik vásárlóval egy kutya volt az üzletben. Megnéztem az üzletközpont weboldalát, amely – vélhetően az évek óta egyre erőteljesebb kutyalobbi – hatására „kutyabarát” helyként írja le magát. Véleményem szerint súlyos gondot jelent, hogy már a boltok eladótereiben is a kutyákat kell kerülgetni, nem beszélve arról, hogy sok ember fél a kutyáktól, több ember allergiás a kutyaszőrre. A nem kutyások jogai ez esetben is semmibe vannak véve. A kutyák eladótérben történő megjelenése az előbbiek mellett még jelentős higiéniai, rongálási és kutyatámadási kockázatot is jelent.

Most őszintén, a lakókörnyezet mellett miért kell még a boltokba is kutyákat vinni?


37/F



2023. nov. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
84%

Levélben kért engedélyt egy férfi, hogy kutyájával együtt szállhasson meg a hotelben.

A tulajdonos reakciója egészen elképesztő!

Akinek van kutyája, az tudja, hogy minden nyaralás vagy utazás nagyobb élmény, ha a kedvencünk is velünk tarthat. Ez a férfi sem szerette volna otthon hagyni hű társát, ezért rövid levelet írt a hotel tulajdonosának, ahol megszállni készült.

"Szeretném magammal vinni a hotelbe a kutyámat. Ő egy nagyon jól képzett eb, nem fog semmilyen gondot okozni. Szabadna?"

A tulajdonoson humoros válasza meglepte a levél íróját, de minden szavával egyet tudunk érteni:

"Néhány éve már a tulajdonomban van a szálloda, de ez alatt az idő alatt, még egyetlen kutya sem lopott tőlem törölközőt, ágyneműt vagy festményt. Még soha nem kellett rendőrt hívnom egy kutyára, mert berúgott volna és balhézott volna az éjszaka közepén. És még egyetlen eb sem felejtette el kifizetni a számláját. A kutyádat szívesen látom a szállodámban, és ha kezeskedik érted, akkor téged is…"

2023. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
33%
41-es én sajnos pont negatív történtet hallottam. A szállásadó mesélte, hogy egyszer bezárták a nagytestű kutyát ameddig elmentek valahová, az ajtót szétkaparta, az ágyat szétszedte, nyilván a szükségletét is bent kellett elintéznie, azóta nem lehet hozzájuk állatot vinni. Nyilván a gazda volt a hülye, viszont nem kellene úgy tenni, mintha egy állat nem okozhatna kárt vagy kellemetlenséget
2023. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván vannak hülyék, de pont az ilyen általad is említettek miatt a kutyabarát helyekre járó kutyások többsége odafigyel, hogy ne okozzon kellemetlenséget. Eddig én minden szállásról azt a visszajelzést kaptam, hogy észre sem vették, hogy kutyával voltam. Mindig kitakarítok magunk után, még ott is, ahol darázsfészek volt az álmennyezet fölött.
2023. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim válasza:
89%
Sok ember segítő kutyákkal megy be a boltokba, ami teljesen érthető, hiszen nem véletlenül van segítő kutyájuk. A nem segítő kutyákat bevivőkkel sincsen baj szerintem, hiszen csak ragaszkodnak ahhoz, hogy velük jöjjön a kutyájuk minél több helyre. Szerintem nem rekeszti ki a nem kutyás embereket. Persze az megint más téma, ha agresszív kutyát visznek be, abból tényleg gond lehet.
2023. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
15%
Lassan megérem, hogy valaki belovagol egy cukrászdába. Kezdek semmin se csodálkozni. :/
2023. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

"A szállásadó mesélte, hogy egyszer bezárták a nagytestű kutyát ameddig elmentek valahová, az ajtót szétkaparta, az ágyat szétszedte, nyilván a szükségletét is bent kellett elintéznie, azóta nem lehet hozzájuk állatot vinni."


Aki EGY eset után kitiltja a kutyákat az addig kutyabarát helyről, miközben lehet, hogy 100 másik kutyás vendég sose okozott gondot, az nem volt kutyabarát hely, csak kutyamegtűrő a profit reményében. Normális hely csak a problémás vendéget szankcionálja, károk megtérítése, adott vendég kitiltása a helyről, más vendéglátóknak szólni róla.

2023. nov. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
78%
Mért, az idióta macskák meg oda sétálhatnak, ahova akanak. Konkrétan kóbormacska az összes, mert alig vannak otthon, a gazdájukat is alig fogadják el. Pedig egy gyereket jobb odaengedhetnek egy nagyobb kutyához, mint egy macskához.
2023. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
63%
Erre azt tudom mondani, hogy sokan az üvöltöző, visítozó, neveletlen kölykökre allergiásak, mégis őket valamiért mindenhol el kell tűrnünk. A kutyák sokkal jobban viselkednek, mint a kölykök, csak mondom...
febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
55%

A kutyaallergiások problémája az egyetlen reális érv, amit itt látok, de a segítôkutyák eddig is bemehettek a legtöbb boltba, illetve bekerülhetett szôr egy kutyatartó ember kabátjáról is, hiába hagyta a kutyát az ajtó elôtt. Szóval eddig se volt kizárható a kutyaszôr jelenléte a ruhán. Amúgy is a kutyaallergia nem népbetegség, én legalábbis több macskaallergiás embert ismerek, míg kutyaallergiást egyet sem.

Higiéniás szempontból is problémásabb a gyerekek jelenléte a boltban, akik nyálas, maszatos kézzel mindent összetaperolnak, fôleg a szép mintás vagy pihe-puha ruhákat. És sokkal esélyesebb egy másik embertôl elkapni valamit, mint egy kutyától. Nagyon kevés kutyáról emberre terjedô betegség van.

Ami a forgalom-csökkenést illeti, emiatt nem lesz számottevô, mert a legtöbb nem-kutyást nem zavarja a kutya jelenléte. Csak a kutya-utálókat, tisztaságmániásokat. Ôk viszont nincsenek olyan sokan, hogy a távolmaradásuk nagy kiesés legyen a kutyával érkezôk hozta bevételnövekedés mellett.

febr. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!