Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya és leendő...

Menhelyi kutya és leendő gazdi között meg lehet egyből a szimpátia?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy egy kutya valamiért teljesen oda lesz egy emberért az első pillanattól kezdve? Ilyenkor a kutya a kisugárzást érzékeli?
dec. 17. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk első látás szerelem volt és nem hirtelen fellángolás, mert tökéletesen bele is illett a személyisége az életmódomba és a későbbi változtatásokat is remekül viselte(új kisállat családtag).

Én velem úgy volt, amikor megláttam, belenéztünk egymás szemébe és belülről éreztem valamit, hogy nekem nem kell más, csak Ő.

dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen és általában ez is a helyzet, hogy tök nyitott, barátságos, örül a simogatásnak. A legtöbb menhelyi kutyának semmi baja sincs azon kívül, hogy nincs gazdájuk.
dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Létezhet ilyen, persze. De ha kutyát akarsz örökbe fogadni, ne ezzel indíts magadban. Minél több időt tölt menhelyen a kutya, annál több embert lát és annál többet csalódik, kevésbé lesz lelkes. És igen, érzékelik és sokat számít a kisugárzás is, de nem csak ezen múlik sajnos.
dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A menhelyen az egyévesek külön bekerített részen voltak, de a közepes termetű kutyus már a járdán kinézett. Barátságos viselkedése is meggyőzött, őt kellene elvinnem. De két hétig jártam oda, nagyon várt, velem akart sétálni. Amikor érte mentünk, akkor szépen megfürdetve, fésülve, nagy farkcsóválással fogadott. A többiek előtt jajdenagyon mutatta, hogy neki már van gazdája! Megvolt a kölcsönös szimpátia. Aztán velem együtt költözött, 12 évig hűséges társam volt, sajnos már elment örökre.
dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A kozos hullamhossz szabak nelkul letezik.
dec. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik ilyen, én hiszek benne. Legutóbbi mentett kutyámat egy menhely facebook oldalán láttam meg. Megbeszélés és üzenetváltás után beültem az autóba, elmentem az ideiglenes befogadóhoz 200 km-re. Amikor a kutya meglátott, csóvált, "vigyorgott", beleült az ölembe és rögtön tudtam, hogy ő kell nekem. Induláskor, amikor kinyitottam az kocsi ajtaját biztatás nélkül nélkül beugrott a hátsó ülésre, lefeküdt és végigaludta a hazavezető utat. Amikor hazaértünk az első pillanattól kezdve úgy viselkedett, mintha mindig is otthon lett volna. Összeszagolt a másik kutyámmal, körbejárták együtt a házat, udvart, segített a régi kutyámnak ugatni és házat védeni az első 5 percben. Rögtön befeküdt a neki előkészített kutyaágyba, evett az előkészített kutyatálból és este már egy kanapén aludtak. Már 2 éve velem van.

Viszont attól sem kell elkeseredni, ha ez nem megy ilyen könnyen, mert a legtöbb kutyának idő kell, hogy felvegye a ritmust, a szokásokat, türelem és kitartás kell. Meg kell szokniuk a környezetet és a szabályokat.

dec. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak ehhez nem árt valaki, aki érti is, mit lát. Az emberek rendszerint összetévesztik az über barátságos, nyomulós kutyákat azzal, hogy "ó, engem választott!", aztán meglepődnek, amikor otthon is ugyanezt csinálja. Aztán ott van az is, aki az egyetlen látogatás alkalmával épp fáradt és nyugodtan ül a sarokban, amúgy végtelenül pörgős. Ha nem tudsz mindenhez igazodni, jobb, ha olyan helyen nézel kutyát, ahol a gondozók ismerik az állataikat és tudnak az életmódodhoz, temperamentumodhoz passzolót ajánlani.


Az előző kutyámat az hatotta meg, de nagyon, hogy a 4 emberből, aki ment megnézni, egyedül az én testbeszédem nem volt ijesztő. Nyilván a családi legendáriumba úgy került bele, hogy "rögtön tudta, hogy Anon lesz a gazdája."


A jelenlegi kutyám úgy ült le mellém, mintha mindig is ott lett volna a helye, de azért többször visszamentem hozzá, mielőtt elhoztam, hogy legyen egy kialakulóban egy stabil, bizalmi kapcsolat.

dec. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát én önkéntesként ezt nem tapasztaltam, de ráhagytuk az örökbefogadókra, had higgyenek a mesében :) Amelyik kutya kiválaszt, az kb mindenkit "kiválaszt", nem te vagy különleges.

Az én fekete kutyámnál (mostmár azt mondom, hogy) szerencsére senki sem érezte úgy igazán egy évig, hogy kiválasztotta volna, pedig ő aztán tényleg nagyon próbálkozott eladni magát, csak olyan csúnyácska volt és már pont nem kölyök.

dec. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Az én kutyám nem kennelsoron volt, hanem ideiglenes befogadónál, és alapvetően bizalmatlan az idegenekkel (tapasztaltam, amióta nálam van, nem játszok rá, nem tőlem veszi át), velem meg egyből hazaindult volna. Soha nem volt előtte kutyám, nem lehetett kutyás szagom, nem főztem előtte húst, nem volt nálam étel. 🤷‍♀️
dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Menhelyi kutyák kb. mindenkivel olyanok, mintha első látásra kiválasztották volna őket gazdinak, de ha ti ettől különbnek érzitek magatokat a többi “tucatgazdánál”, akkor csak meséljétek be magatoknak, hogy különleges, átlag feletti szuperemberek vagytok, akikért azonnal rajongott a menhelyi kutya.
dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!