Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya és leendő...

Menhelyi kutya és leendő gazdi között meg lehet egyből a szimpátia?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy egy kutya valamiért teljesen oda lesz egy emberért az első pillanattól kezdve? Ilyenkor a kutya a kisugárzást érzékeli?
dec. 17. 21:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Íme a mi sztorink:

Elmentem a menhelyre, kinéztem egy hármas testvér csapatot (mind ugyanúgy néztek ki, csak a színük volt más), akik közül valamelyik szerintem megfelelő lehetett volna nekem. Mondtam, hogy van kiszemelt, azzal kiegészítve, hogy kistestű, rövidszőrű kutyát szeretnék. Meg is mutatták őket, aztán a gondozó mondta, hogy van még 3 kistestű rövidszőrű kutya egy másik kennelben, megnézem? Mondtam, hogy persze. Amint megálltam a kennel előtt odajöttek a rácshoz, az egyik elkapta konkrétan a karomat a mancsával és a szemembe nézett. Nem volt kérdés, hogy melyiket hozzák ki ismerkedni.


Ismerkedés közben a barátomra rá se hederített, nekem viszont puszit adott és utána a derekamba kapaszkodott mikor leguggoltam hozzá. A gondozó mondta, hogy na ez a kutya kiválasztott :D nekem is első látásra szimpatikus volt, úgyhogy érdekes dolog ez. Az eredetileg kinézett kutyák is aranyosak és kedvesek voltak, de hiába pacsiztak meg minden, nem éreztem olyat mint nála. Úgyhogy haza lett hozva a kisasszony :)


Itthon kiderült, hogy nem könnyű eset és idegenekkel minden csak nem barátságos. Ha olyan simogatta meg, aki nem szimpi neki, oda is kapott. Én konkrétan a szájába is bemászhatok, hagyja. Érdekes, hogy már az első hónapban mikor a szomszédok próbáltak vele ismerkedni, akkor ott hagyta őket és ráfogott 2 lábon állva a térdemre, közben mélyen a szemembe nézve, hogy csináljak valamit, ezek hozzá akarnak érni :D teljesen ellentétes a menhelyen látott velem szembeni viselkedésnek. Továbbra is nagyon bizalmatlan, akikkel össze van szoktatva azokkal viszont egy tündér, de tudni kell a határait


Múltkor voltam menhelyi fotózáson segíteni és az egyik kutyát úgy adták ki a kezembe, hogy vigyázzak, mert szerintük ideggyenge és a gondozótt megharapta már, a nyakát félti nagyon. Ehhez képest a kutya kb belebújt az arcomba, végnyalogatott és a nyakához is minden gond nélkül hozzá tudtam érni, mikor körbe tekerte magát a pórázzal és le kellett szednem róla. Szóval abszolút semmi ilyet nem tapasztaltam, alig bírtam levakarni magamról. Mondták is, hogy azért óvatosan vele, de nem szokott ilyen kedves lenni :D sajnos nem tudom jelenleg befogadni, csak érdekelt, hogy létezik-e első látásra "szerelem" kutya és gazdi között

dec. 18. 10:57
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen. Eleg pörgős, alul szocializalt kutyat valasztottam, de az ismerkedes vegen mar hallgatott ram, es kezes barany lett. Mondta az ideiglenes akinel volt, hogy ritkan latja ilyennek a kutyat. Szerintem jol valasztottam.
dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!