Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok amiben benne van az őrző védő hajlam viszont család barát is?

Figyelt kérdés
dec. 26. 10:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Én a dobermann-t ajánlom. Ha dobermann-t vesztek, arra kell figyelni l, hogy kicsi korától erős kézben kell tartani. Nagyon családbarát, egy igazi tündér (ha sokat foglalkoztok vele).

Nekem is dobermannom van, nagyon családbarát és házőrző is.

Vagy a másik a németjuhász.

dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Beauceron, hovawart, pireneusi, tervueren, groenendael, meg kb az összes nyugati pásztorkutya.
dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Hajlando vagy a kutyaval egyutt rendszeresen sportolni? Meg foglalkozni cele,mert az ove kutyak tendszeres nspi foglalkozas igenyelnek melletted. Nem kerti diszek. Ott nem boldogok.


Most sportolsz heti 3-4x rendszeresen? Futas?


Mert ha kanapen piheno tipus vagy,akkor a kutya majd mindenetrag unslmaban meg ellenetek fordul az agresszioja

dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért durva, hogy az emberek már annyira magányosak, hogy a kutyáktól várnak mindent. Nem nem önzőség
dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, a 12-es miért lett lepontozva, szerintem jókat írt. Igaz, ezekkel a fajtákkal azért komolyan foglalkozni is kell (séta, suli, egyebek), nem kirakom a kertbe azt' jól van.

Az sem mindegy, hogy őrző-védő hajlam alatt személy- vagy területvédelmet értesz. Képeznéd vagy képzés nélkül legyen benne alapból egy ilyen hajlam. Viszont ha nem értesz a kutyákhoz, nem egy ilyen fajtával kezdenék! A másik, hogy átlagbodrit simán megmérgezi a betörő, házőrzés szempontjából inkább csak besurranók vagy állatok ellen jó, kamera és riasztó mellé kiegészítésnek.

Nekünk hovawart van, van benne egy jó adag területvédő ösztön, alapból sakkban tartja a birtokháborítókat és olyankor ugat, mint a fene (egyébként nem az a szószátyár típus és a mienk jelzőkutyának sem jó). A gyerekeket szereti, de a kicsiket könnyen fellöki. Elég csak megcsóválnia a farkát. De aktív kutya, nem szereti a folyamatos punnyadást. Képes lenne egész nap sétálni.

dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%
Én addig nem ajánlanék kutyát a kérdezőnek, amíg nem tudjuk, hogy mi a tervük a kutyával azon kívül, hogy legyen családbarát és legyen benne őrző védő hajlam.
dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
#16 Te is azok közé tartozol akik jobban babusgatnak egy kutyát mint egyesek a saját gyereküket?
dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es, nem tudom, miből gondoltál erre. Szó sincs róla. Csak mondjuk jó lenne tudni, hogy kerti dísznek, bioriasztónak, faroknövelőnek, menőzni akarják-e a kutyát, vagy szándékukban áll fajtájának megfelelően foglalkozni azzal, amelyik mellett majd döntenek.
dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!