Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyáid voltak eddig?...

Milyen kutyáid voltak eddig? Van olyan, aki mindig menhelyről/sintértelepről választ?

Figyelt kérdés

Nekem a mostani a negyedik kutyám, eddig mindig sintértelepről választottam.

Érdekesek, mert mindegyik különféle, sajátos vonásokkal és úgysincs gazdájuk. Eddig mindig úgy sikerült, hogy közepes méretű szuka volt és 2 koromfekete, 2 80%-ban fekete.

Panni, Letti, Elza, Lola.


jan. 18. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem eddig boxereim voltak (most is), tenyésztőtől.
jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyás vagyok, fajtamentéstől fogadtam örökbe. Ha lesz még kutyám, valószínűleg ismét mentettet választok.
jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi, szapi, menhelyi :D 3 kutyám van


Szeretem a keverék kutyákat, de a fajtatisztákat is. Egyszer biztosan lesz egy mudi szukám, tenyésztőtől :)

jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gabor49 ***** válasza:
25%
se menhely se sintértelep nem johet szoba
jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Volt egy szomszéd faluból kapott nagytestű fekete keverék kan. Véletlenül jött össze az alom még az ivartalanítás előtt, így a gazdi elajándékozta a kölyköket a környéken. A miénk élt a 6 tesó közül a legtovább, 17 évesen altattuk el mert már nem tudott felkelni. Nagyon szerettük, elképesztően buta, de jó kutya volt. Kb. vele nőttem fel.

A második kutyánk akkor került a házhoz, amikor az első 10 éves volt, őt menhelyről hoztuk el. Kicsi, beagle szerű de leginkább utcai vegyes, foltos szuka kölyök volt. Közepes méretű kutya lett belőle és elképesztően okos volt, mindenre meg lehetett tanítani amit csak kitalált az ember. A másik kutyával nagyon jól kijöttek, sokat játszottak és mindig együtt aludtak.

Azóta nincs kutya körülöttem, ahol én lakok (bérlemény) nem lehet kutyát tartani, így most csak macskám van. Őt menhelyről hoztam el, 5 éves korában. :)

Nekem összességében jó tapasztalataim vannak az örökbefogadással, ha lesz egyszer kutyám, vagy másik macskám, biztosan menhelyről lesz.

jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hurtu válasza:
90%
Az első kutyám tenyésztőtől bobtail, Ő egy jó kutya volt (8 év, rák)). A második sintértől írszetter, egy zakkant örökmozgó, soha sem tudtam szocializálni, de imádtam (8 év, rák). A harmadik egy írszetter tenyésztőtől, egy végtelen kedves, nyugis kutya volt (14 év, végelgyengülés). A negyedik egy kis keverék a sintértől, egy végtelen kedves nyugis, okos kutyus volt (18 év végelgyengülés). Jelenleg egy tenyésztett leonbergi, makk egészséges, okos, nyugis, stabil idegzetű, szeretet bomba.
jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Az első kutyám egy szaporítótól vett labrador volt. Tudatlanok voltunk amikor annak a szaporítónak adtuk a pénzt, de azután már felvilágosultabban vettük meg a második kutyánkat egy rendes tenyésztőtől, egy beaglet. Majd utána a beagle fajtamentéstől örökbefogadtunk egy beagle keveréket. Őszintén, most már el se tudom képzelni, hogy tenyésztőtől vegyek kutyát. Mármint, egyszerűen a harmadik kutyám örökbefogadása óta annyira bennem van az, hogy őneki is szerencsétlen élete volt, senkinek sem kellett, és végre mi megadhatjuk neki azt, amit megérdemel, és olyan hálás és tökéletes kutya ő is, és mennyi ilyen kutya van, aki szintén ugyanezt megérdemelné, de mégsem kaphatja meg. Szóval most el sem tudom képzelni, hogy a jövőben ne az örökbefogadást válasszam, mert nyilván sajnos nem lehet minden kutyán segíteni, de úgy érzem, hogy amelyiken lehet, azon akarok.
jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Első családi kutyánk egy husky volt tenyésztőtől. 15 évet élt, agyvérzés vitte el.

Az én első saját kutyám egy beagle volt, sajnos szapis, de 12 évesen nem nagyon volt ebbe beleszólásom és rálátásom se. Nagyon jó kutya volt, 13 évig élt, sajnos szívelégtelensége lett. Egyébként a szaporítója egy állatorvos volt... Erről ennyit.

Most tenyésztőtől van egy egyéves border collie-m, de tervezek a fajtamentőktől hozni egy beagle-t. Egyelőre újszülött mellett nincs kapacitásom egy második kutyusra.

jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Volt mar mindenfele gyerek koromtol, faluban szuletett tacsko jellegu kiskutya az elso, ajandekba kaptam az elso kutyam, aztan lett egy tenyesztotol aron alul mert hibas volt a harapasa, fogazata, epilepszias is volt, mint kesobb kiderult, de apam fonokenek a haverja volt a tenyeszto, megsajnalta hogy neki meg nincs gazdaja es hazahozta. Utana jott meg egy falubeli kiskutya, aztan egy sinteres Algyőről akirol kiderult hogy parvos, de kikezeltuk. Mindegyik hosszu eletet elt, meg a fajtatiszta is, de idos korara attetes daganata lett. Most hogy mar sajat hazam van, 2 menhelyes kutyam van, makk egeszsegesek, a tobbi nem szamit. A tovabbiakban sem szeretnek tenyesztotol vasarolni, amig a menhelyek fullon vannak szebbnel szebb kutyakkal, hobbi celra tokeletesek, nem celom kiallitasokra meg versenyekre menni. Szaporito meg szoba se johet.
jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

5-ös voltam. Csak itt hagyom ezt a dokumentumfilmet, ami szerintem nagyon jól bemutatja mi a helyzet Magyarországon.

[link]

jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!