Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről, sintértelepről...

Menhelyről, sintértelepről hazahozott macskával tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kölyök és felnőtt is érdekel
2011. máj. 25. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

CSAK kölyök macskát fogadok be, ezt megfogadtam.

Felnőtt macskát nem lehet úgy megszoktatni az új helyen, nem lehet ölbevenni, ha nem szokta meg kölyök korától, csak eteted, itatod, almozod, eltűri a simogatást, és ennyi.


Az utcáról bekerült macska soha nem lesz házikedvenc, első alkalommal lelécel.


Kölyökmacskánál olyat vigyél haza, akit ölbe tudsz venni, és simogatásnál dorombol. Ha ellenkezik, nem hagyja magát, akkor keress másikat, ne gondolj arra, hogy majd úgyis megszokja. Nem fogja.

2011. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha ilyen helyről viszel haza, első az állatorvos, nincs-e valami fertőző betegsége (rüh, stb.)

A macska inkább helyhez ragaszkodik és nem az emberhez. Ha a helyet megszokja, és az idő alatt "rájön arra", hogy ott rendszeresen kap enni, mindig visszamegy oda, amikor éhes. Persze ez nem akadályozza meg abban, hogy közben akár napokra is elcsatangoljon. Ez a vérében van.

2011. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

hát én erre azért rácáfolnék...

nyugodtan válassz felnőttet is akár, a menhelyi idő általában megtöri őket, először félénkek vagy vadak, de ha sikerül elnyerned - kitartó munkával - a bizalmát, annál nagyobb lesz a szerelem.:)

etesd finom falatokkal a kezedből és beszélj hozzá meleg búgó hangok közben. etetés közben ne simogasd...

persze egy cica sosem lesz olyan ragaszkodó, mint egy kutya, de nekem volt egy cicám, a Dormi, felnőtt kandúrként került hozzám.

Megmentettük az életét, nem részletezem, utána ez a kandúr (!) a nőstényemnek jobb "anyja" lett, mint maga az anyamacska.

2011. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nekünk igen sok ilyen macskánk van, mert ideiglenes befogadók vagyunk :) mint kutya mint macskák is akik gazdit keresnek.

Nekünk a legtöbb cica amit hazahoztunk menhelyről teljesen vad volt. megszelidültek hamar és a legjobb legaranyosabb, legbújósabb cicák lettek belőlük :)

Amelyik meg nem volt vad, pedig anyum kedvenc cicái :) van több olyan is ami imád autózni, haza érünk kocsival rohannak a kocsihoz és ugyanúgy bújósak :) szerintem ezek a cicák értékelik, hogy szeretve vannak, és nem egy menhelyen kell lenni ahol jobb esetben napi 1x néznek rájuk. Régen amikor még születtek nálunk cicák teljesen másképpen viselkednek mint egy menhelyi :)

Nekem egy olyan cicám van akit elhoztunk kicsiként, vad volt, de annyira nem hogy morogtt meg fújt ha a közelébe mentél, de megfogni nem lehetett, hazahoztuk és a dobozban amiben volt amig megnem szelidült volna, lelökte magát valahogy és kiszabadult, soha nem gondoltuk volna, hogy valaha is megtudjuk majd fogni, de hát hazajárt enni, télen fázott aludni is, és egyszer bent volt amikor itthon voltunk nyujtottuk neki a párizsit elvette és egyre közelebb kerültünk hozzá, sikerült egyszer egyszer hozzáérni, aztán simogatni is lehetett már :) sokáig viszont nem lehetett a szemébe nézni. mostmár ő az első aki ha ciccegsz rohan és dorombol :)

Amúgy az ivartalanitás is sokat segit rajtuk hazavitel után rögtön :)

2011. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem két, utcáról mentett cicám van. Az első valóban olyan, hogy simogatni lehet, ki is követeli magának, de nem lehet ölbevenni. A 2. viszont pár nap után már jött, bújt hozzám, bújt az ölembe. Mindkettő ott szeret tartózkodni, ahol mi vagyunk, egymással is nagyszerűen kijönnek. Ők kb. másfél, két évesek lehettek megtalálásukkor.
2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Kérlek őt vidd el! Én olyan szívesen befogadnám, de a párom nem engedi h legyen még egy cicánk.


És ne aggódj, természetesen nem minden cica bújós, de amelyik kölyöknek az is, az se bizti h felnőttnek az lesz, az enyém se bújik, de azért jön hízelegni. Ez benti cica, csak bentre adják örökbe, és benti cica könnyen megszokik bárhol, lakás-lakás, tök mindegy. Az enyém 6 lakásban érzi otthon magát- mindig visszük, ahova lehet.

2011. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tapasztalatokat kértem :/

akik azt írtak, azoknak köszönöm!

2011. máj. 25. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
oké, bocsi: Kedvesek, ragaszkodók, hálásak. Kell egy kis idő h megszokjátok egymást, ha már felnőtt, de hűséges kis házikedvenc válik általában belőlük :D
2011. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem annyi a tapasztalatom, hogy volt már 25 macskám, és ebből a nagyrész felnőttként került hozzám.

Sőt tavaly egy megkínzott cica, aki abszolút gyűlölte az embereket. Ma már én vagyok az ő istennője, csak idő, és türelem, és szeretet.

A nagy cicákat azért ajánlom, mert sokkal hálásabb, a jó sorsáért. Csak 2-3 hétig be kell bizony zárni, hogy megszokja, mi az új otthon, utána fokoatosan egyre több időre kiengedni, hívni, vele maradni...

A kölyök, álltalában, elrontott, elkényeztetett, nem annyira hálás cica lesz. De ez megint csak macska függő...

Ha sok történetet akarsz, hogy kell őket megszelidíteni, akkor skypon szívesen mesélek róla...

2011. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!