Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan lesz yorkim. Jótanác...

Hamarosan lesz yorkim. Jótanácsok?

Figyelt kérdés

nemsokára lesz yorkim (:

tanácsokat szeretnék neveléssel,táplálással , és minden más kutyatartással kapcsolatos dologban..(:


2010. okt. 23. 18:21
1 2 3
 21/28 capsread ***** válasza:
Ja, és még azt tegyem hozzá, hogy a yorki nem szobacirkáló, csak azzá teszik, és ettől lesz ideges. A yorki simán elvan a kertben, a yorkinak ugyan úgy kell napi két-három óra intenzív séta, mint bármelyik kutyának, és ugyan olyan jól tanítható. A yorkikat kitenyésztésükkor malmokban használták egér fogásra, és ez az ösztön ma is bennük él. A yorki remek kutya, ha nevelve van, de ez mindre igaz.
2010. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Na akkor csak azértis válaszolok :) Hogy itt mindenki milyen okos. Minek írsz ki kérdést ha nem bírod a negatív kritikát? Véleményt írtam, nem kell lehurrogni. És tőled meg oda ne rohanjak h kutyakiképző vagy..."nem szobacirkáló csak azzá teszik azér ideges." hát ott a pont faszán megmagyaráztad...azzá tették, tehát az. ezáltal nem remek kutya. Oké, TISZTELET A KIVÉTELNEK. Így jobb a lelkednek?
2010. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

erre inkább nem reagálok..:O -.-"

legyél el magaddal....:S

2010. okt. 31. 06:28
 24/28 capsread ***** válasza:

Igen, jobb a lelkemnek. Utálom az általánosítást. Tény hogy azzá teszik, és szobacirkáló lesz, de ez mennyiben a kutya hibája? A kutya történetesen magában véve egy remek fajta, csak a gazdi lehet barom. De ez még az általad említett nagytestű kutyákra is igaz.

Ja, és tényleg ne rohanj ide, azért mert az a munkám, ami. Ha esetleg iderohannál, számíts egy találkozóra a német juhászommal... :)

2010. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 capsread ***** válasza:
Amúgy az is általánosítás, amit a kis kutyások mondanak a nagy kutyára. Ha a német juhászommal (aki szintén munkavizsgás) sétálunk, mindig ordítanak a kis kutyák gazdái hogy: Vigye már el innét azt a dögöt, megharapja a kis kutyuskámat". Ez a másik véglet, szóval értem amit mondasz, csak az általánosítással volt/van bajom.
2010. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
te meg találkoznál a dobermannommal...felnőtt létedre elég szánalmas vagy...
2010. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
nem akartam általánosítani, de olyan tapasztalataim vannak a kiskutyásokkal (nem feltétlen yorkikkal hanem bármelyik ilyennel, hogy ha elmesélném neked értenéd mit mondok. És igen pont az a példa amit felhoztál. Vannak durva dolgok. Pedig akár hiszed akár nem nem vagyok kötekedő fajta és nem szoktam beszólogatni embereknek, hanem a kiskutyások 90%-a csesztet akkor is amikor semmi okuk nem lenne rá. Nem a kutya hibája én tudom, de akkor is idegesebbek az átlagnál és az még egy lapáttal rátesz ahogy bánnak velük az emberek. Szal bocsi ha megbántottalak titeket, de sajnos abból élek amim van. És sajnos ez 6 ébnyi tapasztalat :S
2010. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 capsread ***** válasza:

Nézd, nekem is van nagy kutyám is, és meg is értem, a helyzetedet, tudom, mit csinálnak bizonyos kis kutyák gazdái a nagy kutyát meglátva, csak azt gyűlölöm mindkét fél részéről, ha általánosítanak. A kis kutya is lehet jó kutya, és a nagy kutya is lehet jó kutya, mint ahogy mind a kettő lehet rossz kutya is.

Szóval tényleg nem problémázni akartam én sem, csak tudod, úgy beszéltél a yorkikról, mintha vmi patkányok lennének (amúgy én is gyűlölöm, amikor a német juhászom sétáltatása közben hallom a hátam mögött, hogy anyukák mondják a gyerekeiknek, hogy "oda ne menjél ahhoz a farkaskutyához, mert megöl", meg a kiskutyásoktól a "miért nem köti már meg azt a dögöt" kiáltásokat). Csak én megértem mind a két csoportot.

2010. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!