Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire taníthatom meg 2 éves...

Mire taníthatom meg 2 éves közép spitz kuyám? Azt tudja hogy:ül, fekszik,pacsi,hanyatt fekvés,marad,vezényszóra megáll,forog,hempereg tapsra két lábon áll,a két kezembe teszi a két első lábát,karika átugrás ,énekel,hozd,integet,hagyd

Figyelt kérdés
Aki tud segítsen! 🥺🙏pls

febr. 6. 00:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És még tereli a nyulainkat és szánkót is tud húzni nem szalad az autó alá, + mindig mellettem van
febr. 6. 00:13
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is közép spitzem van, és ezeken kívül még az "ölelés" vezényszót tudja. Vagyis leülök vele szembe a földre és o felteszi a ket lábát a vállaimra, én pedig átkarolom őt, mintha megölelném
febr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg a puszi vezényszóra megnyalja azt, aki mondja neki, bár ez nem tudom mennyire trükk
febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Thunderfairy ***** válasza:
25%
Ennyi nem elég???
febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ölelésre tényleg könnyen tanítatnám köszönöm a segítséget kedves 2.
febr. 6. 11:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Szégyelld magad! (orrára teszi a mancsát, esetleg le is hajol)


Meghajlás (mellkasa a földön, feneke a magasban, mint amikor játszani szeretne)


Kosárlabda (egy "kosárba" - lehet akár vödör is - helyezi a kapott tárgyat. Jobban lehet vele fizikailag is lefárasztani a kutyát, mert oda kell mennie - ha a kijelölt kosár a szemeteskuka, akkor hasznos, mert ki tudja dobni a szemetedet)


Foci (Mancsával rúg valamit, akár egy kijelölt kapuba)


Tánc (guglizz rá, hogy "piaffe")



Nehezebb gyakorlatok: kézenállás (mellső lábon állás), vagy a hátsó lábak mozgatása (a kutyák az első lábaikat mozgatják tudatosan, a hátsó az idő nagy részében csak követi az elsőket sétánál/futásnál), helyből felugrás (ha nagyon profi vagy, ez fejleszthető szaltóba is)

febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi 6. A meghajlást már ma elkezdjük
febr. 6. 11:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a nyulak halálosan rettegnek, amikor a kutya tereli őket? Kistestű zsákmányállatok, ráadásul a félelem felismerését nehezíti, hogy tünetrejtőek. A tünetrejtés annyit jelent, hogy betegségek, félelem, stressz tüneteit a végsőkig elnyomja magában, hogy a ragadozónak ne tűnjön fel a gyengesége (többek között ezért is betegszik meg látszólag hirtelen a nyúl, mivel már legalább 1-2 hete beteg mire tüneteket mutat, csak elrejti a tüneteit és mire azok látványosan észrevehetőek az állat már gyakorlatilag haldoklik, ezért van az, hogy megbetegszik és kezelés nélkül 1-2 napon belül el is pusztul). Persze vannak terelőkutyák, de ők nem kisemlősöket, hanem birkát, kecskét, marhát, stb. terelnek, amik azért méretben is vetekednek egy kutyával.

Egyébként bár a trükkök tanítása mindenképp hasznos, mert stimulálja az agyat, nekem az sokkal fontosabb, hogy a kutya stabilan behívható legyen, ki tudjam zökkenteni, meg tudjam állítani. Mindezt nem azért mert én a hatalmamat akarom mutogatni, meg gyakorolni felette, hanem azért, hogy ne sodorhassa magát veszélyes helyzetbe. Bárhol kerülhet potenciálisan veszélyes helyzetbe, akár valahova beássa magát, akár felugrik valamire, a balesetek elkerülése érdekében mindenképp előny, ha nincs szelektív hallása. Természetesen akinek nem inge ne vegye magára, de én azt látom, hogy a legtöbb gazda jobban ráfekszik a trükkökre, mint az engedelmességre és van egy szelektív hallású kutyája, ami tud hemperegni, pacsizni, meg hullahopp karikát átugrani, miközben egyes esetekben még meg is harapja a gazdáját, ha ki akarja szedni a veszélyes helyzetből. Most mondjátok meg, például kutyafuttatóban hány kutya behívható elsőre?


Hogy a kérdésre is válaszoljak, van pár trükk ötletem:

Például "pakolj", vagyis megtanítod, hogy a játékait, vagy legalább a legközelebbi játékát vezényszóra rakja dobozba, vagy "ugord át", amikor vezényszóra átugrik egy tereptárgyat, vagy törölje meg a lábát a lábtörlőn utasításra mielőtt belép (valóban létezik, egy kutyauktató ismerősöm kutyája kérés nélkül végigtörli a négy lábát a lábtörlőm, mielőtt belép a házba), törölje meg evés után száját (lehetőleg ne beléd vagy a bútorokba).

febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Puki" (a kutya rottyant)

"Bejgli" (nekiáll főzni az egész családnak)

"Kredenc" (villanyt szerel)

febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bumm trükk (amikor "lelövöd")...
febr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!