Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire taníthatom meg 2 éves...

Mire taníthatom meg 2 éves közép spitz kuyám? Azt tudja hogy:ül, fekszik,pacsi,hanyatt fekvés,marad,vezényszóra megáll,forog,hempereg tapsra két lábon áll,a két kezembe teszi a két első lábát,karika átugrás ,énekel,hozd,integet,hagyd

Figyelt kérdés
Aki tud segítsen! 🥺🙏pls

febr. 6. 00:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8. Nyugodj meg a kutyánk nem bántja a nyulakat sőt a kutyuli és a nyulak múlt héten együtt aludtak délután egyszer csak kimentem és azt láttam hogy a nyulak nincsenek a helyükön és a kutyánál találtam meg őket de a kutya nem bántott egyet sem.van a házunk mellett egy telek és 13 óriásnyulat tartok ott és a kutya úgy tereli őket ha kiszöknek hogy sétál a nyulak közelében és ha valamelyik rossz irányba megy csak ráteszi a mancsát és megvárja hogy segítsek. Meg a nyulak követik néha a kutyát és néha egymás idegeire mennek.viszont tudom hogy azért hiába lettek egy csapat a kutyust és a nyuszikat akkor engedem össze ha én is ott tudok lenni és tudok figyelni rájuk
febr. 7. 18:02
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Én nem azon aggódtam, hogy fizikailag bántja őket a kutya, hanem nem volt kifejtve, hogy mit csinál. Egy ugató, kergető terelőkutya a nyúlnál a legmélyebb félelmet váltja ki, az hogy "tereli a nyulakat" kontextus nélkül igen erős aggodalomra ad okot. Ráadásul azért mondtam, mert sokan egyből azzal jönnek, hogy "hát de a nyúl nem menekül" és akkor már egyből megnyugtatták magukat, hogy nem is fél. Persze, hogy egy halálra rémült nyúl meghúzza magát, mert a kutyának a legerősebb kulcsinger a vadászatra egy kis gyorsan mozgó valami (ezért imádják a labdákat is) és a nyúlnak van annyi esze, hogy megpróbálja nem kiváltani a vadászó reflexet a ragadozóból, ha van más lehetőség.

De így hogy nem ugatva kergeti őket, hanem csendben sétál közöttük egy kicsit más a helyzet, főleg ha a nyulak önként odamennek a kutyához.

febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Időközben már focizik ölel meghajol és van egy pónink akivel jól kijönnek és a fellépőről felugrik a póni nyergébe persze nem lép a ló nehogy lehessen amúgy a póni 100 cm és a fellépő pedig 80 most pedig a szaltót tanulta egyenlőre dobbantóról vagy trambulinról
febr. 19. 18:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Nyugi nem kényszerítem és napi 1 óra volt rá de minden nap ismétlünk meg van amikor egyszer-egyszer megpróbáljuk egykét órával később
febr. 19. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!