Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vettem kutyát...

Szaporítótól vettem kutyát még ha nem is éreztem teljes mértékben helyesnek?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől nem akartam, mivel folyton csak abba botlottam, hogy előjönnek az adott fajtának a betegségei, allergiái.

Na amikor meglett az én kutyusom, pont összefutottam egy törzskönyves gazdával, aki a kutyáját sétáltatta és mondta melyik kennelből és milyen díjnyertes szülőktől származik a kutyája.

Nyilván imádom az enyémet, de kicsit rossz volt, hogy nem egy olyan személyt támogattam, aki tényleg energiát és pénzt fektet a kutyák egészségébe.


Pár hónappal ezután már kutya nélkül láttam az emberkét, éppen biciklivel tekert, de odajött hozzánk és panaszolta hogy mennyi baja van a kutyájának: májbetegség, bőrbetegség. Tk-vel és a kezelésekkel együtt már félmillióban volt a kutyus.


Én ezelőtt is folyton ilyen esetekbe, posztokba ütköztem, ezért úgy voltam hogy menhelyes kutyám lesz.

A menhelyeken viszont mind lelkileg sérült kutyák voltak és bár rettenetesen sajnáltam őket, kiszámíthatatlannak tartottam egy ilyen múlttal rendelkező egyedet.

Ha tudom, mai napig segítek eledellel vagy bármivel, ami jól jön nekik.


Szóval maradt a szaporító, bár akkor még nem tudtam hogy ennyire nem kívánatos személy az állatszeretők körében.

Ragaszkodtam ahhoz, hogy ne ingyen adja a kutyát és hogy legyen oltási könyve. Összességében elégedetten távoztam miután megkaptam a kutyusomat, tiszta volt, jó illatú, az oltásokat pedig megkapta amit igazolt is a kiskönyve.

Értem én, hogy nem volt a legeslegpéldásabb vétel, de tényleg nem bírtam másképp dönteni, pedig hónapokon át mérlegeltem. Azóta 5 éves a kutyám és nincsen komolyabb baja. Erősen fajtajelleg, nem mondható keveréknek (nyilván tk nélkül fajtatisztának sem.)

Mit gondoltok erről?


febr. 7. 23:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, a tenyésztők (a normálisak) azt tudják garantálni, hogy az örökletes betegségekre egészséges lesz a kutya. Nyilván azt nem tuják garantálni, hogy egyéb gondja nem lesz.
febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt értem, de tenyésztői csoportban is mondták, hogy nincs 100%-os garancia semmire. Még a patella ficam mentes szülőpárnak is lehet patella ficamos kölyke, sajnos. Hiába lettek leszűrve, szóval ez is vagy-vagy. Lehet kevesebb eséllyel lesz így patella ficamos, de attól még nem kizárt. Ha pont a tiéd patella ficamos, az a kutyán és rajtad nem segít, gondolom elég bosszantó is lehet, ha pont ezt akarta az ember elkerülni a tenyésztővel.


Most a patella ficam csak egy példa volt, mert az is öröklött és ebben vagyok jártas :D

febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt a többség eléggé el van tévedve. A garancia nem azt jelenti, hogy nem lesz semmi baj. A garancia azt jelenti, hogy ha mégis történik valami, akkor annak a megoldása a tenyésztőre hárul. Ahogy egy kocsi esetén pl. a gyártóra, tv esetén a forgalmazó cégre stb.


A tenyésztő garanciát vállal a kutya egészségére = ha mégis örökletes betegség jön elő, a tenyésztő fizeti a kezelést vagy visszaadja a vételárat stb.

febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tenyésztőtől nem akartam, mivel folyton csak abba botlottam, hogy előjönnek az adott fajtának a betegségei, allergiái."


Szerintem hülyén gondolkodsz, már bocsi...

Egyrészt a betegségek kiszűrésére nem lehet garancia semmi. Szaporítós, menhelyes kutya ki tudja milyen betegségeket hordoz. Ismerősöm fajtatiszta, díjnyertes szülőktől származó, szűr, törzskönvyes, rendszeresen ellenőrzött kutyája lett daganatos 6 évesen és el kellett altatni. A mi szintén szűrt, törzskönyves, óagol juhászkutyánk 14 évet élt. A végén már nehezen kelt fel, de semmi baja nem volt egész életében. Nem lehet ezt előre tudni.

Ha ragaszkodsz egy fajtához, akkor ott vannak a tenyésztők, így biztos azt a fajtát kapod külsőre is, de jellemre is, ami legalább olyan fontos.

Ha nem olyan fontos egy fajta, akkor ott vannak a menhelyek. Vagy ha nem akarsz rossz előéletű kutyát, akkor vannak ingyen elvihető kiskutyák is, amiket hirdetnek, mert becsúszott a nem kívánt alom. A szaporító a legrosszabb, mert az nyerészkedik.

febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!