Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kötelező pórázon...

Tényleg kötelező pórázon sétáltatni? Akkor miért mondja egy csomó tréner, szakértő stb hogy ő sose rakna a kutyára pórázt?

Figyelt kérdés

[link]

Pl ez a csávó is, de rengetegen mondják hogy ősi kapcsolat, meg hogy állatkínzás nem tud szaglászni.


Egyszer pórázon sétáltattam mert itt sok az autó, és odajött egy másik kutyás ember hogy mi ez szamár hogy pórázon van a kutyám? Talán nem tudom megnevelni?

Oké hogy itt mindenki mindig írja a pórázt, de a való életben a legtöbben nem használnak, vagy kifejezetten ellene vannak és lenézik azt aki használ.



febr. 8. 11:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen, közterületen - leszámítva a kijelölt kutyafuttatókat - kötelező, és igen, sokakat zavar a póráz nélkül, vagy 5-6 méteres pórázon sétáltatott kutya.
febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Mert gyökerek és azt hiszik nekik mindent szabad. Nekem pl rohadtul elegem van belőle, hogy póráz nélküli nevére sem hallgató kutyákkal van tele a park, akik folyamatosan ránk rohannak. Még csak nem is normálisan közelednek, hanem konkrétan becsapódnak a 3 pórázon sétáltatott kutyám közé, aztán még nekik áll feljebb, ha szóváteszem, mert az enyémeknek sem tetszik. Megfogni sem nagyon igyekeznek a kutyáikat. Egy ideje stílust váltottam, mióta felrúgom a ránk futó kutyákat, azóta érdekes mód tudnak sietni a gazdák... nagyon gáz, hogy ezt kell csinálnom, de sok idióta másból nem tanul úgy tűnik


Milyen kutya nem tud pórázon szaglászni amúgy? Ha csak fel nem kötöd kb a nyakánál fogva, hogy le se érjen az orra a földre... minden egyéb esetben szaglászni fog és tud is

febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Kötelező. Akik nem használják, azok nem lenézik, hanem lusták. Elengedik a kutyát, megy amerre akar, neki meg nem kell folyamatosan mennie. Még sétáltatni is lusták.

Egyébként meg nagyon veszélyes. Sok kutya nem véletlenül van pórázon. Aztán meg csak úgy odafut hozzá a semmiből egy póráz nélküli kutya. És akkor ki a hibás ha összeverekednek?

febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, mi az az "itt" de én butapesti vagyok és amerre járok, (belváros, északbudai kerületek) az a nagyon alap, ha pórázon vannak az ebek. Nyilván egy cuki goldie, meg mopsz, meg az ilyen báránytermészetű kutyák, akik elvannak a gazdival meg a szaglászással, nem érdekli őket más, arra nem szól senki - de akinek támadó vagy zavaró a kutyája, azt megszólják - és nem is nagyon van póráz nélkül sétáltatott eb.

Pórázon is ugyanúgy tud szaglászni, csak a méltóságos gazdinak le kell ehhez lépnie a járdáról a fűbe. :)

febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

"a való életben a legtöbben nem használnak, vagy kifejezetten ellene vannak és lenézik azt aki használ."


Megyeszékhelyen lakok, de gyakran járok a környező kisebb településeken, valamint pár nagyobb városban is, meg Pesten is sűrűn vagyok. Egyik helyen se láttam soha, de soha, hogy bárki beszólt volna bárkinek azért, mert pórázon van a kutyája.

Bármit állíthat egy önjelölt szakimaki, jogszabály kötelez arra, hogy a kutyádat pórázon tartsd.

A pórázon nem kell 20 centis távra odahúznod magadhoz, simán tud szaglászni. Ha nagyon eltávolodna tőled, akkor pedig nincs jól tanítva, szóval eleve indokolatlan levenni a pórázról.

Póráz nélküli élményekre ott a kutyafuttató, ezért találták ki.

Egyébként nekem mentett kutyám van, teljesen antiszociális más kutyákkal, abszolút nem viseli el a közeledésüket. Eddig minden póráznélküli "Buksika csak barátkozik" megpróbált azonnal odajönni a kutyámhoz, a gazdája hiába szólítgatta (már ha egyáltalán szólítgatta, és nem 100 méterrel lemaradva kullogott). A kutyám meg ezt harapással honorálja. Én pórázon tudom vinni az enyémet, ha látom a másikét, nagy ívben kerülök, jelezve, hogy nincs barátkozás. Ezek a póráz nélkül agyhalottak szoktak lenni, akik miatt utálják a kutyásokat egyébként...

febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

4: Pont ez a lényeg, hogy a cuki kistestűt nem pórázon sétáltatják, aztán odafut a nagytestű pórázashoz. Az meg simán kettéharapja. Két idegen kan kutya általában nem szokta egymást szeretni.


Ráadásul a póráz nélküliek megkergetik a futókat, a bicikliseket. Odarohannak idegenekhez, akik nem tudják, hogy mit akar a kutya.

Sajnos nálunk (megyeszékhely) alig használják a pórázt. Aki szól érte, az még kap is, hogy hogy mert szólni.

febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Rohadtul kötelező a póráz!! Nem divatból kell ráadni, hanem mert fontos! Én is csakis megkötve sétáltatom a kutyámat. Van 2 méteres póráz, annyi bőven elég, nem kell, hogy messzebb legyen tőlem, mert akkor nem tudom megvédeni őt. Ha túl messze van tőlem, nem látom, ha felnyel valamit a földről, akár mérget, szöges virslit, vagy ha megtámadják és nem vagyok ott mellette?? Megyeszékhelyen lakunk, sajnos nagyon sokan sétáltatnak póráz nélkül és sajnos ezek a kutyák sokszor megtámadják az enyémet, aki még csak tudomást sem vesz róluk...
febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akar pórázt használni vagy állatkínzásnak tartja, az ne tartson egy zsúfolt városban kutyát. A póráz kötelező, a kutya nem. A kutya nem játékszer, sok felelősséggel jár (járna).

Tegnapi hírekben is volt, hogy halálra haraptak egy embert kutyák, a gazdája nem tartja magát felelősének, pedig nem gondoskodott arról, hogy ne tudjanak kijutni. Nagyon sok hülye ember van, nem való nekik a kutya.

febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Csak akkor engedném el a póráz használatát, ha a kutya 100% visszahívható és szófogadó - nem tereli el a figyelmét a gazdiról semmi.


Én is sokszor póráz nélkül sétáltattam a kutyámat. Nem is ment el mellőlem, és ha mondjuk le is maradt egy picit, első szóra jött hozzám.

Idegen kutyák nem érdekelték, kivéve ha az jött oda - na, ezzel viszont már volt gond - elég antiszoc kutya volt, nem igényelte a társaságot, ha az nem az ismert baráti körünk volt :D

Csak kistestűek jöttek ide hozzánk - valamelyik mászott bele az aurájába hogy játsszon már, valamelyik meg csaholva-vinnyogva rohant, mert megijedt a nagy kutyától. Mindig szóltam, hogy hívják vissza, mert baj lesz (az enyém legfeljebb csak morgott rájuk, esetleg figyelmeztetően a levegőbe kap, de az esetek 90%-ban inkább igyekezett odébbállni. Egy másik kutya viszont lehet, hogy meg is harapná, ennek a lehetőségére akartam felkelteni a figyelmet)

Természetesen mindig én és a kutyám voltunk az agresszív szörnyetegek, akit altatni kéne.

(Semmi bajom a kicsi kutyákkal, sőt. Csak sajnos általában ők az áldozatai a túlkényeztetésnek, és nem lesznek megnevelve)


Persze forgalmasabb utcákon és hasonlókon azért rajta volt a póráz, de ez is inkább a többi ember felé mutatott gesztus - "tudom, hogy nem ismered a kutyámat, így jogos hogy nem bízol bennünk - nézd, pórázon van, teljes kontrollom van felette, nem fog zavarni"

febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Számomra döbbenet, hogy valaki nem tudja, hogy kötelező. Mondjuk úgy tűnik, hogy sajnos néhány kutyatartó azt sem tudja értelmezni, hogy nem lehet egy helyre kutyát vinni, vagy, hogy fel kellene takarítani a kutya után.

Az egy dolog, hogy egy tréner vagy egy "szakértő" mit mond olyanok is tartanak kutyát akik nem tanították meg a kutyájuknak, hogy ne rohanjon el, ne támadjon stb.

febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!