Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kötelező pórázon...

Tényleg kötelező pórázon sétáltatni? Akkor miért mondja egy csomó tréner, szakértő stb hogy ő sose rakna a kutyára pórázt?

Figyelt kérdés

[link]

Pl ez a csávó is, de rengetegen mondják hogy ősi kapcsolat, meg hogy állatkínzás nem tud szaglászni.


Egyszer pórázon sétáltattam mert itt sok az autó, és odajött egy másik kutyás ember hogy mi ez szamár hogy pórázon van a kutyám? Talán nem tudom megnevelni?

Oké hogy itt mindenki mindig írja a pórázt, de a való életben a legtöbben nem használnak, vagy kifejezetten ellene vannak és lenézik azt aki használ.



febr. 8. 11:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a videóját linkelted, a tükör módszeres Korom Gábor. Hogy mennyire normális ez az ember és hány kutyát kellett utána rehabilitálni, azt a képzeletedre bízom.

Hogy mennyire mérvadó az ő kutya(gazda)kiképzői hozzáértése, arról az alábbi videóból láthatsz egy keveset:

https://www.youtube.com/watch?v=iwLTGD12L1Y

(talán az azóta eltelt évek alatt már sikerült rehabilitálni szerencsétlen állatot...)

febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször még a rendőrkutyákon is van póráz, pedig azok aztán tényleg meg vannak nevelve.


A sok "majd azt ő jobban tudja kutyaszakértő" azt hiszi, mindig minden helyzetben hallgatni fog rá, de elég, hogy egyszer ne legyen így, és ott az elütött kutya, széttépett kutya, megrángatott ember és elaltatott kutya, gazdi meg mehet a börtönbe.


Nem kívánnám ezt senkinek, de ha valaki így vigyáz másra és a saját kutyájára, az ne csodálkozzon.

febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem inkább láncot mondtak a trénerek? Azt, hogy sose kötnének egy kutyát láncra?

Mert azt, hogy nem tennének rá pórázt közterületen, egész biztosan nem mondhatták. Jogszabály szerint közterületen kötelező pórázon sétáltatni a kutyát, kivéve a kijelölt kutyafuttatókat.

febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

Forrás: Titkok

Ennyit erről.


Egyébként igen.

febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a TikTok valami autentikus forrás? Az erre vonatkozó jogszabályt kell elolvasni, nem mindenféle eszelőst hallgatni az interneten.
febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező a póráz . Hogy valami tréner mást mond attól még ez nem változik.

Ha kiviszem mezőre határba a kutyát, ahol kilóméterre ellátni, ott el szoktam engedni, de behívható azonnal, ha jön valaki. Senki sem örül, ha egy idegen kutya felé rohan, de annak még kevésbé, ha a pórázon vitt kutyájának nekitámad.

febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
A póráz kötelező. A közterület felügyelet megbüntethet, ha nincs rajta póráz.
febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

https://www.youtube.com/watch?v=A-tq24QbK_A


Itt az egész videó, szerintem teljesen korrekt dolgokat mondd.

Ez a szabály olyan, mint a 30-as tábla, kb senki sem tartja be, főleg, ha külterületen, a semmi közepén van.

A dűlő utakra úgy tudom, hogy nincs szabályzás, ott így lehet póráz nélkül is a kutya.

Már két kutyám is volt, akikkel sikerült hiba nélkül ezt az elengedős dolgot lehozni (egyik sajnos 15 évesen meghallt, másik pedig nagyjából süket és vak, így már flexin jön), ahol úgy gondoltam, hogy biztonságos, kaptak egy kis szabadságot, ahol meg úgy gondoltam, hogy kell a póráz, ott rájuk raktam.

Szerintem ez egy rossz szabály, meg kéne változtatni (persze nem mindegy, hogy hogyan)

febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Úristen az agresszió kezelt staffordos videó jóisten. Bár ne láttam volna. Így lehet beleégetni a félelmet még jobban egy kutyába. Elérték hogy mostantól az emberektől is féljen, de a végén már a gazdájához se mert odamenni.

Végig azt vártam hogy kiharapjon valamelyikre, aztán még ő lett volna a hibás.


Mindegy mit mond ezekután ez a csávó nekem hiteltelen. Eddig azt hittem csak amolyan mű szakember, nem tudtam hogy ennyire káros.

febr. 10. 14:24
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

Kötelező amúgy.


De nálunk van egy erdősebb park ami reggel elég kihalt. Én kutyám nem megy oda idegen kutyához,se futóhoz se senkihez,meg ismernek már minket,90%ban ugyan azokkal találkozunk minden reggel. De van mikor egy lélekkel sem. Természetesen magamhoz hívom ha bárki jön szembe, kutyánál megkötöm.


Egy szenvedélye van a mókusok,azok miatt szeret a sűrűbe beszaladni,de hívásra jön. Minden esetben első szóra fut hozzám, a mókus kergetésnél 3x szólnom kell. De jön.


Utcán,erdőben pórázon van!


Futtatóba meg neveletlen kutyák miatt nem járunk.


Viszont muszáj,hogy szabadon is lehessen,főleg ha találkozunk ismerős kutyásokkal akikkel tud játszani,mozogni.


Én úgy gondolom alkalmazkodok annyira másokhoz,nem zavarunk senkit,mivel nem ugrál és nem szalad oda senkihez.


Így ennyi szabadság jár neki is.


Kutyakakit össze szedem, kivéve ha a sűrűbe tojik az úttól 10 méterre oda nem tudok bemászni össze szedni.



Trénerek meg azért mondják,mert lényegében ahhoz,hogy behívást megtanítsd el kell engedni valahol. Másképp nem megy.


Csak a kutyasuli területén ami egy zárt effektív inger szegény környezet,ott pikk pakk megtanulják a behívást,de ha kiviszed egy rétre nem biztos,hogy működni fog.


Annyi kutyával találkozok akinek már egy csomó engedelmes vizsgája van,de sem az ül sem a behívás nem megy külső területen,csak a suliban.


Magántrénereket ebből a szempontból jobban preferálom,mert külső területen zajlanak az órák,nem egy zárt,füves placcon.

febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!