Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretsz/szoktál futtatóba járni?

Szeretsz/szoktál futtatóba járni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be városba a félénk, de barátságos kutyámmal. Emberektől, zajoktól stb. tart, de kutyákkal alapvetően jól kijön, sőt, játékos, csak kell neki idő, mire feloldódik. Kisvárosban laktunk előtte, itt nem nagyon találkoztunk kutyásokkal, alig setaltatott valaki kutyát.


Szóval megörültem neki, igyekszünk 1-2 naponta menni. Eddig 3-4 olyan kutyával találkozott (a kb.20bol) akivel kölcsönösen megvolt a bizalom, nem voltak túl sokak és tudtak játszani.


Viszont az általános tapasztalatom nagyon lesújtó. Alapból már az is idegesít, hogy mindkét ajtónál leültem a kutyám, én megyek be először, majd ő, és az volt az elképzelésem, hogy amint beerek, leultetem, lecsatolom a pórázt aztán mehet ismerkedni. Ehhez képest a pórázt se tudom lecsatolni, mivel amint belépünk, mindenki raengedi a kutyáját, alig tudok hozzáférni a sajátomhoz, hogy a pórázt lecsatoljam. Rendszeresen dominálnák le az enyémet, volt olyan kutya, aki 3 alkalommal probalkozott egy találkozás alkalmával. A gazda meg csak annyit mondott, hogy "buksika, szépen", Buksika persze le se szarta. Ugyanígy, ha más kutya jön be, senkinek nem jut eszébe nem már a kapuban raengedni a sajátját, mi vagyunk az egyetlenek, akik lábhoz hívjuk, majd amint lecsatolta a pórázt, és elengedte a sajátját, utána engedjük, hogy odamenjen.

Olyanokról nem is beszélve, akiknek elképesztően nyomulos a kutyája, már -már ráerőszakolja magát az enyémre, amikor minden jeléből egyértelmű, hogy sok neki, és nem akar ismerkedni.



febr. 10. 10:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként úgy érzem, hogy a futtató a neveletlen kutyák gyűjtőhelye, mert sokan úgy vannak vele, hogy ugye nem kell póráz, ott a kerítés, úgyhogy nem gond, ha a kutya amúgy nevére sem hallgat és szarik rájuk :D persze aztán ebből vannak a balhék
febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne rossz ötlet a kutyafuttató, de az ida járók 110%-a azt gondolja, hogy beengedte a kutyát 10 percre, ezzel lefárasztotta és meg is volt a nevelés is. Innentől semmi dolga nincs.

A futtatóba a gazdák csak és kizárólag azért járnak, hogy ott elpletyizzenek, eldumálgassanak, a kutyákra meg magasról tesznek. Ezek a futtatózós csoportok meg, ahol egész kis baráti összejövetelek vannak, mint valami szektában, hát, inkább ne is menjünk bele. Soha, egyetlen kutya sem jól nevelt! Hogy is lenne az, ha a gazdájuk túl elfoglalt a csevegéssel és nincs ideje a kutyára nézni sem? Az ilyenek kutyát is csak azért tartanak, hogy valahova tartozhassanak.

febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak amíg nem lett 150% behívható.

Azóta úttesttől távol eső, házak közötti/mögötti nagy zöldre viszem pajtizni meg labdázni meg frizbizni.

febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök és fiatal korában igyekeztem minél többször kutyatársaságba vinni, ez hétvégén kutyasulit, hétköznap futtatót jelentett. Azért is próbáltam ezt szinte már kicsit görcsösen is megoldani, mert olyan fajta, amelyiknél külön kiemelik, hogy fontos kölyökkorában más kutyákkal szocializálni. Azt mondják, pórázon ne ismertessem kutyákkal, póráz nélkül közterületen elvileg nem lehet, maradtak ezek a lehetőségek. Sokszor akadtunk össze olyanokkal, akikkel jót játszott, de akadt negatív élmény is, de rendszeresen úgy jött ki a lépés, hogy senki sem volt bent, akkor meg minek, van kertünk. Később ritkultak a látogatások, mert meguntam, hogy feleslegesen talpalunk a futtatóig, inkább változatos útvonalon viszem pórázon sétálni, aztán néha-néha összeakadunk valakivel. Most meg már nem is pörög annyira, hogy mindenkivel játszani akarjon, összeszimatol egyik-másik kutyával és ennyi.
febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.


Én is azt vettem észre,hogy gazdik pletykálnak a kutyáról magasra tojnak.


Észre vettem mikor utóbbi időkben jártam még,hogy én vagyok az egyetlen aki megy a kutyája után és felügyelem,nem a padoknál ülök/állok a kutyám meg a futi másik végében. Olyan messziről ha baj van nem is lehet időben oda érni,sem reagálni a helyzetre. Szóval álltalában én kimaradtam a beszélgetésekből,mert én a kutyám közelében voltam, ha durvábban játszott rászóltam vagy kivettem a játékból. Viszont más kutyáját is én neveljem köszi nem.


Ez a szomorú,hogy hivatalosan csak itt engedheteted el a kutyádat,közben nekünk is mondta a trénerünk,hogy a futtatóba járók nagy része már tojik a kutyájára. Konkrétan több negatív éri a kutyát.


Volt olyan is,hogy vmi oknál fogva egy német juhász kipécézte az én kutyámat,aki már behúzott farokkal futott végül még 5 kutya elkezdte kergetni,meg bele kötni verekdés lett,hiába szóltam a gazdáknak szartak bele. Fogtam a kutyámat és eljöttünk. Nem okozott benne kárt,nem egy félős kutya. De egy félősebb kutyának ez egy trauma lett volna.


Szóval mint írtam is az előző hozzászólásban én nagyon ritkán járok.


Egyébként nekem is az a tapasztalatom most,hogy 4,5 éves lett,nincs akkora igénye a kutyatársaságokra, persze szeret velük játszani,de igazából egy 2 órás sétára elviszem hosszú pórázon az erdőben vígan elfárad. Persze nyilván van kutya akinek ez kevés lenne.

febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt látom, hogy a futtató max kölyök és fiatal kutyáknak való, olyan 1-2 éves korig, amikor még nagy igényük van a játékra és kb bármelyik fiatalabb kutyával eljátszanak. Felnőtt kutyák már inkább szelektálnak, hogy kivel állnak le ismerkedni/játszani. Jobban értékelnek egy sétát egy-két haver kutyával, mint hogy bent legyenek egy futtatóban, hiszen sok felnőtt kutya nem is játszik más kutyákkal. Labdázni meg futtatóban nem jó ötlet, max ha egyedül vagytok bent, mert a kutyák 80%-a ugyanúgy rá fog menni a labdára, mint a sajátod és kész a balhé. Úgyhogy én tényleg max kölyök/kamasz kutyák esetén látom értelmét a futtatónak. Inkább elérhetőseget cserélek a szimpatikus gazdi-kutya párossal aztán összehozunk egy közös sétát.
febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, utolsó ezzel egyet értek. Én kutyám is nagyon szelektál. Ivartalan kanom van, azt vagy a fiatal 1 év alatti kanokkal vagy pedig szukákkal van el. Felnőtt kanokkal abszolút nem játszik. Azt vettem észre hogy felnőtt szukákkal sem mindig szeretn játszni,inkább a kölykökkel. Van itt egy keverék kutya kan az is 5-6 hónap körüli azzal nagyon jól elvannak, van egy másik szintén fél éves keverék kan. Azt meg levegőnek nézi,hiába hívja játszani. Nem tudom mire vélni.


Bár mondta a tenyésztő,hogy a nagy kutya társaság imádat egy idő után elmúlik.


Valóban ilyen 3 éves koráig nagyon elvolt, utobbi 1 évben,meg nehéz játszótársat találni.


Illetve a napközit is imádta,de ősszel pl sokszor mondták,hogy az utcán és a szomszédban lévő zajok kötötték le,nem a kutya társaság. Volt mikor abszolút nem játszott senkivel. Volt mikor egész nap játszott. Brutál változó volt.

febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Rendszeres futtató látogatók vagyunk. Persze nem mindig tudunk bemenni, mert vannak olyan kutyák, akik mellé nem lehet bemenni. Van, aki így intézi a kutyasétáltatást és még ott bent is eteti a kutyáját...

Én lecsatolom a pórázt, mielőtt bemegyünk és már szaladhat is. Ne várd már el, hogy minden kutya a sarokban, tűkön ülve várja, míg te egy egész tréning órát levezényelsz a kutyáddal, mire beértek... Kutyák, ilyenkor szabadon játszhatnak együtt, szaglászhatnak más kutyákat, persze hogy izgatottak és ezért már az ajtóban "letámadják" a kutyádat. Az enyém sem nagyon találkozik kutyákkal, mert séta közben nem állunk le senkivel pajtizni.

Ha az én kutyámnak egy másik kutya sok, akkor annak hangot ad. Nem támadja meg, de ráugat, hogy most már elég lesz, vegyél vissza. Hagyd a kutyád kicsit érvényesülni.

febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!