Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van menhelyi kutyája?...

Kinek van menhelyi kutyája? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy örökbe fogadtunk egy kutyát a fehérvári ASKA menhelyről. A legjobb döntés volt. Kicsit nehéz még vele, nehezen tanul, bár ez szerintem érthető is. Ti, hogy vagytok ezzel?

febr. 25. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Egy éves múlt, amikor hazavittem egy kutyust a REX menhelyről, de nagyon okos volt, tudott pórázon sétálni, értette a vezényszavakat . A menhelyen működött egy kutyaiskola is, ő is odajárt. Egyébként vörösiszapból mentett kutya volt, de hamar levedlette az összetapadt szőrét. 14 évet élt. A kertet és a házat nagyon őrizte, labrador és goldi keveréke volt.
febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
A Noéból fogadtunk örökbe egy gyepmesteri telepről mentett kutyát, okos, ragaszkodó kutya volt. De voltak utcáról mentett kutyáim is, akikért nem jelentkezett senki, és megtartottuk őket, azonnal beilleszkedtek a családba, és nagyon ragaszkodtak hozzánk. Olyanok voltak, mintha kölyökkoruktól nálunk nevelkedtek volna.
febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szintén Aska-tól van az egyik kutyám :D 2 éve fogadtam örökbe és mint kiderült reaktív (volt) kb mindenre, úgyhogy "megszenvedtem" vele, de azóta is imádom, bár nem egyszerű eset
febr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig tartottam az örökbefogadástól. Nem azért mert hogy keverék, meg ilyesmi, hanem szimplán féltem, hogyha hazahozok a kiskorától óta nálam levő kutyához egy menhelyi kutyát, akkor hogy tudok a menhelyi kutyában megbízni, hogy esetleg nem-e fogja bántani a másikat. De végül megláttunk egy kutyát a facebookon, és beleszerettünk. Hazahoztuk. Tudom ez milyen elcsépelten hangzik, de olyan mintha nekünk szánták volna őt. Tökéletesen beleillik a családunkba. Igazából nagyon könnyen kezelhető kutya. Sajnos nagyon sok dologtól fél, mert régen bántalmazva volt (és sajnos meg is csonkították..), de amúgy általánosságban nagyon boldog kutya, és igazából tökéletes, csak sok dologgal óvatosan kell bánni körülötte (légycsapó, esernyő, ásványvizes flakon stb..), illetve nagyon sok dologtól megijed és összerezzen és behúzza a farkát és elmenekül. Szóval ilyen értelemben vannak vele "problémák", és nem tudom hogy ezek a berögződések valaha elfognak-e múlni, viszont amúgy csak jó tapasztalatom van vele. A tanítása amúgy nehézkes, nem sok parancsszavat tud őszintén, de így összességében nincs vele probléma. Olyan, mintha mindig is nálunk lett volna.
febr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
93%
En is a Rexbol fogadtam orokbe a kiskutyamat mostmar 4 eve. 5 eves lesz a kislany, szobatisztan hoztuk el persze 1-2 baleset volt az elejen. Mi is vittuk suliba es nagyon okosan vegig is jartuk. Tenyleg nagyon kedves kutya, vegtelenul baratsagos, konnyen tanul, es halas. Az egyetlen hatrany vele hogy valamiert a nagy kutyaktol valo felelmet nem sikerult megszuntetni pedig 4 honapos kora ota nalam van es az elejetol kezdve vittem szocializalodni. De osszesegeben szerintem megeri, nem betegesebb mint a fajtiszta kutyak (ismerosok kutyajabol itelve), halasak es meg segitesz is nekik<3
febr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk àprilisban lesz 2 éve, hogy örökbefogadtuk az Askàtól a kis dràgànkat. Akkor kb 4 és fél éves volt. Első nap annyira meg volt rettenve, hogy kézben kellett kivinni pisilni is, mert a küszöbön nem mert átmenni. Aztán hamar megszokta az új otthonàt, sokat tanult a másik kutyusunktól. A legjobb döntés volt minden szempontból. 🥰
febr. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem jó tapasztalatom van. Úgyhogy inkább azóta csak sétáltatni járok ki,meg adományozok. Mint pl tegnap. A kutyámat meg 8 hetesen veszem, és magam nevelem fel. Ég és föld a kettő.
febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Mentett kutyám van egy éve, előtte is az volt 9 évig. Ideiglenesen is be szoktunk fogadni kutyát amíg meggyógyul és jön az álomgazda. Nem bántam meg még soha, eddig mindegyik jól viselkedett. Szerencsénk volt mindegyikkel. Legközelebb is egy mentett kutyának adnék inkább esélyt egy normális életre.
febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Két menhelyi kutyám volt. Mindkettő fekete labi-vizsla jellegű. Első Csibész volt. Utána jött Zorró. Az első perctől országos haverok voltak. Nagyon ragaszkodtak hozzánk. Két teljesen más jellem volt a két kutya. Csibész boldog volt, ha kapott egy utasítást és végrehajthatta. Zorrónak saját elképzelései voltak. Nem lehetett leszoktatni az asztalról való lopásról, a kuka kiürítéséről. Ha Zorró után akartam szaladni, hogy kizavarjam a konyhából, Csibész azonnal beállt elém keresztbe, "most azonnal simogass meg." Zorró 11 Csibész 14 évet élt velünk. Szerintem (a "hibákkal együtt") jobb kutyát talán csak rajzolni lehetett volna.
febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 gabor49 ***** válasza:
28%
nekem az első kutyan az volt azt mondtam soha tobbet
febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!