Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hasznos az ugatásgátl...

Mennyire hasznos az ugatásgátló nyakörv?

Figyelt kérdés
Tegnap eljutottunk oda a kutyánkkal, hogy a szomszéddal is összetűzésbe keveredtünk miatta, így szükséges tenni valamit. Kinti-benti kutyáról van szó, aki általában akkor van kint egyedül, amikor nem vagyunk otthon. Golden retrieverről van szó. Nagyon szófogadó, kutyasuliba is járunk (obedience), nagyon ügyesen tudja a dolgokat, mindenkivel nagyon közvetlen (legyen az ember/állat), viszont a szomszédainkat egyszerűen ki nem bírja és akik közvetlen a járdán sétálnak a kerítés mellett, azokat is folyamatosan ugatja és ugrál fel a kerítésre. Egy bizonyos szintig még elviselhető, de észrevettük, hogy sok esetben gyakorlatilag a semmit ugatja és a messze lévő neszeket. A szomszédot folyamatosan ugatja, nem tud nyugodtan kint lenni az udvarában (erről ő is tehet, mert mint kiderült az összetűzésünk során félemlíti őt magával szemben), de azzal is elkezdett fenyegetőzni, hogy elteszi láb alól...Menyire hatásosak az ugatásgátló nyakörvek? Teljesen megszűnteti az ugatást? Azt nem szeretnénk, hogy teljesen megszűntesse, mert nem a legjobb környéken lakunk, de valamilyen szabályozás szükségessé vált.

márc. 12. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Sose használtam, nincs vele tapasztalatom... de gondolom nem válogat, tehát vagy blokkolja valahogy az ugatást, vagy nem, nem hiszem, hogy van olyan, hogy csak kicsit blokkolja.


Amúgy a kutyasuliban mit mondanak? Vagy oda már nem jártok?

Hogy lehet az, hogy egy egyszerű, hétköznapi tiltás/fegyelmezés nem működik?

Miféle suli volt az? Mit tanítottak?

márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Járunk jelenleg is, készülünk obedience vizsgára. Kifejezetten a vizsgának az elemeit gyakoroljuk, amiket nagyon szépen teljesít is akár ott a suliban, akár nálunk otthon. Csinál minden mást egyébként első szóra és ráadásul erről is tudja, hogy nem szabad (amikor sokadik szólásra elindulok felé, akkor elszalad inkább vagy kikerül nagy ívben és folytatja az ugatást...). Mi sem értjük, hogy ha mindent gyönyörűen tud, akkor ez miért nem megy.
márc. 12. 15:15
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

Ettöl nem szünik meg az ugatás, csak a kutya lesz neurotikus, és egyer kevésbé kezelhetö.

GOndolj bele, hogy éreznéd magad, ha megszólalsz és a nyakadat összeszorítja valami vagy kapsz egy áramütést - a kutyának ugyanennyire stressz.


Az okot kell megkeresni, miért ugat a kutya, pl a szomszéd esetében nem a kutya a hibás, és soha nem a semmit ugatja, legfeljebb te nem tudod, mi zavarja.

Mellesleg ha a szomszéd ilyenekkel fenyegetözik, akkor garantáltan máskor is piszkálja a kutyát. A fenyegetést meg vedd fel, mert ha netán megteszi, leglaább van bizonyítékod, hogy ö volt.

márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg rajta van teljesen megszünteti az ugatást, aztán amíg nem köti össze a nyakörvvel a kellemetlen érzést, ha nincs rajta, akkor kevésbé fog ugatni, aztán ha összeköti, főleg akkor lesz csendben csak, ha rajta van.


Mikor panzióban dolgoztam kellett használnom, a rezgő funkció elég volt a kutyáknak és senkit sem viselt meg. Egy ismerősömnek is bejött, viszont beszéltem már olyan emberrel, akinek a kutyája nagyon bestresszelt tőle. Szerintem manapság a kutya bioriasztó funkciója csak hamis biztonságot ad.

márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tegnapi napon amikor összetűzésbe keveredtünk, utána átmentem hozzá kb. fél órára rá, hogy beszéljük meg emberi módon is, mert sem a részéről a kerítésünk rugdosása, sem pedig részemről a kifejezésmód nem volt emberi (a kerítés rugdosásra elpattant nálam a cérna). Mielőtt átmentem hozzá gondolkodtam, hogy felveszem a dolgot, de valamiért nem tettem...pedig ezt követően mondta ezt. Egyébként a beszélgetés során kiderült, hogy egyértelműen zaklatja őt, megfélemlíti, mert mondta, hogy ő már gondoskodott arról, hogy őt ne ugassa....(khm onnan indult ki az egész, hogy ideges lett mert ugatta).


Azért mentem át, hogy beszéljük meg hogy ő, meg akik vele laknak jöjjenek át, adok jutalomfalatot, ismertessék meg magukat vele és valószínűleg ezt követően őket már nem fogja ugatni, de semmire nem hajlandó...én naív mit gondoltam, nehogy már emberi megoldás legyen.


A semmire ugatás sajnos tényleg jelen van, sokszor kint voltam vele figyelni, hogy mire ugat és tényleg nem volt sehol senki, semmilyen mozgás. Nagy valószínűséggel figyelemfelhívás akar lenni magára, pedig naponta gyakorlatozunk (ha otthonórl dolgozunk akkor több alkalommal), minden gyakorlatozás végén futtatás és játék levezetésnek. Séta mostanában kicsit kevesebb volt, de az is szokott lenni majdnem egy óra. Emellett kutyasuli...egész éjszakát egy nesz nélkül végigalussza bent. Ha valami miatt kint alszik (kinti-benti), akkor viszont az ugatást már hajnali 4 körül elkezdi.

márc. 12. 15:42
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

2-se kommentre:

Ja, így már összeáll, hogy milyen vonalat képvisel a suli. Az egy kicsit fura, hogy azt mondod: "hogy ha mindent gyönyörűen tud, akkor ez miért nem megy."

Erősen el kéne különíteni a nevelést a tanítástól. A sulis gyakorlatokkal sok dologra meg lehet tanítani a kutyát, de ahogy mondani szoktam, ezek cirkuszi mutatványok, semmi köze nincs a neveléshez.

Ezeket a kutya elvégzendő munkának tekinti, és ha épp dolgozik, akkor szépen teljesít is. Jutalomért, dicséretért, vagy csak a munka öröméért.

Véletlenül sem azért, mert tekintélyed lenne előtte, vagy mert tisztelne.

Ez viszont a nevelés része, amire egyébként jóval nagyobb hangsúlyt kéne fektetni, mint a tanításra.

(Illetve meg kellene, hogy előzze azt).

Ezen a téren vannak gondok, mert onnantól kezdve, hogy nem egy adott munkát kell végrehajtania, hanem meg kéne adnia magát az akaratodnak,

(tehát nem a testét, hanem a pszichikai állapotát akarod kontrollálni, nem egy mozdulatsorra akarod rávenni, hanem arra, hogy nyugodjon le)

onnantól bukik a dolog, mert a kapcsolat alapja, a bizalom, tisztelet, tekintély, nincs kiépítve.

Máskülönben nem szaladna el, nem kerülne ki, magyarul nem sz@rná le nagy ívben, hogy mit akarsz.

márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem szeretnénk, hogy teljesen megszűntesse, mert nem a legjobb környéken lakunk,"


hát ne gondold, hogy a kutya bármiben is meg fogja gátolni a rosszfiúkat :/

feleslegesen gyötritek a szomszédok idegeit

márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Egy biztos. Egyenlőre ne legyen kinti benti. Mert ahogy elnézem a szomszédod egy idióta aki bármire is képes.
márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

"Séta mostanában kicsit kevesebb volt"

És az milyen volt? laza pórázos séta megy? Felveszi a tempódat?

márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne, hogy ne legyen kint ha nem vagytok otthon? Bent sokkal kevesebb inger érné, és a szomszéd se tudná bosszantani, se bántani.
márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!