Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan várják el az emberektől...

Hogyan várják el az emberektől a széklet felszedését, amikor…?

Figyelt kérdés

- Sokszor 1-2 kilométerre van a kuka (vagy szinte nincs is…)


- Legtöbbször lágy, azaz felszedhetetlen, csak összekenem a füvön = kevésbé látható = hamarabb belelépnek


- Lyukas a zacskó


- Ha rohannom kell otthonról, nem tudok elkészülni = zacskótlan vagyok


A mi városunkban szidják ezerrel a fel nem szedett kutyaszarnak gazdáit, de az senkit sem zavar, hogy annyi üvegszilánk van szétszórva, hogy emiatt kellett az én kutyámnak a lábát altatásban összevarrni. Illetve a macskaszarért sem rinyál senki, amit a kutyám előszeretettel megesz. Amibe ugyanúgy belelépnének…


Ami pedig nagyon felháborít az a kilónyi műanyag kólás, energiaitalos, kávés, stb üdítős flakon eldobálása. Ami NEM bomlik le több ezer évig.


Ja meg szeretnek panaszkodni a belelépett szarba egyesek. Vagy 1000 túrán és 2000 sétán vettem részt az elmúlt 5 évben, de egyetlen egybe sem sikerült belelépnem. Biztos ekkora probléma a kutya kaki…?


márc. 17. 19:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

akkor nőj fel, szánj időt a kutyádra, amibe az is beletartozik, hogy rendesen összekészülsz sétára, nem nyafizol, ha egyszer már kutya kellett, amúgy meg nagyon egyszerű folyamat, fogod a zacsit, felmarkolod vele a cuccot, és battyogsz egy kilométert a következő kukáig, bár ez a kilométer erős túlzás a részedről. a macska egyrészt ritkán sétál pórázon és felügyelettel, másrészt elkapar maga után.

de ha te ilyen lusta, antiszociális hisztigép vagy, akkor tudnám ajánlani a tanyára költözést, ott szabadon kerülgetheted a kutyád szarát, meg inhalálhatod a kánikulában. alternatívakánt ne tarts kutyát, ha képtelen vagy viselni a kutyatartással járó feladatokat.

márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

A kuka hiánya valóban nagy gond, ezen az önkormányzatnak kellene segíteni. Közeleg a választás, nézd meg a jelölteket!

Ajánlom, nézd meg még a Zállatorvos videóit, azután már előzőleg a zsebedbe készíted a zacskót, jóval indulás előtt, hogy el ne feledd.

márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha általában lágy a kutyád széklete, akkor ott gond van. Válts étrendet vele, keress új tápot, mert ez nem normális.


Nem tudsz bedobni egy tekercs kakizacsit a zsebedbe. Ez mégis mennyi időbe telik? 1-2 másodperc? Nem emiatt fogsz elkésni...

márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Sokszor 1-2 kilométerre van a kuka (vagy szinte nincs is…)


Kellemetlen, ilyenkor duplán vagy triplán zacskóba rakom és viszem magammal.



Legtöbbször lágy, azaz felszedhetetlen, csak összekenem a füvön = kevésbé látható = hamarabb belelépnek


Ócska kifogás, mindenképpen fel kell szedni, akár egy komplett fűcsomóval.



Lyukas a zacskó


Ellenőrizd, használj kettőt.



Ha rohannom kell otthonról, nem tudok elkészülni = zacskótlan vagyok


Használj olyan zacskó tartót, amit a pórázra tudsz tenni. Pl.: [link]



Biztos ekkora probléma a kutya kaki…?


Igen, nagy probléma. Kutyásként sem élvezet belelépni.

márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

- Sokszor 1-2 kilométerre van a kuka (vagy szinte nincs is…)



- Legtöbbször lágy, azaz felszedhetetlen, csak összekenem a füvön = kevésbé látható = hamarabb belelépnek



- Lyukas a zacskó



- Ha rohannom kell otthonról, nem tudok elkészülni = zacskótlan vagyok


Ezek közül 3 a te "hibád". Én nem találkoztak lyukas zacsival a tekercsben, plusz a tekercs, az mindig a kutyás kabátom zsebében van, lehetetlen otthonhagynom így. De ha nagyon változó, hogy miben mentek sétálni, akkor lehet venni pórázra csatolható kakizacsi-adagoló+tartót, kicsi dolog, de akkor mindig ott fog csüngeni a pórázon és nem felejted otthon.

Ha a kutyád széklete túl lágy a felszedéshez, akkor vagy egészségügyi problémája van, vagy nagyon rosszul táplálod. Ezt a témakört érdemes lenne bejárnod.


A kukahiánnyal, az eldobált szeméttel és a macskaszarral "igazad van", de ezek nem jogosítanak fel arra, hogy te tisztán tartsd a saját környezetet. Elvégre remélem te sem dobálod el a kólásdobozt, mert messze van a kuka, vagy mert más isi csinálja :)

márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
0%
Ne szedd fel, kit érdekel, mit tudnak csinálni :DDD
márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

A pórazra lehet tenni ilyen zacskó adagolót. (Fressnapfba lehet venni).

Lyukas a zacskó?‐vegyél jobb minőségűt

márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kérdés kicsit olyan, mintha én azt mondanám, hogy "b*ssza meg mindenki, annyi gyorshajtó van, annyian hajtanak át a piroson, hogy én mostantól lopni fogom a tejet a boltból."
márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Felénk tele van minden kukával, ugyanis még nem ért el ide a zárt tároló, mégis túl gyakran lépek kutyaszarba. A kedves gazdával megetetném ilyenkor.
márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
8.as te most mindenhova kiírod ezt?
márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!