Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a klikkernek az értelme?...

Mi a klikkernek az értelme? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy állítólag a kutya gyorsabban tanul, meg jobban megérti, hogy most jót csinált. De miért kell egy idő után elhagyni a jutifalit? A kutya meg elégszik a klikker hangjával, ha vmit jól csinált?
2010. okt. 26. 12:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%

a klikker nem arra való, hogy "jutalmazz" :D

egy idő után az állat a klikkerhez köti, hogy mit kell csinálni. olyan, mintha parancsszót mondanál neki, csak erre elvileg jobban tud figyelni, jobban megjegyzi.

2010. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%

ja, a jutalomfalat azért maradhat, hogy tudja hogy jól csinálja :D

szóval sorrend: klikker, jutalomfalat.

utána már akkor is "hallgat" a klikkerre, ha nem kap jutalmat érte :)

2010. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azt hiszem sokan félreértik, vagy van egy másik technika is, ezt nem tudom. Mindenesetre amikor a falatot elhagyod egy már ismert feladatnál, akkor a klikk is elmarad.


A klikk egy szerződés közted és a kutya között. Ha a klikk elhangzik , jön a kaja, akkor is, ha mondjuk elcseszted és rosszkor klikkeltél.


A klikk értelme az, hogy egészen pontosan meg tudod jelölni azt a pillanatot, amikor az épp aktuális viselkedés történt. Egyszerűbb feladatoknál olyan komoly jelentőssége nincs a dolognak, csak annyi, hogy gyorsabban megérti mit akarsz tőle.


Ha ügyesen időzítesz, és egy ültetésnél mindig a fenék leérés pillanatában kapja a klikket, akkor sokkal tisztább lesz neki, hogy miért kapta a kaját, mintha csak simán a leülés után kapná a kaját.


De az igazi jelentősége akkor jön ki, mikor összetettebb feladatokat építesz fel apró darabokból.


Nekem pl. a hempergés volt az egyik, aminél nagyon jól jött a klikker, mert simán falattal az istennek se tudtam rávenni, hogy átpördüljön. Az volt a megoldás, hogy eleinte csak arra klikkeltem, hogy követte fejjel a falatot, és mindig növeltem a fejfordítás mértékét. Egy idő után már annyira fordította, hogy kénytelen volt átfordulni. Ez klikker nélkül nem ment volna.


És a klikkerezés csúcsa ugye a formálásos klikkerezés, amikor nem adsz semmilyen segítséget a kutyának a klikken kívül, nem mutogatsz, nem szólsz, csak klikk van. Amikor meg tudod neki tanítani így, hogy mondjuk menjen előre egy fához, és tegye rá az egyik mancsát, az egyrészt sokkal jobban rögzül, másrészt nagyon jól fárasztja az agyát, és nagyon jó közös móka, hogy ki kell találnia a gondolatodat.


És ez az, ami klikker nélkül kivitelezhetetlen lenne :)

2010. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Első: a klikker nem egy távirányító a kutyának, az nem jelent semmilyen parancsot, ugyanúgy a parancsra csinálja a kutya amit kérsz tőle, a klikker a megerősítés, hogy jól csinálta.
2010. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

oh :D bocsi, összekevertem a macskás technikával :P

macskákat lehet irányítani klikkerrel, valamennyire nekem is összejött már :)

viszont jó ha kutya ért a klikker nyelvén is, pl ha nem tudsz beszélni vmiért, előfordulhat megfázásos időszakban :/

2010. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat :)
2010. okt. 26. 12:32
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"oh :D bocsi, összekevertem a macskás technikával :P

macskákat lehet irányítani klikkerrel, valamennyire nekem is összejött már :)

viszont jó ha kutya ért a klikker nyelvén is, pl ha nem tudsz beszélni vmiért, előfordulhat megfázásos időszakban :/"


Ne haragudj, de te még mindig nem érted a klikker lényegét, így nem is értem, hogy miért beszélsz róla.

Olvasd el amit csakkitti leírt és utána ha még akkor sem tiszta h mi a különbség aközött ami a klikker lényege és aközött amit te írtál, akkor még kukkants rá a www.klikker.hu -ra. Csak ne kavarj össze másokat!


A klikker egy nagyon jó és iszonyatosan hasznos találmány - ha jól alkalmazzák. De semmiképpen nem behívásra és nem távirányításra való - arra ott a kutyasíp. A klikkernek más a funkciója.

2010. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
80-os: kézjelek. ha nem tudok beszélni, arra ott vannak a kézjelek. A klikker nyelvén nem ért, a klikkerrel nem tudok neki utasítást adni, azzal csak annyit tudok mondani, hogy amit épp csinál, az jó.
2010. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Életemben nem használtam, csak annyit tudok, hogy néz ki. Igy sem rosszat, sem jót nemtudok róla mondani. Viszont nem értem, ha a kutya helyesen elvégezte a gyakorlatot, akkor miért nem elég egy simogatás, dicséret, amit közvetlenebbnek gondolok, vagy juti, utána labda.
2010. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A klikker nem a jutalmat helyettesíti. A klikker ill. annak a hangja egy azonnali visszajelzés a kutyának, h ott abban az adott pillanatban az a viselkedés volt a helyes. És mivel tudja h a klikk után mindig kaja jön, így a jutalom sem marad el. És mivel pontosan tudja mit csinált jó, így a későbbiekben azt a viselkedést fogja produkálni aminél a klikket kapta (azért h utána még több klikket -> kaját kapjon). Sokkal gyorsabban és sokkal összetettebb dolgokat meg tudsz neki tanítani klikkerrel mint a sima simi, jutalom, szóbeli dicséret kombinációival.
2010. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!