Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a klikkernek az értelme?...

Mi a klikkernek az értelme? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy állítólag a kutya gyorsabban tanul, meg jobban megérti, hogy most jót csinált. De miért kell egy idő után elhagyni a jutifalit? A kutya meg elégszik a klikker hangjával, ha vmit jól csinált?
2010. okt. 26. 12:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Azért mert a jutit, simogatást csak akkor tudod megoldani, ha már elvégezte a feladatot. Míg mondjuk egy összetettebb feladatnál, amikor távolból irányítod a kutyát viszonylag nehéz pont azt jutalmazni, amikor épp a távolban csinál valamit.


Nem tudom, én sosem tanítottam klkker nélkül komolyabbban, ezért nem tudom úgy milyen eredményt lehet elérni. Amikor még nem klikkereztem, a kutyáim max ülni, feküdni, pacsizni tudtak.


De klikkernek igazából ott van jelentősége, amikor bonyolult dolgokat tanítasz. Pl. ötletem sincs, hogy klikker nélkül hogyan tanítod meg mondjuk azt, hogy érintsen meg valamit az orrával, és azt kövesse, vagy hogy menjen előre, és ott csináljon valamit. Biztos lehet amúgy.


Mindenesetre klikkerrel egy új trükköt kb. 10 perc alatt tanítok meg, és mindketten nagyon élvezzük a dolgot.

2010. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

[link]

Itt elmagyarázzák értelmesen-a többit meg hozza a tapasztalás meg a rutin-vagy rutintalanság.Nem fizetnek érte hogy reklámozzam ,de most okitjuk egymást egy tizenvalahány hetes labradorral de van sikerélmény!

2010. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
2010. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

csak annyi az értelme, hogy a helyes teljesítést, a jutalom igéretét tizedmásodperc pontosan tudod jelezni a kutya számára a képzése során...

...mint minden pozitív megerősítéses módszernél a jutalom igérete, az egyértelmű kommunikáció a lényeg és nem az ételfüggőség kialakítása-ezért kell a jutalmat (és a klikkert is) fokozatosan elagyni illetve simogatásra, dicséretre átváltani

2010. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Pontosabban a klikkert hagyod el (és vele együtt a kaját). Olyan sosincs h a klikk megmarad, de csak néha van kaja vagy egy idő után nincs. Vagy van klikk és akkor kaja is vagy nincs.
2010. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Igen ,ez a lényeg-a következetesség és a rendszeresség és hogy a klikker csak egy eszköz amivel a kezdetet megalapozod.Egy lépcsőfok aminek a jelentősége nagyon nagy,mivel nincs semmi erőszak,semmi terror és a kutya is játéknak veszi és játszva alapoz.
2010. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Bocsi még az előzőhöz szeretném hozzátenni:mivel ennyire állatbarát ezért sokkal előbb ellehet vele kezdeni az okitást mint az eddig alkalmazott módszerekkel!!
2010. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
És pl. klikk helyett miért nem elég a "bravo", vagy "okos" ? Ugyanakkor tudom kimondani, mint klikkelni.
2010. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
A klikk hangja hangulatfüggetlen és sokkal pontosabb. Ráadásul saját tapasztalat, h ahogy megszólalok egy feladatnál, pl. bravo vagy szuper egyből elkezd örömködni a kutya. És már nem a feladatra koncentrál. És elcsúszik az egész. De ki lehet próbálni, annak ellenére szerintem klikkerrel sikeresebben és gyorsabban lehet tanítani mint bármi mással.
2010. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Az "okos" csak a tanítás végén, a teljes feladat pontos végrehajtásakor, vagy pedig helyes viselkedés (pl kifordul a domináns kutya elől és nem konfrontálódik) jutalmazásakor jó, de új dolgok tanításáakor nem célszerű. Nézd meg a belinkelt videót (ne csak az elejét, hanem végig az egészet) és gondold át, hogy mire mennél egy folyamatos "okos"-ozással! Mire kimondod, már le is vette a lábát a dobozról vagy rég másfelé néz.
2010. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!