Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya "megszállottan"...

Idős kutya "megszállottan" járkál fel-alá a házban. Agyilag kezd leépülni?

Figyelt kérdés

Lassan 16 éves kutyáról van szó, olyan 2 hete elkezdett minket tényleg mindenhová követni, azóta viszont már nélkülünk is járkál ki-be a szobákból és gyakran csak áll az út közepén. Múltkor már remegtek a lábai, de akkor sem pihent le. Doki látta, szervi baja nincsen, szerinte demencia és el fog butulni. Tapasztalt más is ilyet?


Ma végül kikötöttük a radiátorhoz a fekhelyével, mert egyszerűen besétál a lábunk alá főzés közben a konyhában is, ez meg így baleset veszélyes. Akkor végre lepihent. Lehet időnként kényszerpihenőre kell küldeni?


Éjszaka is járkál néha, de közel sem ennyit mint nappal, inkább csak kimegy és bejön 2x a hálószobába (ágy mellett van a fekhelye), aztán visszamegy aludni. Amúgy jó kedvű, eszik-iszik (egész nap enne, ha rajta múlna), szobatiszta.


ápr. 4. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A céltalan fel-alá mászkálás a nyugtalanság jele a kutyáknál. Demenciánál csak "lefagy" a kutya, bepisil, bekakil, nem mászkál össze-vissza. A "doki látta" mit takar? Teljes kivizsgálás kell, mert 16 éves a kutya és simán lehet attól nyugtalan, hogy van valami rejtett betegsége, daganata. Ebben a korban már bármi lehet sajnos és érzi, hogy valami nem oké vele.
ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szegény :( Enyém 17, annyit veszek észre hogy mindig a közelemben van.


Ha főzök, az asztal alá megy, ahonnan lát, és figyel. Követ a házban, de tudatosan, kedvesen, nem így mint a tiéd.


Keress valami jó dokit!

ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 14, fél éve követ mindenhová a lakásba. De csak engem és csak akkor mászkálódik, ha én is.

Nem lát és hall már nagyon, csak szerintem foltokat, de ha nem látta, hogy hova mentem, pl wcre, akkor kimegy a konyhába, bemegy a másik szobába anyához, megy a fürdőbe, vissza szobába el az erkélyig, aztán ha sehol nem talál, akkor a folyosón oda vissza forgolódik, keres, amíg meg nem lát, hogy hova lettem.

De ha látja, pl kimegyek az ajtón, akkor szép nyugodtan lepihen a helyére, tudja, hogy majd hazajövök.

Szóval csak akkor ilyen össze vissza mászkálós és nyugtalan, ha nem tudja, hogy hová lettem.

ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Szia, a fel alá járkálás / nyugtalanság állandósult fájdalmat jelez.

Valószínüleg keresi a helyét ahol elhullhat...


Talán egy "boldogságkoktéllal" könnyebbé teheted a helyzetét, trottyos 5-8 ezer ft egy adag az állatdokinál, de 2-3 napig hat. Gyulladás/fájdalom csillapitók vannak benne, meg vitaminok, de szerintem pár hormon is.

ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ma végül kikötöttük a radiátorhoz a fekhelyével, mert egyszerűen besétál a lábunk alá főzés közben a konyhában is, ez meg így baleset veszélyes. Akkor végre lepihent. Lehet időnként kényszerpihenőre kell küldeni?


Inkább engedd ki a napra, vagy kint kösd ki ha meleg van. A napfény is segit neki "feltöltődni" ahogy minden élőlénynek!

ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy jó ötlet kinnt kikötni. Ha jó idö van, ki kell nyitni az ajtót, ha kimegy es jólesik neki, addig üljön kinnt, mikor bekéredzkedik, akkor vissza kell engedni.

Neked se esne jól ha kikötnének még a sajat ”erdekedben” sem

ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Lehet fájdalma van, valóban
ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A megszállottan mászkálás fájdalmat jelez, valamilyen egéászségügyi problémája van szegénynek. Rendesen ki kéne vizsgálni.
ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

100%- hogy faj valamilye.

Ne kossetek ki. Nem is ertemez, hogy jutott eszetekbe. Figyeljetek oda es nemlesz baleset. Es vigyetek el orvoshoz, hogy kidruljon mi baja.

ápr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Próbáljátok ki a Karsivan nevű agyi vitamint, idős korban megborulnak szellemileg.


Vérvétele mikor volt,mert az sem ártana.

ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!